Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Switche POE
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jaką kupić cyfrową kamerę wideo?

16 Mar 2009 15:55 1123 1
  • Poziom 12  
    witam
    Ostatnio jakoś natchnęło mnie na zakup kamery wideo - ot taka niedroga do 2000, szczególnie przeznaczona do filmowania rodzinki na zjazdach i innych wycieczkach. Rozglądałem się po sklepach i kilka modeli wpadło mi w oko, ale tu zaczynają się jak zwykle problemy. Główny to czas nagrania na akumulatorze - co z tego że na wbudowanym dysku zmieszczę kilka godzin nagrania, skoro akumulator wytrzyma 100 minut nagrywania rzeczywistego (włącz, zbliż, nagraj, wyłącz, włącz itd...) lub ok 2 h nagrywania ciągłego (włącz i zapomnij). Szukam więc kamerki z wbudowanym dyskiem (ewentualnie jeszcze dodatkowo zapis na kartach), która zapewni mi przede wszystkim długi czas nagrania na akumulatorach (!!!) oraz w miarę dobrą jakość nagranego materiału. W sklepie mówili, że średnio kamera wytrzymuje na wbudowanym aku ok 90 minut. Idąc na jakąkolwiek wycieczkę te 90 minut to stanowczo zbyt mało. Proszę o wskazanie jakichś modeli zgodnych z powyższymi założeniami. Dziękuję za podpowiedzi i pozdrawiam
    malcziki
  • Switche POE
  • Poziom 25  
    Cześć.

W grudniu zainwestowałem w kamerę SONY DCR-SR55E. Kamera kosztuje ok 1500zł i za tą cenę jakość nagrania, funkcje oraz możliwości są rewelacyjne. Niestety akumulatorek trzyma tak jak piszesz. Nie wiem i szczerze wątpię, żeby ci się udało znaleźć w tej cenie coś co na załączonym akumulatorku pociągnie dłużej. W interesie producentów jest sprzedaż lepszego zasilania jako wyposażenie opcjonalne. Za 2000zł kupisz ów model oraz dodatkowy akumulator NP-FH100 . Wtedy kamera spełni twoje oczekiwania.

Aha, żeby nie było gadania, że to moja pierwsza kamera dlatego mi sie podoba uprzedzam, że jest to już trzecia :) Mam także JVC GR-D239 oraz SONY HC19E.