Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Jaki napęd do bramy przesuwnej?

260377 10 Apr 2009 14:23 74248 53
Optex
    260377
    Level 12  
    Dostałem w zestawie antenę to chciałbym ją podłączyć.Czy antena zewnętrzna nie zawsze poprawia zasięg?Dziś dokończyłem montaż napędu i wszystko gra,nie myślałem nawet że tak gładko pójdzie.Tylko podstawa pod napęd nie daje mi spokoju,jest taka delikatna i dość mocno pracuje przy otwieraniu i zamykaniu.Praktycznie wspierają to dwie śruby M8.Zachowałem na całej długości listwy luz między zębny co przecież bardzo ważne,fotokomórki migają z częstotliwością 53 mignięcia na minutę.Myślę że będzie dobrze.
  • Optex
    ELEKTROBRAM-ŁÓDŹ
    Level 17  
    260377 wrote:
    Dostałem w zestawie antenę to chciałbym ją podłączyć.Czy antena zewnętrzna nie zawsze poprawia zasięg?Dziś dokończyłem montaż napędu i wszystko gra,nie myślałem nawet że tak gładko pójdzie.Tylko podstawa pod napęd nie daje mi spokoju,jest taka delikatna i dość mocno pracuje przy otwieraniu i zamykaniu.Praktycznie wspierają to dwie śruby M8.Zachowałem na całej długości listwy luz między zębny co przecież bardzo ważne,fotokomórki migają z częstotliwością 53 mignięcia na minutę.Myślę że będzie dobrze.

witam

pod robusa dorabiam zawsze ramke z profila i mocuję na klej w 4 miejscach póżniej spawam blache do ramki wszystko musi być stabilne w czasie pracy bramy,jak cos będzie się kołysać to kółko zembate szybko sie wytrze i wałek wirnika może sie nam wykrzywić później mamy chałasy i siłownik po 4-5 latach do wyrzucenia.

antena nie zawsze poprawia zasięg oczywiście pytanie czy wszystko idzie na kablu antenowym czy do antenki idzie zwykły 2X0,5mm2 :D
    piloty nice ogólnie mają bardzo dobry zasięg.Zakłucenia mogą powodować silne pola elektromagnetyczne ze słupów energetycznych czy nadajniki gsm.
  • Optex
    260377
    Level 12  
    Siłownik usztywniłem jest ok.Zasięg z anteną był super jak na próbę podłączyłem antenę bez przykrycia odblasku.Sięgało śmiało z 250m,ale jak polutowałem i zaizolowałem zasięg spadł o połowę,nie wiem dlaczego tak się stało.Sprawdziłem czy nie pomyliłem się z gorącą żyłą,ale jest ok,podłączone jest na przewodzie antenowym 50 Ohm.Z samochodu sięga mi z 30-40m,fakt pilot przy kluczykach.Zrobię jeszcze test bez anteny zewnętrznej i pilota powieszę na lusterku i porównam.
    seltex
    Level 2  
    Witam,

Polecam napęd KIBY 600 włoskiego producenta MPC. Napęd o udźwigu do 600kg, ale posiada spory zapas mocy. Napędy MPC cechuje niebywale mała awaryjność oraz bardzo dobra cena w relacji do jakości i wyposażenia.

Przykładowy zestaw KIBY 600, w składzie silnik+płytka, 2 piloty, lampa, antena, fotokomórki do nabycia w cenie 1200zł brutto.

Pozdrawiam,
    pawlo1748
    Level 9  
    ELEKTROBRAM-ŁÓDŹ wrote:
    WITAM

Najważniejsze to oryginalny zestawik .
    beninca,came,faac,nice inne firmowe marki polecane przez instalatorów na tym forum.

zlokalizować dealera jak najbliżej siebie i zakupu dokonać w swoim rejonie ,mniejsze problemy na przyszłość-serwis,naprawy itp dużo szybciej i sprawniej.

chętnie bym obejrzał zdjęcie tej bramy oczywiście w miarę posiadanych możliwości ;)

właśnie zgadzam się z przedmówcą. Ale jaki napęd wybrać do bramy przesuwnej 400 kg:

Faac
    Nice
    Key
    Came
    Beninca

Pomocy bo zgłupiałem
    ikoni
    Level 1  
    Witam kolegów i zwracam się z pytaniem o napęd Beninca RI.6E czy macie jakieś opinie o tym napędzie? Potrzebuję do bramy o ciężarze ok. 350kg (nie więcej). Podobno napęd niezawodny, reduktor w kąpieli olejowej - czyli jedni polecają, inni znowu mówią że z tym jest problem podczas mrozów, olej tężeje i napęd przestaje działać. Nie wiem co o tym sądzić?
    mikus1982
    User under supervision
    Mam do zaoferowania Key Turbo 300 iR stan bdb caly zestaw.
    Chalmi
    Level 12  
    możesz spróbować równolegle nie powinno to przeszkadzać a pomorze
    Borsukor
    Level 1  
    Ja moge powiedzieć czego nie polecam. Napędy firmy hato. Ciagle mam jakieś problemy, a to za wolno, a to nie reaguje na przycisk, a to że piszczy, a to ze się wcale brama nie otwiera, albo otwiera do połowy... Nikt w mojej okolicy nie ma takich problemów... nikt też nie korzysta z napędów tej firmy. Generalnie porażka.
    mikus1982
    User under supervision
    A właśnie, że Hato są bdb. bo przekładnię maja w oleju, tylko aby działały lata należy oryginalną bublowatą tandetną centralkę sterującą zastąpić polskimi np. Elmes lub Dotex czy Elpro.Ja tak robie od kilku lat i zero problemu nawet w duuuże mrozy bo nie ma smaru który wtedy tężeje i stawia opór tylko jest olej no i polska bez awaryjna elektronika na której możem uruchomić każdy naped przesuwny na 230V.
    mikus1982
    User under supervision
    Ten KIT H30 To jest dopiero kit ale totalny.
    gobarson
    Level 11  
    Hato dk600 z polską centralą ma wbudowany encoder bez pilotów kpl. 900zł
    Piloty są do kitu ja tam wkładam swoje radiolinie. Koszt 100zł
    SarkoM
    Level 10  
    Ja już od jakiegoś czasu mam FAAC, przetrwał już ostrą zimę i ciepłe lato. Zero problemów. Nie zacina się, nie skrzypi, nie wymagał od czasu zakupu żadnych dodatkowych napraw. Reklamacji nie składałem. Jednak warto czasem dopłacić i kupić coś lepszego.
    mrofdis
    Level 10  
    Firm jest multum :) Czasem człowiek nie wie na co się zdecydować. Sam tak miałem, zanim kupiłem napęd do swojej bramy to minął chyba z miesiąc ;) Ostatecznie wygrał napęd Beninca Bull8OM.S.PM. Ma enkoder i przeciążenia amperomentryczne, dzięki czemu wykrywa przeszkodę. Bezpieczeństwo przede wszystkim! :)
    polak2760
    Level 12  
    Myślę, że będziesz zadowolony z wyboru. Montowałem ostatnio pierwszy raz podobny silnik - bardzo fajnie działa:)
    PrzyjaznyDom
    Level 12  
    Podbijanie montażu i przeglądu Nice na odległość to fajny temat.
    W karcie gwarancyjnej jest miejsce montażu automatu. Są też dane instalatora.
    Jak się coś stanie i siłownik pójdzie na naprawę gwarancyjną - w serwisie może ktoś uwierzy, że instalator przejechał 300 km żeby napęd zamontować :), ale podbity przegląd na rok przed terminem to już niekoniecznie.
    Tak więc kupiłeś raczej taniej produkt nie objęty gwarancją producenta.
    Tom addish
    Level 1  
    Witam.
    Ma ktoś jakieś doświadczenia z automatyką ( napędami ) do bram przesuwnych firmy Daspi ?
    Interesuje mnie model 400, proszę o opinie. Dziękuję.
    ŁukaszK1876
    Level 9  
    HATO ma bardzo fajną automatykę, podciągnęli się bardzo, polska elektronika robi swoje. Bramy swoją drogą też mają dobre. Po co płacić za wiśniowskiego skoro można kupić coś dużo taniej i w dobrej jakości. HATO ma panele na thyssenie więc dobra jakość, ja nie jestem fanem szpanu i nie potrzebuje płacić za znaczek, idiotyczne.

Dodano po 1 [godziny] 21 [minuty]:

gobarson wrote:
    Hato dk600 z polską centralą ma wbudowany encoder bez pilotów kpl. 900zł
    Piloty są do kitu ja tam wkładam swoje radiolinie. Koszt 100zł

Hato ma polskie piloty od niedawna i są świetne. Ja nie narzekam