Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

silnik 2 biegowy 1450/950 niezależne uzwojenia , podłączenie

16 Mar 2009 20:47 1511 3
  • Poziom 19  
    zastanawia mnie dlaczego w takim silniku z dwoma nie zależnymi uzwojeniami mniejsze obroty zasilone były normalnie 3f a obroty 1450 nie wykorzystane i ZWARTE - mam pytanie , ponieważ chce ten silnik przezwoić na jeden bieg 950 obr , czy te zwarcie może mieć wpływ na prace uzwojenia wolnoobrotowego ?

jest to silnik serii SZJe , oceniam go po wyglądzie ponieważ brak tabliczki , po prostu wygląda jak SZJE34b 4kw i ma 36ż

uzwojenie 1450 wykonane ramką 3 palcową piętrową - czyli standart , a 950 2 palcową piętrową

oba uzwojenia łączone w szereg do gwiazdy
  • Moderator
    Krzysztof10 napisał:
    zastanawia mnie dlaczego w takim silniku z dwoma nie zależnymi uzwojeniami mniejsze obroty zasilone były normalnie 3f a obroty 1450 nie wykorzystane i ZWARTE -

ze względów bezpieczeństwa. Indukowałoby się zbyt duże napięcie.
  • Poziom 19  
    Cytat:
    Indukowałoby się zbyt duże napięcie.

jeżeli indukują się duże napięcia i zrobi się zwarcie to tworzą się dodatkowe bieguny , czyli trudno powiedzieć jakie realnie były obroty , ale pewności nie mam , czy takie rozumowanie jest słuszne ?
  • Poziom 19  
    wszystko wiadomo ,są dwa niezależne uzwojenia i przy pracy obojętnie jakich obrotów zwieranie i rozwieranie wolnego uzwojenia w żaden sposób nie wpływa na prace silnika , więc nie ma też wpływu przesunięcie jednego uzwojenia względem drugiego przy przezwajaniu

temat zamykam