Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Problem z przekładnikiem prądowym PPAC1015

Maryush 17 Mar 2009 17:58 939 3
  • #1 17 Mar 2009 17:58
    Maryush
    Poziom 22  

Witam,

zakupiłem w TME przekładnik prądowy PPAC1015
    http://www.tme.eu/przekladnik-pradowy-15a-002...zekladnia-1000_1/arts/pl/ZMIANY/ppac1005.html , zastosowałem rezystor RL = 2k, dla którego napięcie wyjściowe odniesione do prądu wejściowego ma wynosić 0,9 V/A. Mierzyłem przewód zasilający czajnik o mocy 2000W i na wyjściu przekładnika nie otrzymałem oczekiwanego sygnału napięciowego - kompletnie zero reakcji. Nie wiem jaka jest tego przyczyna, może coś źle robię :?:

0 3
  • #2 17 Mar 2009 18:22
    bartas666
    Poziom 18  

A sprawdzałeś na kablu zasilającym czy na pojedynczym przewodzie? Jeśli na całym kablu zasilającym w ktorym miejscowione za przewody zasilające L, N oraz PE to poprostu pole elektromwgnetyczne wytworzone przez tą wiązkę będzie się niejako znosić i wynik taki jak mówiłeś. Na takiej samej zasadzie działąją mierniki cęgowe oraz różnicówka-poczytaj. Mam nadzieje ze zasiliłeś ten przekładnik? O i le się nei mylę napięcie zasilające symetryczne +/-15V?? pozdrawiam

0
  • #3 17 Mar 2009 19:28
    Maryush
    Poziom 22  

Dokładnie tak, wytworzone pole elektromagnetyczne znosiło się, ale pomyślałem chwilę i sam do tego doszedłem. Przez "oko" przekładnika puściłem tylko jeden przewód i wskazania są jak należy.

bartas666 napisał:
    Mam nadzieje ze zasiliłeś ten przekładnik? O i le się nei mylę napięcie zasilające symetryczne +/-15V??

Tego przekładnika się nie zasila, jest to element bierny, na wyjściu mierzy się od razu napięcie. Jeśli o to chodzi.

0
  • #4 17 Mar 2009 19:49
    bartas666
    Poziom 18  

Ok, mam kilka przekładników ze starych serwonapędów w których potrzebne jest zasilanie zewetrzne. pozdrawiam

0