Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jakie ma wyprowadzenia serwomechanizm modelarski???

20 Kwi 2004 14:24 3554 4
 • Poziom 25  
  Tak jak w temacie nieiwme jak go podłączyć i jak nim sterować pomocy!!!
 • Poziom 25  
  czerwonyto +, czarny lub brazowy to -, i zolty to sterowanie napiecie zasilania 4,8V standardowo a na sterowanie ale to na 90% mozesz podpiac srodek potencjometru ktorego konce podlaczysz do zasilania ale poszukaj lepszych opisow moze wiecej bedze tu http://www.capable.ca/rcstuff/
 • Poziom 17  
  Potencjometr można podpiąć pod wejście sygnałowe, dla ręcznego manipulowania.
  Normalnie podawany jest sygnał 50Hz o długości ipulsów od 1ms do 2ms a położenie neutralne wyznaczają impulsy 1,5-1,6ms.
  Wartości te różnią się w zależności od producenta aparatury, np Graupner ma "neutrum" przy innej długości impulsów niż Futaba.
  Ale w większości przypadków nie ma się czym martwić ponieważ dźwigienki są montowane na wielowypuście, a zakres ruchu jest i ak większy niż możliwość regulacji aparaturą więc nie powinno dojść do "przeregulowania".
  Ale w przypadku sterowania ręcznego przez potencjometr właśnie na to trzeba uważać , bo można spalić silnik gdy serwo obróci się na maksa a my zadamy mu jescze większe "wychylenie"

  Nie wiem jak wygląda sprawa przy cyfrowych serwach(moja edukacja zakończyła się na Graupnerze MC28 i Multiplexie mc3030), ale wydajie mi się że sterowanie jest identyczne tylko w środku siedzi procek zamiast układów analogowyvh.

  Co do napięcia zasilania to oryginalnie jest 4.8V ale spokojnie można dawać 5V lub nawed 6V.
  Kumpel micro serwa Hghteca w pracy dyplomowej zasila z ponad 9V, sporo nimi "macha" i jeszcze nie padły
 • Poziom 25  
  standardowo to serva sa przeznaczone na 6V ale zeby wytrzymaly 9V to cuda bo to przeciez 1,5 raza tego co powinno byc ale sa serva rowniez na inne napiecia
 • Poziom 2  
  szukam schematu do rozbudowy graupnera D4