Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

DV9000 - "mleko" na matrycy - rozwi您anie

xxl_ 16 Mar 2009 16:06 1736 6
    xxl_
    Level 11  
    Laptop seria DV9000. Dok豉dny model, kt鏎y aktualnie mam na stole: DV9073ea. Objaw: "mleko" na matrycy. Pod zewn皻rznym monitorem mocne "artefakty". Przyczyna: znana i nagminna w tych modelach. Generalnie wada fabryczna. Problemy z kart graficzn. Przegrzanie powoduje "odklejenie" si karty od p造ty. Uk豉d BGA. U mnie kolejn sztuk uda這 si naprawi FLUXem przez wygrzanie HOT'em w tem. 320-340'S. No i po raz kolejny obesz這 si bez nak豉dania nowych kulek lub wymiany uk豉du na nowy :)

DV9000 - "mleko" na matrycy - rozwi您anie DV9000 - "mleko" na matrycy - rozwi您anie DV9000 - "mleko" na matrycy - rozwi您anie DV9000 - "mleko" na matrycy - rozwi您anie
    _haker_1
    Level 32  
    No ale ... co z tego? Temat byl szczegolowo walkowany w jednym z watkow, nie widze potrzeby pisania o nim jeszcze raz. Poza tym wiadomo jak samo wygrzanie dziala - raz dziala ok a raz padnie spowrotem za jakis krotki czas, jedyna metoda to reballing i uzycie porzadnych materialow do tego celu..
    xxl_
    Level 11  
    Nic nie mo積a napisa bo zaraz kto si o co czepia. Nie znalaz貫m zdj耩, ani nic ciekawego na ten konkretny objaw. Podaj kolego linka. Przypuszczam, 瞠 chodzi Ci o tytu mojego postu. Wiem, Ameryki nie odkry貫m i to nie jest jedne i jedyne rozwi您anie. M鎩 tytu postu brzmia zupe軟ie inaczej, ale zosta automatycznie zmieniony po 5 minutach przez kogo z moderator闚. Jest to moja 5 sztuka, kt鏎 uda這 si w taki spos鏏 naprawi, poprzednie chodz ju p馧 roku bez zarzutu. Chcia貫m tylko si podzieli w trzech zdaniach na ten temat, a to 瞠 moderator zmieni mi temat na za bardzo powa積y to nie moja wina.
    Kodi14
    Level 23  
    A ja mam pytanie fluxa wcisk掖e pod mostek czy obsmarowa貫 nim g鏎e? I jak d逝go grzejesz? 320-340 to s chyba stopnie, od razu tyle dajesz czy jako stopniowo?
    xxl_
    Level 11  
    Przy uk豉dach BGA daje temperatur 320-340 stopni. Ostatnio musz sobie radzi inaczej, poniewa zostawi貫m u kolegi 300km. ode mnie podgrzewacz. Generalnie zawsze ustawia貫m od do逝 podgrzewacz na ok. 150 stopni, po czym g鏎 mog貫m od razu grza w 340 stopniach. Teraz ustawiam temperatur na 150, robi kilka k馧ek stopniowo zwi瘯szaj帷 temperatur do ok. 340 stopni. Fluxa k豉d wok馧 uk豉du. Podczas grzania i tak wejdzie na i pod uk豉d. I co wa積e, nigdy ju nie ch這dz uk豉du wentylatorem. Czekam a sam ostygnie, poniewa kiedy kilka p造t za豉twi貫m w ten spos鏏. Na samym ko鎍u myje wszystko p造nem Cleanser Druk i Cleanser IPA.
    PitD

VIP Meritorious for electroda.pl
    Wszystko zale篡 od konkretnej sztuki.
    Ostatnio mia貫m akurat dwa takie same notebooki DV9000.
    Jeden poszed 豉dnie na 320蚓 i potem wsta.
    Drugiego grza貫m do 350蚓 i ani drgn掖. Da貫m nawet mu od spodu 200. Luty nie pu軼i造. Wy瞠j ju nie chcia貫m eksperymentowa.
    Kodi14
    Level 23  
    Rozumiem, 瞠 m闚imy tylko o podgrzaniu, 瘸dnym dociskaniu, dotykaniu itp?