Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Dobór wzmacniacza, pomocy.

rapcuch 16 Mar 2009 19:31 755 10
  • #1 16 Mar 2009 19:31
    rapcuch
    Poziom 8  

Witam Serdecznie!

Posiadam głośniki Altus 200, poszukuje do nich dobrego wzmacniacza i chodzi o to żeby był na poziomie Diora ws 504 (chodzi o moc) i posiadał wyświetlacz. Muzyka jakiej slucham to glownie rap, hip-hop R&B. Z góry dziekuje za odpowiedzi! P.S. na wzmacniacz chce przeznaczyc okolo 400zł (uzywany).

Pozdrawiam!

• #2 16 Mar 2009 20:11
    globus1987
    Poziom 29  

Wyświetlacz przepraszam a do czego ma ci służyc wyświetlacz we wzmacniaczu :?: .Z wyświetlaczami to zazwyczaj są amplitunery także zastanów się czego szukasz.Bo to bez sensu.

• #3 16 Mar 2009 20:18
    rapcuch
    Poziom 8  

Chodzi mi o taki wyswietlacz ktory pokazuje przeciazenia na kanal (nie wiem jak to sie fachowo nazywa) takie cos zeby glosnikow nie popalic, jestem w tym zielony wiec dlatego tak tlumacze.

• #4 16 Mar 2009 20:24
    globus1987
    Poziom 29  

Nie ma takiego czegoś niektóre wzmacniacze mają specjalne zabezpieczenie które włącza się kiedy sygnał jest przesterowany często w konćówkach lub wzmakach estradowych jest coś takiego jak clip czyli włącza się kiedy idzie przester a co do przeciążen to trzeba słuchać z głową.Dobierać kolumny pod wzmacniacz lub wzmacniacz pod kolumny to znaczy żeby był/y odpowiedniej mocy jak również właściwej impedancji.

• #5 16 Mar 2009 21:29
    rapcuch
    Poziom 8  

Aha to w taki sposob. A Diora WS 504 bedzie dobrym wzmacniaczem dla Altusow 200?

Dodano po 46 [sekundy]:

Aha to w taki sposob. A Diora WS 504 bedzie dobrym wzmacniaczem dla Altusow 200? Ogolnie jak wzmacniacz bys mi polecil szanowny kolego do tych kolumn zebym otrzymal dobry dzwiek jak dla tego rodzaju muzyki a przy tym wykorzystal pelna moc altusow?

• #6 16 Mar 2009 21:59
    globus1987
    Poziom 29  

Popatrz nad yamahą a-700,ax730 jeśli trafi się w tej cenie jest również teraz na allegro yamaha a-960 II.Rozejrzyj się za Pioneerami z seri 6xx czyli np a-616 lub a-656,a-676 i Denonami tylko tez z tej wyższej troszkę serii a diore sobie lepiej odpuść bo odbiega brzmieniowo od wymienionych tu wzmacniaczy.Pozdrawiam

• #7 16 Mar 2009 23:05
    rapcuch
    Poziom 8  

słyszałem ze yamaha nadaje sie do techno rock'a itp a mi potrzebny jakis wzmacniacz do rapu, hip-hop'u i R&B, mozna prosic o jakies konkretne modele do tego typu muzyki? tak wogole to dziekuje za wczesniejsze odpowiedzi prosze jeszcze o kilka modeli do tego roadzju muzyki i temat mozna zamknac, pozdrawiam!

• #8 17 Mar 2009 15:31
    izbic
    Poziom 28  

Po pierwsze to altusy nie nadają się do tego rodzaju muzyki...brak im zejścia i nawet najbardziej "ciemny" wzmacniacz tego nie zmieni. Ja bym się zastanowił nad zmianą kolumn, ale jeśli już to też popieram kolegę wyżej. Yamahy z serii Axx powyżej 700 dobrze się nadadzą i cena też sensowna.

• #9 17 Mar 2009 19:14
    rapcuch
    Poziom 8  

A juz myslalem ze nikt nie bedzie "jezdził" po altusach... Dosc kontrowersyjne kolumny a wiele osob je chwali tak samo jak potepia, ale mysle ze na poczatek przygody ze sprzetem naglasniajacym beda OK. Tak wiec rozejrze sie na allegro za jakas Yamaha lub Pioneer'em z tych wlasnie serii oby na wstepie kupic wzmacniacz dobry zeby pozniej wrazie co zmienic tylko kolumny a nie caly zestaw.

• #10 17 Mar 2009 20:01
    izbic
    Poziom 28  

Ja nie jadę po Altusach tylko mówię, że nie pasują do tego tupu muzyki. To kolumny IMO bardziej do rocka i głośnego słuchania w większych pomieszczeniach.

• #11 17 Mar 2009 20:12
    rapcuch
    Poziom 8  

O to mi wlasnie chodzi "do glosnego sluchania" chce zeby bylo je dobrze slychac na osiedlu w wakacje i na imprezach zeby dawaly rade ;) Dlatego szukam jakiegos wzmacniacza ktore wyciagna z nich wszystko i przy tym bedzie mocny bassik dlatego pytam tutaj o porade bo wybor wzmacniaczy jest przeogromny i naprawde znalesc cos dobrego a chce kupic cos takiego zeby nie bujac sie pozniej z tym "ze ma za malo mocy, ze bass jest slaby" itp. Dam i te 600zł jak bedzie trzeba ale chce miec chociaz ze wzmacniaczem spokoj na kilka lat :)

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME