Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Kontrolka ciśnienia oleju gaśnie razem z kontrolką poduszki

16 Mar 2009 10:56 3563 27
  • Poziom 9  
    Kontrolka ciśnienia oleju gaśnie razem z kontrolką poduszki, bez uruchomienia silnika (Galaxy 1.9.tdi 2001). Mechanik mówi, że ktoś celowo podpiął je do siebie żeby coś ukryć, jakąś usterkę silnika np.
    Samochód z komisu, cofali licznik w komisie bo gadałem z poprzednim właścicielem i znam poprzedni przebieg. Może wtedy to się stało?
  • Poziom 33  
    No to policja/prokuratura.
  • Poziom 19  
    Kolego a może inaczej na to spójrz może to nie awaria silnika a awaria poduszek ?? Galaxsa sie robi po złączu wiec wątpię żeby ktoś wyjmował zegar i cos tam uszkodził jak wyjmował to tylko po to zeby zgasić poduszkę lub kontrolkę od oleju wyjmij zegar i zobacz co jest do czego podpięte i będziesz miał jasność. Lub podjedz pod komputer i sprawdź gdzie sa błędy czy w poduszce czy w silniku.
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 9  
    Jak to do prokuratury? Tzn. konkretnie co? A dowody? Nie rozumiem... Na fakturze zakupu nie mam napisane jaki przebieg. Inna sprawa że był walnięty lewym kołem a oferowany jako bezwypadkowy. Ale tego teź nie ma na piśmie. Napisałem na razie do rzecznika konsumentów z zapytaniem.
  • Poziom 15  
    Witam.jakiś cudotwórca bardzo szybko to naprawił i w ten sposób nie musiał się ładować w koszty związane z wymianą drogich elementów .Niestety ale w tym przypadku nie wolno sprzedać samochodu bez poinformowania kupującego o takich cudach. .Niestety poduszki nie zadziałają,a w razie wypadku śmiertelnago prokurator i tak dojdzie kto kiedy i dlaczego.To woła o pomstę do niebaaaa.
  • Poziom 33  
    prayboy napisał:
    Samochód z komisu, cofali licznik w komisie bo gadałem z poprzednim właścicielem i znam poprzedni przebieg.

No to jest chyba swego rodzaju dowód :) tylko pan musi to potwierdzić w zeznaniach.
    Samochód powypadkowy sprzedany jak bezwypadkowy. To właściciel tez potwierdza?
  • Poziom 9  
    O to nie pytałem. Wszystko możliwe, bo PO transakcji raczyli mnie jeszcze uprzejmie poinformować że jest wymieniony zbiornik paliwa na inny, i że nie można czekać aź się zapali rezerwa tylko wcześniej tankować bo się zbiornik zapowietrzy. Mam świadków na te wszystkie rzeczy. Sprawdzę u elektryka co jest grane i jak coś jest poważnego to dam im nauczkę.
    Oczywiście szeroko poinformuję w necie jaki to komis w GNIEŹNIE robi takie przewałki.
  • Poziom 42  
    Takie "przewałki" robi każdy komis w Polsce i w Niemczech i..........
  • Poziom 9  
    super. tylko czemu trafiło q akurat na mnie.
  • Poziom 35  
    Tutaj raczej wałowali w drugą stronę: ukrycie świecącej się kontrolki od ciśnienia oleju, a nie jak zwykle "wygaszanie" kontrolki poduszek przu pomocy innych kontrolek.
    A tak w ogóle to leszcze jakieś straszne to robiły ;)
  • Poziom 20  
    Witam i popieram kolegę bartka gdyby chcieli zatuszować nie sprawne poduszki kontrolka od poduszek świeciła by do momętu rozruchu silnika może nie taki diabeł straszny,najprawdopodobniej trzeba by było zacząć od sprawdzenia ciśnienia oleju i czujników

Dodano po 1 [minuty]:

no i oczywiście zlikwidować zworkę
  • Pomocny post
    Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 9  
    jak mam zaczac od prokuratury, przeciez musze miec jakies orzeczenie, prawda? ktos musi auto obejrzec, sprawdzic, napisać cos, przecież nie podjade samochodem pod komendę i niepowiem "mam coś napieprzone sprawdzcie"
  • Poziom 9  
    niezła myśl, napisałęm do rzecznika konsumenta moze cos doradzi
  • Poziom 9  
    rzeczoznawca mówi źe w ASO też można, umówiłem się na jutro = zobaczymy o co biega
  • Poziom 20  
    prayboy napisał:
    Kontrolka ciśnienia oleju gaśnie razem z kontrolką poduszki, bez uruchomienia silnika (Galaxy 1.9.tdi 2001) Mechanik mówi że ktoś celowo podpiął je do siebie żeby coś ukryć, jakąś usterkę silnika np.
    Samochód z komisu, cofali licznik w komisie bo gadałem z poprzednim właścicielem i znam poprzedni przebieg. Może wtedy to się stało?

jak bez uyruchomienia gaśnie razem z kontrolką poduszek to ktoś podpiął ją pod poduszki. lepiej to sprawdź bo możesz czasem zatrzeć silnik...

a co do Gniezna to nie polecam zakupów aut w tych komisach - mi sprzedali auto bez immobilizera, a koledze zabierają auto za pare dni bo okazało się że jest... kradzione - też z komisu w Gnieźnie.
  • Poziom 19  
    Najprosciej zebvy sprawdzić co jest do czego podpięte to wyciąg bezpiecznik od airbag i jak sie zasieci air razem z kontrolka to masz juz sprawę jasna
  • Poziom 20  
    Tak czy siak biegły koimis jest firmą i musi klienta poinformować o wadach i usterkach
  • Poziom 9  
    Zrobił się nieelektroniczny wątek, ale dla ciekawych piszę (byłęm w ASO):
    -uszkodzony włącznik szyby prawej
    -samochód po kolizji drogowej (dzwon z lewej strony)
    -poduszki odpalone - poduszka kierowcy nieoryginalna -poduszka pasażera - atrapa)
    -naprawy lakierniczo blacharskie lewy przód - bok
    -maska szpachla lakier (facet w komisie powiedzial ze malowana byla bo się podrapała)
    -regenerowana deska rozdzielcza i zderzak
    -nieoryginalny alarm (niesprawny)
    - nieszczelność na połączeniu przekłądnia kierownicza - grodź przednia (woda na podłodze po wczorajszym deszczu)
    - itd itd
    O niczym oprocz lakierowania maski mi nie powiedzieli.

• Poziom 15  
    Witajcie tak czytam ten post i powiem wam że z prawnego punktu widzenia macie rację że takich sytuacji nie powinno być komis powinien poinformować o wszelkich usterkach bo komis zanim weźmie auto sam dla siebie je sprawdza żeby wiedzieć co jest więc w tym momencie popełnił przestępstwo za co powinien ponieść karę im mniej nieuczciwych komisów tym lepiej dla potencjalnych klientów, z drugiej jednak strony wiem sam po sobie pracowałem w komisie w Angli i powiem wam że zanim sprzedałem sam swoje auto które wystawiłem w komisie minęło bardzo wiele czasu zanim ktoś mądry kupił to auto wyglądało to tak że przychodzi klient wsiada autko marzenie posprzątane nachuchane lakier perełka w środku plak żeby ładnie wyglądało gdy mówiłem do klientów że auto jest po naprawach typu wymieniony rozrząd, nowe klocki hamulcowe(przód, tył) po wymianie płynów filtrów olejów każdy kto się nie znał odchodził bo auto było robione mój szef za to sprzedawał tzw w 100% oryginalne nawet olej był fabryczny nic nie gadał i sprzedawał to pomyślcie sobie teraz jakby wam gość powiedział że auto bite poduszki wystrzelone szpachlowane pół auta albo co gorsza szczep od razu odchodzicie ja komisów nie bronie ale oni też z czegoś muszą żyć a druga strona jest taka jak ktoś kupuje auto za które płaci dobre pieniądze to powinno go stać na to żeby dać mechanikowi lub komuś kto się zna 50zł niech luknie zanim kupicie wtedy unikniecie takich sytuacji ja np często oglądam ludziom auta i zawsze przed zakupem mówię klientowi że auto było bite jak komuś przeszkadza to ok jak nie odchodzimy od auta mówiąc że auto jest bite i nie bierzemy wtedy patrzcie na miny pracowników komisów mam nadzieje że nikt mnie za ten wpis nie zlinczuje a tobie kolego współczuje takiego auta serdecznie pozdrawiam
  • Użytkownik obserwowany
    tomekmazepa _ dobrze pisze .
    Komisy to są wszy które zarabiają na naiwności ludzkiej bo w 80% są mocno bite praktycznie szyte w wielu i nic na to nie poradzisz.
  • Poziom 33  
    A teraz nauczka i lekcja dla wszystkich co uważają że się znają na motoryzacji, a mechanicy i serwisy to banda oszustów i złodziei. Zanim kupicie samochód wydajcie 200 zeta na przejrzenie samochodu w serwisie. Dowiecie się wiecej niż od właściciela.
  • Poziom 9  
    [quote="tomekmazepa"]Witajcie tak czytam ten post i powiem wam że z prawnego punktu widzenia macie rację że takich sytuacji nie powinno być komis powinien poinformować o wszelkich usterkach bo komis zanim weźmie auto sam dla siebie je sprawdza żeby wiedzieć co jest więc w tym momencie popełnił przestępstwo

I to mi wystarcza, mam już opinię biegłego (dzięki za poradę) z której wynika ża CAŁY lewy bok auta był robiony.

Poinformuję jak sprawa się zakończy, trzymajcie kciuki.
  • Poziom 9  
    Dzięki za porady. Samochód po reklamacji wrócił do komisu, pieniądze na koncie (co do grosza), kłopot z głowy.
    Polecam wszystkim zdecydowaną walkę z oszustami!
    To można wygrać! :D:D:D
  • Poziom 33  
    Tu jest tylko jeden sposób dziękowania :) Napisał byś dla potomnych jak wyglądała procedura.