Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Program do zabezpiecznia drukowania

16 Mar 2009 12:30 1101 9
  • Poziom 25  
    Poszukuje jakiegoś programu lub sposobu zablokowania drukowania z komputera. Chodzi o to że pod moją nie obecność brat drukuje sobie na mojej drukarce a potem mówi że on nic nie drukowała. A toner sam się pewnie zjada. Co możecie zaproponować?? Żebym tylko ja mógł drukować. Drukarka podpięta jest do jednego komputera
  • Poziom 16  
    Witam.
    Jaki system ? Jeśli vista to utworzyć bratu konto bez uprawnień administratora i w opcjach drukarki zakładka zabezpieczenia odebrać mu uprawnienia do drukowania.
    W Xp jest troszkę gorzej bo w Xp nie ma opcji zabezpieczenia (przynajmniej u mnie) ale w zakładce zaawansowane możesz ustalić godziny kiedy drukarka jest dostępna (niedostępna gdy niema Cię w domu).
    Troszkę to prymitywne ale zawsze odrobinę zniechęci brata.

Pozdrawiam.
  • Poziom 25  
    Mam Xp pro. Komp jest włączony 24godziny. Dobrze by było jeśłi była by jakaś możliwość założenia hasła na samą drukarkę?? da radę?? Albo jakiś program. Odrazu powiem że komputer musi ciągle być włączony.
  • Poziom 21  
    A możę inaczej do tego podejść ...
    jeśli brat nie jest biegły - to można użyć dość prostą metodę.
    Przełączyć porty w drukarce (we właściwościach drukarki) na nieistniejące (ewentualnie założyć takie porty) , bądź przekierować w okienku DOS-a
    za pomocą NET USE
    np: NET USE LPT2 \\komputer\nazwa_drukarki (wiadomo ze ze juz nie masz w domowym kompie czynnego portu LPT2 ;)

Bo zapomniałeś napisać czy masz drukarkę na USB ,LPT ?
  • Poziom 43  
    Jakie prawa ma konto brata? - Może wystarczy wyłączenie prostego udostępniania i we właściwościach drukarki w zakładce zabezpieczeń zmienić uprawnienia kontu brata (odmówić praw).
  • Poziom 43  
    Zaraz się pogubię.
    Nie chcesz praw kontu gościa, bo pewnie na tym ta "łączność" polega odmówić czy wyłączyć udostępniania to zawsze możesz kabel zabierać ze sobą.
  • Poziom 21  
    Po pierwsze zawsze brat moze przyniesc swojego kopa + kabel i nic go nie zatrzyma - hahaha

a) Moze wylacz w LPT1 BIOS-ie ?

b) Jak brat nie jest bystry, to w drukarce lekko wyciągnij (3mm) z jednej strony wtyczkę, trudno zauważyć- a drukować się nie da ;)

c) Albo ... użyj do tego menadżer urządzeń - jedno kliknięcie i po problemie.
    Wchodzisz w medadżer urządzeń - szukasz <Porty (COM i LPT)>
    Tam klikasz prawym przyciskiem myszki i z menu wybierasz <wyłącz>.
    Włączenie jest w odwrotnej kolejności - całość 15 sekund roboty.

Wszystko pod warunkiem że ... brat nie czyta tego forum - hehehe
  • Poziom 16  
    Witam.
    Można też podstawić inny sterownik i drukarka nie będzie drukowała albo będzie drukowała "krzaczki" co możliwe że zniechęci brata (właściwości drukarki->zaawansowane pole sterownik).
    Opcji masz sporo.
    Pozdrawiam.