Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Relpol przekaźniki nadzorczeRelpol przekaźniki nadzorcze
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Zmywarka SGS5302/12 nie kończy programu

17 Mar 2009 09:21 6991 2
 • Poziom 10  
  Pacjent: SGS5302/12 FD8004
  Puszczana jest praktycznie tylko na programie 40' z myciem wstępnym. Pobiera wodę, przechodzi przez wstępne, zaczyna mycie zasadnicze i go nie kończy. Pompa cały czas pracuje, wyświetlacz pokazuje jak zawsze środkowa kreskę i tak w nieskończoność - trzeba w końcu zresetować program i puścić np na szybki, aby ukończyć szczęśliwie mycie. Po resecie wypompowuje wodę i kończy program. Wodę grzeje, ale po godzinie wydaje mi się, że po dłuższym okresie pracy "w zawieszeniu" robi się chłodniejsza (ale muszę to jeszcze sprawdzić na "cieplejszych" programach. Mam wrażenie, że zmywarka "czeka" na sygnał z jakiegoś czujnika. Ostatnio zdarzyło jej się zawiesić nawet na wstępnym.
  Sprawdziłem grzałkę - jest OK. Przeczyściłem i sprawdziłem hydrostat, choć nie był mocno zabrudzony. Chciałbym jeszcze zbadać czujnik temperatury, ale nie wiem, gdzie on się znajduje.
  Lubię tą zmywarkę i żal mi się z nią rozstawać. Pomóżcie więc Dobrzy Ludzie doprowadzić moje cudo do stanu używalności, bo szukajka już nic nie chce mi podpowiedzieć... Pod spodem suchutko, więc myślę, że parę latek jeszcze mogłaby pochodzić.
 • Relpol przekaźniki nadzorczeRelpol przekaźniki nadzorcze
 • Poziom 20  
  wyjmij moduł i przylutuj przekaźnik grzałki będzie ok
 • Poziom 10  
  birre napisał:
  wyjmij moduł i przylutuj przekaźnik grzałki będzie ok


  Birre - jesteś wielki. Jakoś umknął mi temat przekaźnika. Okazało się, że ktoś już tam grzebał i zostawił smarki zamiast porządnych lutów. Zmywarkę mamy od 5 lat (kupiona była jako używana, 3-letnia), więc mnie to nie zdziwiło. Przy okazji skrócił się też wyraźnie czas mycia, co oznacza, że wcześniej również przekaźnik działał jak chciał.
  Tak więc problem rozwiązany - temat do zamknięcia. Jeszcze raz dzięki.