Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Czy jest sens kupna korektora graficznego ?

17 Mar 2009 15:34 2857 8
  • #1 17 Mar 2009 15:34
    Anonymous
    Użytkownik usunął konto  
  • #2 17 Mar 2009 16:21
    piotr.grad
    Poziom 18  

Zainstaluj sobie na kompie winapma lub windows media playera. One mają wbudowane equalizery. Pokombinuj trochę tym to zobaczysz jaki mniej więcej efekt to daje i czy Ci to jest potrzebne. Eqalizer podłączany do wzmacniacza ma sens gdy niektóre częstotliwości grają zbyt głośno, a inne zbyt cicho. Wysteruj sobie sygnał z kompa za pomocą tego eqalizera wbudowanego w winampa. Jak poczujesz dużą różnicę na plus to sobie kup taki podłączany do wieży, będziesz wtedy mógł dokonywać korekcji nie tylko na sygnale z komputera.

0
  • #3 19 Mar 2009 16:07
    Anonymous
    Użytkownik usunął konto  
  • #4 20 Mar 2009 10:34
    Shadowek
    Poziom 31  

Oczywiście, że nie ma sensu.

Korektory graficzne są dobre, ale w estradzie, w domu dodają tylko syfu w postaci szumów i zniekształceń.
    A zakładając że masz niekombinowane kolumny, to powinny zagrać dobrze beż żadnych korekt.

0
  • #5 20 Mar 2009 15:44
    SarnaNuri
    Poziom 13  

Jestem rookie tutaj i pewnie nikt nie zechce mnie słuchać ale musze sie wypowiedzieć.
    Po pierwsze uważam że korektor robi sporą robotę. Osobiście posiadam korekt Radmora 5471 do wzmaka 5412 i w stosunku do dźwięku bez korekcji scena się znacznie ożywia, jakość dźwięku sie poprawia i daje jakoby pewne złudzenie że posiada sie lepszy sprzęt.
    Oczywiście jak ktoś posiada zestaw wartości 6 cyfrowej to korektor nie jest potrzebny ze względu na to że takie połączenie ma odpowiednio dobrane komponenty żeby wytworzyć odpowiednie wrażenia akustyczne.
    Natomiast w moi przypadku gdy cena całego zestawu wraz z kolumnami nie przekracza 550 złoty korektor może okazać sie pożytecznym dodatkiem. Oczywiście dużo też zależy od rodzaju muzyki preferowanej przez słuchacza. Np. do muzyki poważnej korekcja jest wręcz niewskazana. Ja słucham muzyki szeroko pojętej jako ciężka, a że mam słuch wyrobiony jako tako od grania na instrumentach to potrzebuje ustawić korekcje wedle swoich upodobań. Szczególnie ważne dla mnie jest wytworzenie "imadła akustycznego". Miłe uczucie.
    Jeszcze należy dodać że korektor odpowiednio ustawiony i wyregulowany potrafi zniwelować w pewnym stopniu wkurzający efekt buczenia kolumn na basie tzn. tych znienawidzonych 100Hz. Ale już trzeba sie troszkę pozabawiać.

0
  • #6 20 Mar 2009 17:12
    Shadowek
    Poziom 31  

SarnaNuri
    Widocznie masz słaby wzmacniacz, kolumny, i odtwarzacz cd. Bo zapewniam Jeśli kolumny są dobrze zaprojektowane, nie wymagają żadnej korekcji, to samo można powiedzieć o wzmacniaczu.
    Do słuchania muzyki nie potrzeba żądnej korekcji, nawet ma na to wpływ jakość płyty z muzyką.
    O korektorach nieco wiem, sam miałem nawet technicsa g90 (bodajże najwyższy model) i się go szybko pozbyłem, tak jak i całej reszty korektorów.

0
  • #7 20 Mar 2009 18:15
    SarnaNuri
    Poziom 13  

Zgadzam się z Tobą zupełnie. Tylko tak jak mówię sprzęt jest tani i moim zdaniem korektor jest mi potrzebny.
    Tak jak mówisz przy sprzętach po prostu dobrych i wyższej klasy korektor jest zbyteczny. Z reszta w topowych modelach większości firm nie ma korekcji bo takiej potrzeby nie ma. Tylko że takie przyjemności kosztują ale juz jak kogoś stać to nie ma o czym mówić. Życze żeby każdego z nas było stać na takie cudeńka :).

0
  • #8 20 Mar 2009 18:50
    Wojtek.zse
    Poziom 31  

gtixxplosive napisał:
    ... a korektor pięcio-pasmowy i regulacja tonów full wypas :)

Jak chcesz mieć full wypas to sobie kup korektor tercjowy.

Co do samego stosowania to również jestem zdania, że na warunki domowe to nie ma absolutnie potrzeby stosować.

0
  • #9 21 Mar 2009 10:33
    Anonymous
    Użytkownik usunął konto  
  Szukaj w 5mln produktów