Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Opel astra 1.6 8V problem z zapłonem

16 Mar 2009 09:14 7989 5
  • Poziom 15  
    Piszę ten post ponieważ mam problem z samochodem jak w tytule(Opel astra 1.6 8V/ na komputerze widnieją napisy "naniesione markerem" X16SE, reszta oznaczeń na zamieszczonych fotografiach) .Problem polega na tym ze autko nie chce zapalić, stwierdziłem brak iskry, pompa paliwa nie załącza się. Bezpieczniki o oznaczeniach „IF” oraz bezpiecznik odpowiadający za zasilanie deski rozdzielczej są sprawne.Dodatkowo sprawdziłem napięcie na cewko-module i tam też jest wszystko „ok-ej”.Dlatego chciał bym prosić szanownych forumowiczów o udostępnienie schematu elektroniki silnika tego modelu,oraz odpowiedz na pytanie co to są za elementy widniejące na fotografiach 3,4,5,6. Z góry dziękuje za odpowiedzi.

• Poziom 16  
    Może coś być z czujnikiem obrotów wału.
    3 i 4 to chyba mapsensor(czujnik podciśnienia w kolektorze ssącym). Piszę "chyba", bo mam C16SE i czujnik ten jest bardzo podobny tylko ma jeszcze króciec do założenia weżyka łączącego go z kolektorem ssącym tuż za przepustnicą.
    Jeśli czujnik obrotów wału jest w moim niepodpięty to pompa się nie uruchomi(zabezpieczenie np. podczas stłuczki czy wypadku-silnik staje pompa też).
    Może też mieć to związek z uruchamianiem cewek-iskry(czujnik obrotów).
    Na 5 i 6 może to moduł cewki zaplonowej:
    http://www.opel-shop.pl/index.php?cPath=166_175&language=pl
  • Pomocny post
    Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 16  
    No to namąciłem :|
    Przepraszam!!!
  • Pomocny post
    Poziom 16  
    Masz tu schematy różnych wersji sterowania silnikiem : X16XEL, C16NZ, 16LZ2, 18SE.
    Może pomogą z twoim problemem.
    Opel astra 1.6 8V problem z zapłonemOpel astra 1.6 8V problem z zapłonem
  • Poziom 15  
    Dziękuje wszystkim za udzieloną pomoc, problem rozwiązany usterka spowodowała była brakiem styku w kościach łączących instalacje znajdujących się obok stóp kierowcy.Moduł wzmacniacz sygnału czujnika spalania sutkowego wiem do czego służy.Lecz nie bardzo wiem jakie zadanie spełnia "poczwórny wzmacniacz ( moduł QDM)" i w tym miejscu chciał bym się jeszcze do-edukować i zadać pytanie jakie sygnały on wzmacnia. Z góry dziękuje za wytłumaczenie mi tego zagadnienia.