Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Traktorek SAM z silnika 1.6D Forda

DIZZI 26 Jun 2011 19:42 536567 363
Bosch
    DIZZI
    Level 17  
    łukasz dutkiewicz wrote:
    Dizzi co z twoją maszyną dawno Cię nie było:cry: pozdrawia Łukasz

Praca praca praca pochłania mój cały wolny czas ale niebawem urlop to można będzie się po bawić .
    Korci mnie cały czas że by coś porobić a traktorek przerosła trawa była taka myśl żeby to sprzedać ale troszkę szkoda i jednak trzeba dokończyć .
    Więc niebawem dalszy ciąg .
    Zebrałem prawie wszystkie części do hydrauliki a nawet siłowniki do małego "TURA" .
  • Bosch
    DIZZI
    Level 17  
    Witam wreszcie nadszedł czas na zrobienie podnośnika bo jak wiadomo traktor
    bez niego na wiele się nie przyda a zwłaszcza na wsi.
    Konstrukcja podnośnika jest podobna jak w URSUS-ie C360 , rozdzielacz od C330.
    A to fotki mojej konstrukcji:
    Traktorek SAM z silnika 1.6D Forda Traktorek SAM z silnika 1.6D Forda Traktorek SAM z silnika 1.6D Forda Traktorek SAM z silnika 1.6D Forda Traktorek SAM z silnika 1.6D Forda

A tu troszkę przydatnych materiałów:
    Traktorek SAM z silnika 1.6D Forda Traktorek SAM z silnika 1.6D Forda Traktorek SAM z silnika 1.6D Forda Traktorek SAM z silnika 1.6D Forda Traktorek SAM z silnika 1.6D Forda Traktorek SAM z silnika 1.6D Forda
    łukasz dutkiewicz
    Level 12  
    Witam jak postępy w pracach nad maszyną ? :D
  • Bosch
    DIZZI
    Level 17  
    Witam
    Wreszcie udało mi się wciągnąć traktor do garażu i dłubie przy hydraulice
    oczywiście w miarę wolnego czasu a jest go nie wiele .
    Założyłem inne koła przednie takie z jodełką 12 cali i chcę zmienić tylne z 750/r13
    na 750/r16 lub 800/r16 lub jakieś 18-stki.
    Przykładałem przednią oponę od MTZ-ta i fajnie by wyglądał ale wydaję się że
    są zbyt duże .
    Mam do zamontowania pompę olejową PZ2-2,5 ale wydaje się jakaś mała więc
    chyba zakupię od Władimirca .
    Jak zrobię fotki to wstawię .

A jak twoja maszyneria ?
    łukasz dutkiewicz
    Level 12  
    Czekam na zdjęcia pozdrawiam Łukasz
    Marcin15lol94
    Level 12  
    Widzę że temat trochę zanika.
    DIZZI czekamy na nowe zdjęcia twojej maszyny.

Tutaj dwa zdjęcia mojego podnośnika, tylko tyle udało się zrobić przez lato.
    Traktorek SAM z silnika 1.6D Forda Traktorek SAM z silnika 1.6D Forda
    DIZZI
    Level 17  
    Temat nie zanika tylko ten czas doba jakaś krótka .
    Aktualnie montuję pompę olejową porobię troszkę fotek to wrzucę.
    ZGG
    Level 27  
    Ach ten podnośnik. Ja kupiłem coś takiego. Yanmar. Niestety właśnie podnośnik zdążyli opylić. Dorobili siodełko, i jakieś błotniki od przyczepki. Napęd 4x4. Zapłaciłem 3 tys, ma 750 motogodzin. licznik działa, silnik chodzi jak zegareczek. Niestety blachy zgniły kompletnie. Instalacja rozwalona. Silnik nie dogoni Waszych. Bo ma tylko 3 cyl. i tylko 16 koni. Ale podobno wystarcza z zapasem. Traktorek SAM z silnika 1.6D Forda Traktorek SAM z silnika 1.6D Forda
    Marcin15lol94
    Level 12  
    Fajna maszynka. Aż szkoda że nic nie wiedziałem że jest takie coś do sprzedania.
    Pozazdrościć kupna to prawie jak za darmo.
    Tylko błotniki, podnośnik i maska i można jechać w pole.
    Ja mam pytanie jakie spalanie może mieć silnik 2.0D toyoty cariny?
    atuk90
    Level 9  
    witam
    postanowilismy z tesciem zrobic maly ciagniczek, ktory sluzyl by przywiezc cos z pola przeorac poprostu do malego gospodarstwa rolnego

wiec zakupilismy
    renault 19 juz rozebrany w drobny mak
    - silnik 1.9D (64KM)
    - skrzynia (5bieg.)
    beda wykorzystane do ciagniczka
    - most zuka
    - kola od kosiarki jodelki 16'

a wiec mechanizm roznicowy zaspawany tak by ciagnelo jedna pol os

i nasuwa mi sie pyt czy taki ciagniczek nie bedzie za szybki bo z tego co czytam to wszedzie daja zwolnice albo sa 2 skrzynie biegow prosze o porady
    piorun7890
    Level 18  
    Ciągnik nie będzie za szybki bo skrzynia biegów przednio napęd-owca posiada przekładnia główną o przełożeniu około 1:4 , która redukuje obroty wyjściowe w tym przypadku czterokrotnie i będzie pełnić rolę reduktora . Dodatkowo obroty zredukuje most od żuka który także posiada przełożenie 5,125 .
    toku74
    Level 31  
    [quote="piorun7890"]Ciągnik nie będzie za szybki bo skrzynia biegów przednio napęd-owca posiada przekładnia główną o przełożeniu około 1:4 , która redukuje obroty wyjściowe w tym przypadku czterokrotnie i będzie pełnić rolę reduktora
    Co masz na myśli tak twierdząc? Taka skrzynia z zaspawanym mechanizmem różnicowym będzie się zachowywała jak w samochodzie /do jazdy na wprost/. Jedyna skrzynia redukcyjna jaką będziesz w tym wypadku miał do dyfer od żuka.
    I teraz musisz policzyć prędkość obwodową koł z samochodu w którym była skrzynia i doliczyć do tego przełożenie dyfra i wyjdzie Ci prędkość obwodowa kół w Twoim ciągniku. Wtedy sam zobaczysz czy nie będzie za szybki.
    ZGG
    Level 27  
    Marcin15lol94
    Silniki samochodowe na pewno spalą więcej, bo mają moc. Bagatela kilkadziesiąt koni,i na zapas. W dodatku starsze modele mają komory spalania w głowicach , i mały otwór do spalin. A to gorsze rozwiązanie, mają co prawda czystsze spaliny, ale cieżko palą, i wiecej pożerają.Ja niestety nadal mam toto w garażu. Opony 9,5-16 cali ma tylko jedna hurtownia, i chce tylko 1100 złote. Więc przerobię na 20 calowe. Na przód kupiłem na giełdzie za 180 złote 2 nówki 7-12 cali. Sa większe , więc dopasuję do tylnych większych. Zbiornik był kąplenie zardzewiały. Na zewnątrz poczyściłem katwką ze szczotką drucianą.A do środka nasypałem żwiru, nalałem wody. Wpakowałem toto do betoniarki, zaklinowałem. I puściłem w ruch. Na zmianę raz w prawo ,A potem w lewo. Po kilku godzinach zmieniłem położenia baku, i ponownie zabawa. I pomogło Na koniec go pomalowałem na zewnątrz żywicą. Po miał takie wżery.Że nie nie byłem pewien, czy nie będzie ciekł po tych zabiegach.Opony niestety tylko oryginalne mają super protektor. Chyba z 5 cm wysokości. .[uwaga to nie reklama , tylko w celach edukacyjnych zamieszczam ten Link Fajne traktorki tylko kogo na nie stać??
    Traktorek SAM z silnika 1.6D Forda
    Marcin15lol94
    Level 12  
    Kolego DIZZI jak tam postępy przy traktorku?
    Jak można to proszę o jakieś zdjęcia.
    Ja ostatnio musiałem to swojego porszoneza zakupić uszczelkę pod głowice bo był przedmuch i się już nie dał zapalić. Teraz tylko zrobić maskę w stylu deutz-fahra i kompletną instalacje i będzie gotowy na sprzedaż.
    DIZZI
    Level 17  
    Marcin15lol94 wrote:
    Kolego DIZZI jak tam postępy przy traktorku?
    Jak można to proszę o jakieś zdjęcia.
    Ja ostatnio musiałem to swojego porszoneza zakupić uszczelkę pod głowice bo był przedmuch i się już nie dał zapalić. Teraz tylko zrobić maskę w stylu deutz-fahra i kompletną instalacje i będzie gotowy na sprzedaż.

Witam jestem na etapie hydrauliki niebawem będą zdjęcia .
    Dorwałem całą pompę od windy i przewody od siłowników
    ale pompa ma małą wydajność a duże ciśnienie 250 bar więc ze względu na małą
    wydajność nie będę jej stosował ale przewody są fajne i się nadadzą.
    Zastosowałem pompę PZ 2.5 napędzaną bezpośrednio od wału korbowego za pomocą sprzęgła kłowego w kole pasowym.
    Między czasie z wymiarowałem zawieszenie pługa do śniegu który jest zamontowany w traktorku Hako tylko dodać siłownik i jest funkcjonalne zawieszenie do pługa i innych narzędzi i bardzo łatwo rozłączalne .

leors
    Level 12  
    DIZZI wrote:
    Zastosowałem pompę PZ 2.5 napędzaną bezpośrednio od wału korbowego za pomocą sprzęgła kłowego w kole pasowym.

Witam. Czy mógłbyś wrzucić fotki zamontowania tej pompy? W jakim zakresie obrotów ta pompa może pracować? Czy Twoim zdaniem przekroczenie tego zakresu jest niebezpieczne? Pytam ponieważ chciałem podobnie zrobić napęd pompy w moim Fukuro (silnik Tico)
    DIZZI
    Level 17  
    leors wrote:
    DIZZI wrote:

Witam. Czy mógłbyś wrzucić fotki zamontowania tej pompy? W jakim zakresie obrotów ta pompa może pracować? Czy Twoim zdaniem przekroczenie tego zakresu jest niebezpieczne? Pytam ponieważ chciałem podobnie zrobić napęd pompy w moim Fukuro (silnik Tico)

Witam w moim przypadku to obrotów nie przekroczę bo mam silnik diesla i obr max ograniczone do 2500 obr/min.
    Jeśli obroty pompy rosną to rośnie wydajność ilości oleju/min i jeśli pompa ma wydajność 20l/min przy 2000 obr/min to np 2500 obr/min jej nie zaszkodzi bo pewnie te obroty będą przez chwilę i zawór nadmiar oleju upuści do powrotu
    zawór musi być jak najbliżej pompy i przewód pomiędzy zaworem a pompą musi mieć odpowiednią przepustowość - przekrój bo inaczej coś nie wytrzyma nadmiaru oleju przy wyższych obrotach !
    Trzeba sprawdzić przy jakich obrotach pompa osiąga nominalną wydajność i ewentualnie dobrać pompę do obrotów posiadanego silnika jak i kierunek pracy pompy a wszystko jest na tabliczce znamionowej pompy.
    Zdjęcia wrzucę troszkę później bo coś aparat mi się popsuł i muszę zobaczyć czemu nie działa może coś nie łączy :-))) .
    Zamocowanie pompy jest w osi przed kołem pasowym na wale silnika i napęd za pośrednictwem sprzęgła metalowo-gumowego (kłowego )z koła pasowego silnika.
    leors
    Level 12  
    Dzięki za odpowiedź. Rozumiem że po spełnieniu wspomniany warunków mógłbym też tak zamontować pompę, Pozdrawiam
    DIZZI
    Level 17  
    Znalezione w sieci przydatne do budowy sama przekroje i zasady działania podzespołów ciągników rolniczych.

Traktorek SAM z silnika 1.6D Forda Traktorek SAM z silnika 1.6D Forda Traktorek SAM z silnika 1.6D Forda Traktorek SAM z silnika 1.6D Forda Traktorek SAM z silnika 1.6D Forda Traktorek SAM z silnika 1.6D Forda Traktorek SAM z silnika 1.6D Forda Traktorek SAM z silnika 1.6D Forda Traktorek SAM z silnika 1.6D Forda Traktorek SAM z silnika 1.6D Forda Traktorek SAM z silnika 1.6D Forda Traktorek SAM z silnika 1.6D Forda Traktorek SAM z silnika 1.6D Forda Traktorek SAM z silnika 1.6D Forda Traktorek SAM z silnika 1.6D Forda Traktorek SAM z silnika 1.6D Forda Traktorek SAM z silnika 1.6D Forda Traktorek SAM z silnika 1.6D Forda Traktorek SAM z silnika 1.6D Forda Traktorek SAM z silnika 1.6D Forda Traktorek SAM z silnika 1.6D Forda Traktorek SAM z silnika 1.6D Forda Traktorek SAM z silnika 1.6D Forda Traktorek SAM z silnika 1.6D Forda Traktorek SAM z silnika 1.6D Forda
    DIZZI
    Level 17  
    Witam i wrzucam kilak obiecanych fotek pompy hydrauliki mojego sama (zdjęcia zrobione telefonem) .
    Traktorek SAM z silnika 1.6D Forda Traktorek SAM z silnika 1.6D Forda Traktorek SAM z silnika 1.6D Forda Traktorek SAM z silnika 1.6D Forda Traktorek SAM z silnika 1.6D Forda

Zdobyłem też pompę od hydrauliki windy i do tego jeszcze całe stado węży ale pompa ma za małą wydajność i nie zamontowałem jej ale za to może dać ciśnienie 250bar.
    Węże to są jak w sam raz do hydrauliki małego traktorka.

Marcin15lol94
    Level 12  
    O widzę nowe oponki założone.
    A silnik nie będzie przystawał z tą pompą na wolnych obrotach?
    jarekokul
    Level 2  
    witam panowie jestem nowy na tym forum. Mam pytanie, mam sama i mam w nim wom, napędzany łańcuchem ze skrzyni, i do glebogryzarki jest za ciężko. Czy można zrobić jakąś przekładnię?
    browarhehe
    Level 15  
    Jarekokul , to co napisałeś można porównać do tego : mam ciasto i zrobiony z niego placek, czy jest smaczny?
    Może kiepskie porównanie, ale załóż temat z opisem i zdjęciami problemu, a wtedy na pewno pomożemy
    DIZZI
    Level 17  
    jarekokul wrote:
    witam panowie jestem nowy na tym forum. Mam pytanie, mam sama i mam w nim wom, napędzany łańcuchem ze skrzyni, i do glebogryzarki jest za ciężko. Czy można zrobić jakąś przekładnię?

Przekładnie zawsze można zrobić tylko obroty się zmniejszą i zmienią kierunek pytanie czy będą pasowały do twoich celów ?

Dodano po 4 [minuty]:

Marcin15lol94 wrote:
    O widzę nowe oponki założone.
    A silnik nie będzie przystawał z tą pompą na wolnych obrotach?

No raczej przy tej mocy silnika to wałek pompy prędzej urwie niż silnik przysiądzie
    a zresztą pompa jest dosyć mała (PZ2,5) i jest zawór przeciążeniowy więc nadmiar oleju
    popłynie w przelew.
    atuk90
    Level 9  
    pół mety za nami
    za 2 tyg powinien być gotowy (jak Kasa dopisze:))
    Traktorek SAM z silnika 1.6D Forda Traktorek SAM z silnika 1.6D Forda Traktorek SAM z silnika 1.6D Forda
    Marcin15lol94
    Level 12  
    Mam pytanie czy taki silnik hydrauliczny wystarczy do napędzania kosiarki 120cm 130cm?
    I jaką by trzeba było zamontować pompę chodzi mi o wydajność?

● ŚREDNICA WAŁKA : 25mm

● WYDAJNOŚĆ: 80cm3/obr

● OBROTY MAXMALNE: 755

● MOMENT MAX.: 15.1 [da Nm]
    karola44-81
    Level 27  
    Wydaje się jak na moje oko jakiś marny.

Dość mała chłonność , do tego mały moment obrotowy.
    Czy się mylę... Co sądzicie?
    toku74
    Level 31  
    Chyba masz rację. Zwiększy obroty do kosiarki bo musi i spadnie moment. Mała kępa i stanie. Jak na moje /na temat wydajnościach silników hydraulicznych i ich mocach nie wypowiem się, bo są tu znacznie lepszy fachowcy/ do kosiarki 120cm przydałoby się przynajmniej 9KM. Nie lepiej zastosować osobny napęd spalinowy. Chodzi o koszta. Silnik hydrauliczny takiej mocy i obrotów do kosiarki trochę będzie kosztował. A do tego pompa.