Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.
Renex
 • #1
  gego
  Level 15  
  Witam. W moim tunerze PSR980 po zaniku napięcia w sieci wszystko padło. Po włączeniu nie startuje a spięty kablem euro z tv przerywa obraz na telewizorze. Bezpiecznik w Tunerze nie jest przepalony. Wymieniłem wszystkie elektrolity w zasilaniu ale to nie pomogło. Czy ktoś wie jak się za to zabrać?
 • Renex
 • #2
  Kazor
  Level 17  
  skoro przerywa obraz to sprawdź pin status na złączu euro (pin 8) i z czego tam jest napięcie, bo jest wysoki stan, dojdż po ścieżce ze schematem lub bez do proca i stwierdź czy on czy coś po drodze padło...od tego bym zaczął
 • Renex
 • #3
  gego
  Level 15  
  Dzięki Kazor. Niestety tam gdzie wskazałeś szukałem szukałem i wszystko wydawało się być dobre (amatorem jestem początkującym)ale przez przypadek udało mi się go uruchomić. Jest tam w części wysokonapięciowej taki tranzystor MJE 18004 i chciałem zmierzyć na nim napięcie. Po przyłożeniu miernika do bazy(pin 1)i kolektora (pin 2 środkowy) obudził się dziad jeden i działa już 24 godziny, ale bo ję się,że jak zabraknie prądu w sieci przez dłuższy czas to będzie to samo. Jeśli miałbyś jakiś pomysł jeszcze to napisz coś.
 • #4
  metal60
  Level 22  
  jezeli wymieniles wszystkie elki po pierwotnej,to moze byc uszkodzony wlasnie ten tranzystor mje 18004.mozesz smialo wstawic but 11a lub ax.
  napisz o efektach .
  pozdrawiam
 • #5
  Kazor
  Level 17  
  sprawdź rezystor (100kom chyba) mocy zasilający sterownik (TDA2018? )...i czy po odłączeniu zasilania i z powrotem jest nap. zasilające tą kostkę
 • #6
  gego
  Level 15  
  zabrakło prądu i to samo, ale uzbrojony w mje 18004 przystąpiłem do działań. Po wymianie MJE dalej nie działał (znaczy to dobry był). Wymieniłem więc kondensatory C8, C5, C7 10mF i 22 mF ale nowiutkie HITANO (wcześniej ze złej pojętej oszczędności wymieniałem je ale na wyluty - głupota) Maszyna PACE PSR 980 ruszyła z kopyta i działa.
  Dzięki wszystkim za pomocne wskazówki i zaangażowanie.