Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jak Nagrać Mapy do nawigacji VW MFD?

xmarek 20 Kwi 2004 14:37 14806 7
  • #1 20 Kwi 2004 14:37
    xmarek
    Poziom 16  

Witam.
    Mam kolejny problemik. Mianowicie odnośnie nagrywania map do nawigacji DX. Jest na emule kupe obrazów takich włąśnie map a jak je nagrywam to sytuacja wygląda gorzej. Udało mi się nagrać tylko jedną działającą mapę. Nie wiem do końca dlaczego jedne się nagrywają dobrze, a inne nie. Wydaj mi się, że problem tkwi w jakimś standarcie lub trybie nagrywania.
    Czy ktoś wie jak powinna być prawidłowo nagrana taka mapa? ( w jakim trybie i jakim standarcie)

0 7
  • #2 21 Kwi 2004 07:36
    _MarSs_
    Poziom 16  

Nagranie nie gra roli, po prostu przeważnie jest to ISO więc zapisujesz obraz na dysk i z głowy, ale czasami lepiej jest nagrywać wolniej (max x8) bo występują problemy ze ściezkowaniem szybszych płyt. Inny problem, to że często ludzie udostepniają g...o a nie to co podpisane (dla kawału czy co?) spotkałem się z różnymi sytuacjami. Najlepszą metodą jest nagranie obrazu na CDRW (o ile napęd czyta) i sprawdzenie czy działa.

1
  • #3 26 Kwi 2004 23:15
    psw
    Poziom 13  

_MarSs_ napisał:
    Najlepszą metodą jest nagranie obrazu na CDRW (o ile napęd czyta) i sprawdzenie czy działa.

Moja navi MFD nie czyta płyt CDRW.

0
  • #4 28 Kwi 2004 22:34
    _MarSs_
    Poziom 16  

No to pozostaje postepować wedle zasad:
    1. wybrać w programie do nagrywania "Nagraj plik obrazu";
    2. wskazac plik
    3. przycisnąć zapis

kiedyś kumplel miał taki problem, a okazało się, że nie nagrywał płytki z obrazu ale plik obrazu nagrywał jako dane na dysk - nie miało prawa działać!!!

4
  • #5 04 Lut 2005 13:06
    1 6 D
    Poziom 12  

Jak nagrywa się przez Clona i są słabe sektory to nie pójdzie.

0
  • #6 04 Lut 2005 16:47
    xmarek
    Poziom 16  

1 6 D napisał:
    Jak nagrywa się przez Clona i są słabe sektory to nie pójdzie.

to jaki program polecasz do ngrywania??

0
  • #7 04 Lut 2005 17:52
    1 6 D
    Poziom 12  

Ja staram się ściągać obrazy z nero.

Te do clona nagrywam najpierw na cdrw i jak są słabe sektory to wiem, że są nie tak.

0
  • #8 13 Gru 2017 20:00
    Bross198104
    Poziom 7  

Płytę należy nagrać programem cloneCD z prędkością x1 na starszej nagrywarce, choć nie do końca jestem pewien, że ma to znaczenie, ale ja tak proponuję. Na CD oczywiście nagrywamy obraz płyty. Pamiętajcie o prędkości x1. Ja nagrałem kilka CD ale efektywne nagranie uzyskałem na tej płycie, którą polecam:
    Jak Nagrać Mapy do nawigacji VW MFD?

0
  Szukaj w 5mln produktów