Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
TermoPasty.pl
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Philips płyta G110 SVHS telewizor próbkuje.

DziadzioMiecio 17 Mar 2009 18:10 1567 6
  • #1 17 Mar 2009 18:10
    DziadzioMiecio
    Poziom 27  

Mam taki telewizor w naprawie przyznam że dawno żadnego z tą płytą nie naprawiałem.Po włączeniu telewizorek włącza się i wyłącza efekt podobny do próbkowania.Jak go zostawię w takim stanie włączony to pojawi sie obraz śnieżenie. Co zostało sprawdzone zasilacz na żarówce działa kilkanaście sekund napięcia dobre potem się wyłączy(tego nie jestem pewien czy nie powinien pracować dłużej albo ma jakieś zabezpieczenie).Tranzystor HOT na przebicie sprawdzony i elementy włącznie z cewką wydają sie być dobre (podmiana na inne), Kabelek wysokiego napięcia wymieniony, trafko podstawione . Może ktoś się spotkał z podobną usterką . Elektrolity w przetwornicy na wszelki wypadek podmienione płyta prze lutowana.

Co z tytułem? Model! [Mirek Z.]

0 6
  • TermoPasty.pl
  • #2 17 Mar 2009 22:34
    Wojtekx
    Poziom 18  

Zasilacz powinien pracować /w st-by ma zaniżone napięcie-30V/
    Zabezpieczenie jest z wysokiego i końcówki fonii.
    Podejrzewam, że uwalony masz jednak zasilacz.
    Zasilacz bardzo ładnie jest opisany w SE8/99.

0
  • TermoPasty.pl
  • #3 17 Mar 2009 22:51
    mirex
    Poziom 43  

Upewnij się czy to model z szeregowym pozystorem przed mostkiem. Jeśli tak, wyjmij go i zastąp choćby rezystorem aby się upewnić, że to nie jego sprawa.
    Odłącz protect od WN i geometrii /7591/. Może coś się tam jednak dzieje a może zenerka w bazie traci parametry. Cewki na kineskopie lutowane czy wtyk?
    Przeróżne cuda potrafią robić diody SMD w zasilaczu.

0
  • #4 18 Mar 2009 09:16
    DziadzioMiecio
    Poziom 27  

Cewki na kineskopie był wtyk ja je przylutowałem. Gdzieś mi zaginął ( pewnie pożyczyłem komuś ) ten nr.S/E moglibyście przesłać mi skan tego artykułu. Byłem zbyt pewny siebie że ten zasilacz już mnie nie zaskoczy a jednak.

0
  • #5 18 Mar 2009 11:48
    ballack
    Poziom 18  

Witam, sprawdź albo podmień TR7500(BC337), ewentualnie jeszcze C2509(3,3 mikro).

0
  • #6 18 Mar 2009 17:59
    DziadzioMiecio
    Poziom 27  

tranzystor podmieniony zenerka też kondensator też . Narazie nic to nie dało zasilacz sprawdzony znalazłem swoje zapiski i schemat . No to trafił mi się jakiś dupek.

0
  • #7 23 Mar 2009 12:57
    DziadzioMiecio
    Poziom 27  

No więc jedna zasilacz udało mi się uruchomić tv na chwile sposobem ( na innym zasilaczu) jednak org.zasilacz dalej fiksuje. Na żarówce 40 W startuje po kilku sekundach . Z podpiętymi cewkami i żarówką dalej mruga .
    Trochę się w tym telewizorku zamotałem . Jednak już od kilku dni pracuje poprawnie.
    Podstawową usterką był kondensator 2660 jednak jego wymiana nie przyniosła żadnej poprawy.Od klienta dowiedziałem się że telewizor miał problem z załączeniem z efektem opisanym wyżej. Zwarcie ts7671 też nie przyniosło efektu. Wymiana elementów D6669,6661,6660 wreszcie dała spodziewany efekt dodatkowo wymieniłem bezpieczniki.
    Za chęć pomocy serdecznie dziękuję jakby ktoś potrzebował pomocy służę radami.

0