Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Nagrywanie z dekodera ferguson 7318UCI na komputer

17 Mar 2009 12:05 1838 5
  • Poziom 14  
    Witam chciałbym nagrać film z dekodera ferguson 7318UCI na komputer poprzez wejścia tunera Philips 7134 który mam zamontowany w komputerze. Pomóżcie bo nie wiem jak to zrobić. Tuner w komputerze działa poprawnie, używam programu DScaler.
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
  • Poziom 14  
    Podłączasz cinchem wyjście video z Fergusona z wejściem video Philipsa i już możesz nagrywać sygnał.

Nie wiem jak się to robi DScaler'em, ja to robię za pomocą VirtualDub (File -> Capture AVI ... i wybieram źródło z listy w zakładce Device), gdzie można ustawić masę rzeczy, np. rozdzielczości, przycinania, kodeków itp. otrzymując ładnie okrojony i skompresowany materiał.
  • Poziom 14  
    Kolego Neostradek udało mi się uruchomić obraz w VirtualDubMod ale jak daję przechwyć to po 2s pojawia mi się niebieski pulpit z napisami że komputer zostanie wyłączony by uchronić go przed uszkodzeniem i muszę go resetować. Co robię nie tak?
  • Poziom 14  
    VirtualDubMod to dość stara wersja i dalej nie rozwijana, polecam najnowszą stabilną wersję VirtualDub 1.8.8 Link

Komputer jest szybki, więc powinien poradzić sobie z kompresją w locie, tylko trzeba też ustawić odpowiednio wszystkie parametry - najlepiej metodą prób i błędów, gdyż nie zawsze wszystkie kombinacje prawidłowo działają.