Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Vaillant Atmomax PlusVU/VUW PL 240-5

twojciec 16 Mar 2009 22:19 6102 3
  • #1 16 Mar 2009 22:19
    twojciec
    Poziom 2  

Mam problem z piecem dwu funkcyjnym.Co kilka dni a czasami kilka razy w ciągu dnia potrafi odmówić współpracy. Przy diagnozowaniu usterek jest na przemian kod błędu F 64 i F 22
    Po wyłączeniu znowu działa prawidłowo ale do czasu.
    Czy może wiecie kto jest w stanie zdiagnozować płytkę elektroniki .
    Serwisant wymienił zawór trój drogowy ale efekt żaden i stwierdził że elektronika. Może i racja ale kosztowna.
    Moje pytanie w jaki sposób zdiagnozować elektronikę ew. kto i gdzie.
    Czy w Polsce jest ktoś kto zajmuje się naprawą takiego układu. Gdzie naprawiają w Anglii to znalazłem.
    Oczekuję na jakąkolwiek pomoc bo nie planuję wymiany albo b.drogiej naprawy metodą prób i błędów starego pieca a niestety jeszcze jest zima.
    Pozdrawiam twojciec

0 3
  • Pomocny post
    #2 23 Mar 2009 11:19
    Maureli73
    Poziom 14  

Witam,

wymiana zaworu to nietrafiona diagnoza :D Bardzo często błedy F.64 i F.22 pojawiające się naprzemian świadczą o zakłóceniu odczytu czujników zamontowanych na zasilaniu i powrocie na wymienniku głównym w kotle - powodem jest zbyt duży prąd płynący przez przewód wyrównawczy albo inaczej za duża różnica potencjałów pomiędzy instalacjami (c.o. i gazową) a instalacją elektryczną (a konkretnie zerem ochronnym). Rozwiązania są dwa 1 - zrobić porządek z instalacjami (uziemić rurę gazową i rury od c.o.) 2 - zastosować transformator separacyjny (230V na 230V). Wymiana elektroniki na nową za 900 zyla rzadko pomoga- to tak na przyszłość jakby serwisant wpadł na pomysł kolejnej nietrafionej wymiany :D

pozdrawiam

2
  • #3 23 Mar 2009 15:00
    twojciec
    Poziom 2  

Dziękuję bardzo za diagnozę. Oczywiście zastosuję się do niej.Myślę ,że taki transformator uda mi się zdobyć. O efektach oczywiście poinformuję.
    pozdrawiam twojciec

0
  • #4 05 Lip 2009 23:03
    twojciec
    Poziom 2  

Maureli73 napisał:
    Witam,

wymiana zaworu to nietrafiona diagnoza :D Bardzo często błedy F.64 i F.22 pojawiające się naprzemian świadczą o zakłóceniu odczytu czujników zamontowanych na zasilaniu i powrocie na wymienniku głównym w kotle - powodem jest zbyt duży prąd płynący przez przewód wyrównawczy albo inaczej za duża różnica potencjałów pomiędzy instalacjami (c.o. i gazową) a instalacją elektryczną (a konkretnie zerem ochronnym). Rozwiązania są dwa 1 - zrobić porządek z instalacjami (uziemić rurę gazową i rury od c.o.) 2 - zastosować transformator separacyjny (230V na 230V). Wymiana elektroniki na nową za 900 zyla rzadko pomoga- to tak na przyszłość jakby serwisant wpadł na pomysł kolejnej nietrafionej wymiany :D

pozdrawiam

3