Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
TermopastyTermopasty
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Traktorek SAM z silnika 1.6D Forda

DIZZI 23 Lip 2010 02:30 516032 363
    Vein
    Poziom 22  
    DIZZI - jaka homologacja, jaka fortuna... homologację robisz jak byś miał to klepać seryjnie, koszt rejestracji to 1000 zł
  • TermopastyTermopasty
    DIZZI
    Poziom 17  
    Vein napisał:
    DIZZI - jaka homologacja, jaka fortuna... homologację robisz jak byś miał to klepać seryjnie, koszt rejestracji to 1000 zł

No tak, jak się pytałem u nas na stacji diagnostycznej czy można SAM-a zarejestrować to mi tak powiedzieli bo pewnie nie chciało im się i mnie odstraszyli to łobuzy .

Jeśli jest to dużo łatwiejsze to jak byś mógł troszkę przybliżyć co trzeba
    spełnić , światła .hamulce , układ kierowniczy itp. jakie warunki muszą spełniać i
    co za papierzyska trzeba mieć to można spróbować na innej stacji .
    Michał91a
    Poziom 13  
    Kiedyś sie interesowałem rejestracją samów wszystkiego nie pamiętam ale na pewno trzeba mieć papiery na części z jakich jest złożony nie pamiętam czy na wszystkie czy na takie bardziej ważne na takie jak skrzynia biegów silnik itp. to trzeba mieć jakiś papier potwierdzający legalność np umowa kupna-sprzedaży.
  • TermopastyTermopasty
    aaalojzy
    Poziom 10  
    Witam
    Zrobiłem swojego sama około roku temu na silniku 19 diesla wyciagnietym z poloneza
    przełozenie z silnika na skrzynie odbywa sie poprzez paski klinowe wychodzoce bezposrednio z koła pasowego które dorobiłem na kole zamachowym silnika do skrzyni. chciałbym sie dowiedziec czy poprzez dodatkowa siłe którą działaja paski klinowe na wał silnika nie wyrobia mi sie szybko panewki w tym silniku ???????
    DIZZI
    Poziom 17  
    aaalojzy napisał:
    Witam
    Zrobiłem swojego sama około roku temu na silniku 19 diesla wyciagnietym z poloneza
    przełozenie z silnika na skrzynie odbywa sie poprzez paski klinowe wychodzoce bezposrednio z koła pasowego które dorobiłem na kole zamachowym silnika do skrzyni. chciałbym sie dowiedziec czy poprzez dodatkowa siłe którą działaja paski klinowe na wał silnika nie wyrobia mi sie szybko panewki w tym silniku ???????

Nie za bardzo to jest dla wału korbowego gdy jest duże naprężenie i obciążenie
    pasków bo z czasem może pęknąć wał korbowy były takie przypadki z silnikami "PERKINS" od URSUSA C 360 silnik był wstawiony do rębaka a przedtem chodził tam silnik stacjonarny i nic się nie działo i miał tylko 20 KM to dla silnika 63 KM żadne
    obciążenie a jednak wały się urywały na ostatnim wykorbieniu to by oznaczało
    że silniki które mają odbiór mocy po przez sprzęgło to nie może być z nich odbierana moc po przez kolo pasowe gdyż powoduje naprężenia wału korbowego a tym samym jego stopniowe łamanie.
    W tym oryginalnym silniku od rębaka był gruby wał i miał szerokie panewki główne.
    Chcąc odbierać moc z takiego silnika należy należy utworzyć sprzęg to znaczy
    wałek ułożyskowany z kołem pasowym i sprzężony z kołom zamachowym silnika .

aaalojzy
    Poziom 10  
    Kurcze to nie za dobrze ;/
    Wydawło mi sie ze wał jednak wytrzyma ;/
    a mozna by to tak zrobic ?????

browarhehe
    Poziom 15  
    wg mnie mogłoby być tak, tylko żeby łożyska miały dobre mocowanie, oraz żeby było to prosto..
    oraz jeden problem, zmiana pasków klinowych :) jeśli by pękł czy coś by się stało, zdejmowanie całości mocowania łożysk
    aaalojzy
    Poziom 10  
    Jesli chodzi o ściąganie mocowania to mozna je tak zaprojektowac ze w razie uszkodzenia pasków mozna je sciągnąc po odkreceniu paru śrub . A w moim przypadku oszczedzamy wiele miejsca .
    Mam jeszcze jedno pytanko wie ktos moze jak zrobic instalacje hydrauliczną do podnosnika?????
    DIZZI
    Poziom 17  
    aaalojzy napisał:
    Kurcze to nie za dobrze ;/
    Wydawło mi sie ze wał jednak wytrzyma ;/
    a mozna by to tak zrobic ?????

Jeśli masz obudowę sprzęgła to można ją odkręcić (ewentualnie uciąć) od skrzyni biegów i zastosować w roli podpory łożyska ( jest od spodu wycięta a jak nie to można wyciąć ) jak w twoim rysunku zostaje dorobić wałek albo wykorzystać wałek sprzęgłowy z tej skrzyni a z tarczy zdjąć okładziny i przykręcić ją do koła zamachowego tak jest w zachodnich traktorach bo mają
    skrzynie hydrauliczne i sprzęgło jest olejowe w skrzyni .
    aaalojzy
    Poziom 10  
    niestety nie mam skrzyni od tego silnika . i dlatego pomyślałem o czymś takim
    jeśli chodzi o dorobienie tych łożysk to nie powinno być problemu . bo w tym kole pasowym które dorabiałem jest zostawiony otwór na wałek . wiec wystarczy dorobić tylko ten wałek i mocowanie na łożyska i sprawa z głowy
    mam nadzieje ze dzięki temu rozwiązaniu silnik będzie niezawodny
    łukasz dutkiewicz
    Poziom 12  
    Kolego DIZZI co z twoim sprzętem jakieś fotki? :|
    LucyFeer1
    Poziom 10  
    DIZZI napisał:
    Przednie koła są od przyczepki wózka pocztowego kiedyś leżał na złomie,
    adapter to wycięte tarcze felg "malucha" i wspawane w obręcze
    felg .
    A to migomat zrobiony niemal na kolanie ale spawa ,
    Traktorek SAM z silnika 1.6D Forda Traktorek SAM z silnika 1.6D Forda Traktorek SAM z silnika 1.6D Forda Traktorek SAM z silnika 1.6D Forda

Ten traktorek 4x4 zrobiłem prę lat tamu Traktorek SAM z silnika 1.6D Forda

za migomat masz 7/10p. ps. Pracowałem w kikitach
    DIZZI
    Poziom 17  
    łukasz dutkiewicz napisał:
    Kolego DIZZI co z twoim sprzętem jakieś fotki? :|

Trzeba jeszcze troszkę poczekać bo czasu jakoś mało a roboty co raz więcej ,ale też mnie korci że by coś podłubać tak dla przyjemności .
    Na razie to co zacząłem z blachami to tak zostało .
    Marcin15lol94
    Poziom 12  
    Ja mam małe pytanie jak przerobić most od poloneza żeby dać go na przedni napęd najbardziej chodzi mi o to jak zrobic zwrotnice.
    Jak lepiej wyjdzie zrobić na przegubach czy na krzyżakach.
    Marcin15lol94
    Poziom 12  
    Mam pytanie jak zrobić wyjście na wałek mocy z pomiedzy szkrzyni biegów a silnika oczywiście wsysto skrzynia i silnik połączone fabrycznie i pochodzą z poloneza.
    browarhehe
    Poziom 15  
    będzie problem, chyba że masz 2 skrzynie, to pomiędzy nimi zębatke, i z boku wałek łańcuch między i masz wom z 3 biegami
    no troche zależne od jazdy
    ale jak w miejscu coś masz robić, to luz na 2 skrzyni, i jest gitara
    ja mam pompe hydrauliczną między skrzyniami, i jakoś problemu nie mam
    sprzęgło leciutko mi działa, a nawet bez sprzęgła mogę 2 skrzynię obsługiwać
    bez żadnych zgrzytów ani niczego psującego ją
    Marcin15lol94
    Poziom 12  
    to jest problem że ja mam tylko jedną skrzynie.
    DIZZI
    Poziom 17  
    No niestety utknęła w miejscu , jakoś w tym roku praca i dojazdy pochłaniają mój czas .
    Myślę że do zimy zrobię przynajmniej hydraulikę i pług do śniegu a jeśli nie to będę w zimę szuflował śnieg i to jest chyba motywacja hi .
    Marcin15lol94
    Poziom 12  
    Oto moja maszyna troche jeszcze do poprawek.
    Maska mi się nie podoba mam zamiar zrobić tak jak w 1614 to bedzie ładnie wyglądało.
    Uciąg to jakieś około 2t sprawdzałem jak ciągnołem przyczepe ciągnikową 2 osiową.

Traktorek SAM z silnika 1.6D Forda Traktorek SAM z silnika 1.6D Forda
    Popak
    Moderator na urlopie...
    Niepotrzebne posty usunąłem. Jeszcze raz pojawi się post nic niewnoszący do tematu lub będzie niezgodny z regulaminem elektrody to posypią się ostrzeżenia.
    Marcin15lol94
    Poziom 12  
    Mam pytanie chce zrobić napęd kosiarki z koła zamachowego z więca.
    Czy mi wieniec wytrzyma i nie bedzie ścinać zębów?
    Czy lepiej rozsunąć silnik od skrzyni i na wąłku sprzegłowym dać szajbke na 2,3 paski.
    Czy da sie na kole zamachowym zrobić sprzęgło 2 stopnia żeby pracowało tak jak w 60-tce bo w niej jest 1 i 2 stopień sprzegła.
    Wycisk podwójny sprzegła to ja wiem jak zrobić.
    Jak ktos o tym coś wie lub ma jakiś link czy zdjęcia to nich odpisze.

Dodano po 1 [minuty]:

Z góry dzieki.
    DIZZI
    Poziom 17  
    Marcin15lol94 napisał:
    Mam pytanie chce zrobić napęd kosiarki z koła zamachowego z więca.
    Czy mi wieniec wytrzyma i nie bedzie ścinać zębów?
    Czy lepiej rozsunąć silnik od skrzyni i na wąłku sprzegłowym dać szajbke na 2,3 paski.
    Czy da sie na kole zamachowym zrobić sprzęgło 2 stopnia żeby pracowało tak jak w 60-tce bo w niej jest 1 i 2 stopień sprzegła.
    Wycisk podwójny sprzegła to ja wiem jak zrobić.
    Jak ktos o tym coś wie lub ma jakiś link czy zdjęcia to nich odpisze.

Dodano po 1 [minuty]:

Z góry dzieki.

Z wieńca to nie da rady bo nie jest smarowany i taka przekładnia bardzo szybko by się zużyła nie mówiąc o jazgocie jaki by był podczas pracy tej przekładni .
    Rozrusznik pracuje tylko chwilkę i dlatego wieniec zużywa się wolniej.
    Czy twój silnik ma koło pasowe z przodu albo może jest możliwość podłączenia np . za pomocą sprzęgła kłowego ?
    Co do sprzęgła dwu stopniowego to ciężko będzie coś samemu wykombinować
    ale nie niemożliwe już nad tym myślałem i okazało się że skórka za wyprawkę.
    galon30
    Poziom 10  
    witam. no piękny traktorek zrobiłeś marcinie.
    No niestety moje plany na traktor w tym roku legły w gruzach.
    W moim kadecie zatarł sie silnik a z reszty nie było co wykorzystać i skończył na złomie. :cry: A jedyną rzeczą jaką mam i to nie do tego- to silnik rozruchowy do DT75 z którego i tak nic nie będzie. pozostaje mi tylko kupno na złomie poloneza.
    DIZZI
    Poziom 17  
    A mój traktorek schowała zima pod śniegiem i nawet go nie widać z pod tego
    śniegu .
    A to projekt maski .
    browarhehe
    Poziom 15  
    no teraz nadciągają roztopy to mam nadzieje że dodasz parę aktualnych fotek ;)
    a projekt maski bardzo fajny
    DIZZI
    Poziom 17  
    A jak budujecie traktorki to morze się przydać:
    Traktorek SAM z silnika 1.6D Forda Traktorek SAM z silnika 1.6D Forda Traktorek SAM z silnika 1.6D Forda Traktorek SAM z silnika 1.6D Forda Traktorek SAM z silnika 1.6D Forda
    Traktorek SAM z silnika 1.6D Forda Traktorek SAM z silnika 1.6D Forda

Zaczerpnięte z sieci.
    łukasz dutkiewicz
    Poziom 12  
    O jakieś ściągi. a co z maszynką ?! Jeśli ją tak zasypało to i z pługu do śniegu nici
    :cry:
    Marcin15lol94
    Poziom 12  
    Mam małe pytanie czy do silnika 1.9 D polonez wystarczy chłodnica od poloneza 1.6 w benzynie czy ten silnik na tej chłodnicy nie będzie się grzał???
    Czy lepiej zastosować chłodnicę z URSUS C-330 lub C-360.