Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Zmywarka SGS5302/12 nie kończy programu

narat 17 Mar 2009 09:21 6484 2
  • #1 17 Mar 2009 09:21
    narat
    Poziom 10  

Pacjent: SGS5302/12 FD8004
    Puszczana jest praktycznie tylko na programie 40' z myciem wstępnym. Pobiera wodę, przechodzi przez wstępne, zaczyna mycie zasadnicze i go nie kończy. Pompa cały czas pracuje, wyświetlacz pokazuje jak zawsze środkowa kreskę i tak w nieskończoność - trzeba w końcu zresetować program i puścić np na szybki, aby ukończyć szczęśliwie mycie. Po resecie wypompowuje wodę i kończy program. Wodę grzeje, ale po godzinie wydaje mi się, że po dłuższym okresie pracy "w zawieszeniu" robi się chłodniejsza (ale muszę to jeszcze sprawdzić na "cieplejszych" programach. Mam wrażenie, że zmywarka "czeka" na sygnał z jakiegoś czujnika. Ostatnio zdarzyło jej się zawiesić nawet na wstępnym.
    Sprawdziłem grzałkę - jest OK. Przeczyściłem i sprawdziłem hydrostat, choć nie był mocno zabrudzony. Chciałbym jeszcze zbadać czujnik temperatury, ale nie wiem, gdzie on się znajduje.
    Lubię tą zmywarkę i żal mi się z nią rozstawać. Pomóżcie więc Dobrzy Ludzie doprowadzić moje cudo do stanu używalności, bo szukajka już nic nie chce mi podpowiedzieć... Pod spodem suchutko, więc myślę, że parę latek jeszcze mogłaby pochodzić.

2 2
  • #2 17 Mar 2009 20:17
    birre
    Poziom 20  

wyjmij moduł i przylutuj przekaźnik grzałki będzie ok

0
  • #3 19 Mar 2009 21:51
    narat
    Poziom 10  

birre napisał:
    wyjmij moduł i przylutuj przekaźnik grzałki będzie ok

Birre - jesteś wielki. Jakoś umknął mi temat przekaźnika. Okazało się, że ktoś już tam grzebał i zostawił smarki zamiast porządnych lutów. Zmywarkę mamy od 5 lat (kupiona była jako używana, 3-letnia), więc mnie to nie zdziwiło. Przy okazji skrócił się też wyraźnie czas mycia, co oznacza, że wcześniej również przekaźnik działał jak chciał.
    Tak więc problem rozwiązany - temat do zamknięcia. Jeszcze raz dzięki.

4