Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Sharp LC-46X8E - brak dźwięku przy odbiorze z dekodera

Jakub2312 17 Mar 2009 18:18 8560 6
  • #1 17 Mar 2009 18:18
    Jakub2312
    Poziom 2  

Witam,

Chciałbym przedstawić problem jaki mnie spotkał wczoraj.
    Otóż jakiś czas temu kupiłem dekoder wraz z pakietem telewizji cyfrowej w telewizji kablowej do której należę. Przechodząc do tematu, wczoraj gdy włączyłem telewizor przez dekoder, w ogóle nie było dźwięku. Gdy wracam z powrotem do zwykłej telewizji głos jest. Dekoder jest podłączony z telewizorem kablem HDMI. Nasuwa się pytanie "czego jest to wina?" Obraz jest lecz głosu nie ma.

Proszę o pomoc.

z góry dziękuje.

0 6
  • #2 17 Mar 2009 23:50
    zdzich42
    Poziom 40  

Zacznijmy od banalnego pytania. Czy dekoder ma regulację siły głosu? Dlaczego to pytanie? Nie dalej jak wczoraj zgłoszenie: "Zmieniłam dekoder cyfry na HD i nie mam głosu". Był! ale ściszony do 0 w dekoderze...

0
  • #3 18 Mar 2009 15:19
    egon12
    Poziom 13  

przestaw dekoder tak, zeby dawal na wyjscie hdmi dzwiek bez kompresji, nie moze byc zadne dolby czy ac3 czy cos podobne tylko PCM - bedzie grac :)

0
  • #4 22 Mar 2009 12:12
    Jakub2312
    Poziom 2  

egon12

Nic nie dało przełączenie głosu na PCM. Czego to może być przyczyna?

-1
  • #5 22 Mar 2009 13:31
    andrzejlisek
    Poziom 28  

Jakub2312 napisał:
    egon12

Rozumiem, że siłę głosu sprawdziłeś, i że obraz jest.

Czy masz możliwość podłączenia innego urządzenia z dźwiękiem do tego TV, np. inny egzemplarz dekodera, dekoder innego operatora, komputer (podobno da się zrobić, żeby dźwięk szedł przez HDMI)?

Jeżeli masz możliwość, sprawdź swój dekoder na innym telewizorze.

Będzie wtedy wiadomo, w którym urządzeniu szukać przyczyny.

0
  • #6 22 Mar 2009 22:06
    egon12
    Poziom 13  

Jakub2312 napisał:
    egon12

ten tv na jednym z wejsc hdmi ma mozliwosc podania glosu przez line-in, sprawdz czy nie podlaczyles sie wlasnie do tego wejscia i czy nie jest wlaczona ta opcja w menu - ewentualnie zmien hdmi jak nie wiesz gdzie tego szukac....

0
  • #7 23 Mar 2009 15:44
    Jakub2312
    Poziom 2  

Przed usterka telewizor działał. To było wieczorem, nastepnego dnia nie było głosu. W innym TV (Samsung) głos jest. Dlatego czy to moze być zepsute wejscie hdmi? Nie wiem dla mnie to jest dziwne. Mogly sie jakies styki tam popalic czy cos? Prosze o pomoc.

Zastanawiam sie nad oddaniem telewizora do serwisu. Ma 6 miesiecy i jest na gwarancji

0