Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Mercedes Becker 4103/4010 - pojawia się "sound10"

pasc 17 Mar 2009 12:51 1733 3
  • #1 17 Mar 2009 12:51
    pasc
    Poziom 19  

Witam !

Jak w temacie - odgrzewam starego "kotleta" ale klyjent się uparł...
    Radio zachowuje się tak że po podłaczeniu do "+" (w aucie jak i na warsztacie) zapala się na chwilkę najpierw napis "sound10" następnie podświetlenie...a potem gaśnie wszystko i już go nie można "odpalić" (zresztą przed pojawieniem się napisów też nie...tak dla ścisłości)

Klient nie jest w stanie powiedzieć czy radio jest rozkodowane czy nie...ponoć zawsze grało pięknie aż któregoś dnia przestało...

Po "rozbebeszeniu" widać że coś było majstrowane pzy pamięci...tak więc sądzę że albo ktoś zdjął kod (czy można...?) albo przeprogramował EEPROM'a...

W zasadzie mam pytanie co z tym można zrobić...ewentualnie jakąś wskazówkę...lub po prostu odpowiedź w stylu....dej se chłopie luz i wyrzuć dziada ze złomem :D

pozdrawiam

pasc

0 3
  • #2 17 Mar 2009 15:50
    damiancz
    Moderator Radia Samochodowe

Oczywiście podmienić zawartość EEPROMa i EPROMA także o ile taki jest w tym radiu nie zaszkodzi spróbować {bo czynność jest odwracalna}

Jakieś wsady do EEPROMów to mam choć nie są one przeze mnie sprawdzane. {załącznik}

Zawartości EPROM niestety nie mam , a też zdarza się że padają. :idea:

0
    Załączniki:
  • #3 17 Mar 2009 19:21
    darek1967
    Poziom 12  

kolego ten napis pojawia sie zawsze po podlaczeniu do zasilania,a potem klops. sprawdz swicze na czolowce lub dwie tasmy po prawej i po lewej laczace front z tylem, czesto sa zerwane.pozdrawiam darek.

0
  • #4 23 Wrz 2015 10:27
    gery
    Poziom 12  

Witam

Temat stary ale może się komuś przyda.
    Przelutowanie gorącym powietrzem płyty głównej w okolicach złącza zasilania ( regulatory napięcia) spowodowało że radio znowu działa poprawnie.

Pozdrawiam.

0
  Szukaj w 5mln produktów