Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Zamiana silnika w polonezie z 1.6 na 1.4 rover. Różnice.

17 Mar 2009 20:05 2575 7
  • Poziom 9  
    Witam
    pisze w takiej sprawie:posiadam poloneza atu plus 1.6 z 1998r. i chcialbym w nim wymienic silnik na 1.4 rover.
    i mam takie pytanie czy bedzie jakis problem z podlaczeniem go?
    czy wszystki pasuje?
    jak z elektryka?
    jak trzeba robic przerobki to jakie
    z gory dziekuje
    pozdrawiam

Poprawiłem tytuł wątka - "pomocy" zbędne. robokop
  • Poziom 31  
    Widzę sens zmieniania silnika na lepszy, ale na 1.4 rovera ???
  • Poziom 9  
    chodzi mi o 1.4 rovera a nie inny i chce sie dowiedziec czy jest problem z podlaczeniem od strony elektryki bo od strony mechanicznej sobie poradze
  • Moderator Samochody
    To powodzenia - całkiem inny system wtrysku i sterowania silnika, od strony mechanicznej inna skrzynia biegów, osprzęt silnika.
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 10  
    po piersze inny komputer aztym idzie mobilajer stacyjka z nowym kluczkiem pozatale mocowanie silnika jest to samo nawet te same glowice -------------silniki rowera sa bardzo wadliwe maja problemy z woda a nawet silniki sa wadliwe pekaja miedzy cylindrami ja bym sie zastanowil czy warto miec te auto powodzenia
  • Poziom 17  
    mechanicznie- jest inna skrzynia, elektrycznie, da sie. Jest osobna wiązka do silnika. Jak będziesz miał wiążkę z kompem to spoko, zostaje tylko podłączeni zasilania do tej wiąki (kilka przewodów) kompy w poldoroverach były bez immo. Kilka lat temu składałem autko sportowe w stylu retro na bazie poldorovera i nie było większych problemów. Jednakże zmiana w zwykłym trapezie 1.6 na 1.4 to wg. mnie przerost formy nad treścią
  • Poziom 22  
    Przełożenia tylnego mostu też są inne , zbyt dużo pracy i koszt.