Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Środki do czyszczenia silnika

nakla 20 Kwi 2004 13:43 5840 4
  • #1 20 Kwi 2004 13:43
    nakla
    Poziom 12  

Ma ktoś może pomysł, lub zna dobre środki na czyszczenie bloku silnika?Czeka mnie remont poloneza i jak widze ten olej na silniku to aż mi sie nie dobrze robi.Trzeba to jakoś w końcu usunąć.
    Za porady z góry dzięki

0 4
  • #2 20 Kwi 2004 14:02
    mkos1
    Poziom 29  

Wybierz się na automyjnię ręczną - wiele z niech oferuje mycie silnika.
    Weź pod uwagę możliwość nieodpalenia silnika po takim myciu w przypadku słabego stanu instalacji zapłonowej.

Pozdrawiam !
    Marek

-1
  • #3 20 Kwi 2004 16:15
    koguś
    Poziom 10  

Proponóje na 15min. namoczyć detersilem i myjka ciśnieniowa (karcher).

0
  • #4 20 Kwi 2004 17:43
    gugus
    Poziom 15  

Witam przed myciem karcherem należy zabezpieczyć newralgiczne punkty instalacji elektrycznej np:komputerek syrenę alarmu itp.
    Jeżeli bedziesz mył silnik na myjni ręcznej powinni to zrobić przed myciem.
    Miałem okazję myć silniczek w swoim samochodzie ,zabezpieczyłem workami foliowymi komputer i syrene alarmu.
    Popsikałem cały silnik srodkiem do mycia silników z marketu (niestety nazwy nie pamiętam) odczekałem 15 minut a potem spłukiwanie wodą
    pod cisnieniem z myjki karher.Po tej operacji silniczek czyściutki.
    Po osuszeniu układu zapłonowego wszystko ruszyło i działa do dziś.
    Na koniec mała przestroga.
    Kolega po obejrzeniu wyników mojej pracy też chciał umyć silnik tyle ze na szybko czyli bez zabezpieczania niczego...Umył z tym że to mycie kosztowało go ponad 350 zł (wymiana modułu zapłonowego i czujnika położenia wału korbowego ).

Pozdrawiam

0
  • #5 20 Kwi 2004 20:03
    nakla
    Poziom 12  

Ja chcę wyjąć silnik i wtedy dopiero myć.Więc myśle że z zabezpieczeniem zapłonu,gażnika nie bedzie problemu.
    Mój kolega kiedyś do pistoletu do malowani wlał rope i pryskał silnik jak by go malował.Tez były nie złe efekty.Dzięki za posty.

0