Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Szukam kodu "pilotowego" do Panasonic S35

17 Mar 2009 23:27 3075 7
  • Poziom 12  
    Witam
    kupiłem uniwersalnego pilota Motorola MRCU180 jako uzupełnienie do STB tej samej firmy (chodzi mi o sterowanie jednym pilotem STB, TV i DVD).
    Bez problemu uruchomiłem sterowanie TV Philips (jednym z kodów z Manufacturer Code List, załaczonej do instrukcji pilota). Potem próbowałem zaprogramować także sterowanie DVD Panasonic S35, jednak żadem z podanych w instrukcji kodów nie zadziałał.
    Spróbowałem więc "odnaleźć" funkcją wyszukiwania ale albo nie mam wystarczająco cierpliwości albo też tego kodu nie ma.
    Potem próbowałem pilota "nauczyć" bezpośrednio z oryginalnego pilota ale tu już mam jakiś problem (próbowałem zaprogramować przycisk "włącz").
    Mam więc pytanie - jaki kod może pasować do tego DVD ? Kody z listy jakie próbowałem to: 023, 037, 043, 089. Czy macie jeszcze inne kody do odtwarzaczy DVD Panasonic ?
    A może wszystkie odtwarzacze Panasonic S35 mają ten sam kod ?
  • Poziom 31  
    "A może wszystkie odtwarzacze Panasonic S35 mają ten sam kod ?"

Tak jest, wszystkie Panasonic'i mają ten sam kod i wszystkie piloty uniwersalne..... :D
    Wiesz, nie ma złotej rączki i nie ma pilota uniwersalnego który obsużyłby każdy sprzęt.
    Chyba że zakupisz program plus programator i pilot GBS. Jest prawie wszystko, ale niestety nie wszystko. Tylko to nie kosztuje 30PLN :D

pozdro z Krakowa

Stefan
  • Poziom 12  
    Stef napisał:

Tak jest, wszystkie Panasonic'i mają ten sam kod i wszystkie piloty uniwersalne..... :D
    Wiesz, nie ma złotej rączki i nie ma pilota uniwersalnego który obsużyłby każdy sprzęt.

Słuchaj, nie znam się to pytam.
    Szczerze mówiąc to nie widzę powodu, dla którego wszystkie egzemplarze tego samego modelu odtwarzacza nie miałby mieć tego samego kodu.
    A co do Panasonic S35 to nie jest taki znów udziwniony czy niespotykany sprzęt że akurat jego kodu miałoby nie być...
    Chyba że się mylę ?
  • Poziom 31  
    Witaj....
    Napisałem Ci czego szukać byś osiągnął cel. Możesz zakupić pilota już zaprogramowanego do Twojego sprzętu. A co zrobisz? To Twoja decyzja.....
    Poniżej strona do producenta

http://www.gbs-elettronica.it/

pozdro z Krakowa

Stefan
  • Poziom 17  
    panowie mam właśnie ten pilot z gbs i niestety chyba spartolili programowanie - nic nie działa. powiedzcie na jakiej zasadzie działa ten ich programator?? może to zwykły nadajnik-odbiornik podczerwieni??
  • Poziom 31  
    A nadajnik masz GBS'a? Na zwykłej ird nie zaprogramujesz. A poza tym, to oprogramowanie jest OK. Korzystam już chyba ze trzy lata i nie trafiłem uszkodzonego pilota.

pozdro z Krakowa

Stefan
  • Poziom 17  
    czyli nic nie wykombinuje na zwykłej irda?? a moze da sie w prosty sposób zrobic ten nadajnik. Jak jest wykrywany przez system ten oryginalny??

Pozdrawiam
  • Poziom 31  
    Witaj....
    Może coś wykombinujesz, tylko czy ma to sens.... Można zakupić pilota wraz z IRD'ą, koszt niwiele większy.

pozdro z Krakowa

Stefan