Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Karta muzyczna SB Audigy SE, problem z mikrofonem, i inne...

piotrek power 18 Mar 2009 08:19 3336 4
    piotrek power
    Level 27  
    Witam.

Kupiłem wczoraj kartę Sound Blaster Audigy SE.

Mam problem z mikrofonem, gdyż na tej karcie prawie nie działa.

Na zintegrowanej karcie próbowałem i może jest mało czuły, ale z odległości do 5CM można rozmawiać przez np. skype, czy nagrywać dźwiek, normalnie słychać w głośnikach jak się coś mówi do mikrofonu.

Natomiast podłączam mikrofon do Audigy, i nic, suwak na MAX i nic, chcąc jednak sprawdzić czy faktycznie jest zero reakcji, dałem MAX Mikrofon i na MAX podgłośniłem głośniki, gdybym tak zrobił na zintegrowanej (nie wspomne o K7VTA3) to głośniki chyba by "odleciały". No i stukam, pukam w mikrofon i nic, jednak jest tutaj opacja wzmocnienia (+20dB), więc ją włączyłem, odrazu po zafajkowaniu pojawił się mocny szum w głośnikach, i próba, mówię i nic, ale... zacząłem stukać w mikrofon i bardzo delikatnie zaczęło być słychać w głośnikach moje pukanie, włączyłem rejestrator i zacząłem nagrywać, i stukałem, a później mocnym głosem "połykając" niemal że mikrofon :lol: coś tam usiłowałem powiedzieć. Potem odpaliłem nagranie i wszystkie suwaki od głośności na MAXa WAVE i ogólna, i potencjomentr od głośników też na MAX i dało się coś tam usłyszeć, ale nie o to mi chodzi oczywiście, dźwiek jest bardzo cichutki, właściwie przez skype nie da się rozmawiać, można wzionąć ducha :D

Hmmm, tak myślę że coś tu nie gra, sterowniki zainstalowałem oryginalne, i przeprowadziłem aktualizację przez Autoupdate, i nic nie pomogło. Może trzeba coś włączyć, przełączyć ?? No nie wiem, tak jakby był całkowicie wyciszony ten mikrofon.

Albo im nowsza karta tym coraz ciszej działa mikrofon, na ECS K7VTA3 działał fenomenalnie, a testowałem 3 mikrofony i wszystkie działały równie znakomicie, a teraz niktóry nie działa.

Z góry dziękuję za pomoc.

PS. Mam jeszcze kilka pytań ogólnych.

Mianowicie:
    Jako, że pierwszy raz mam taką kartę mam kilka pytań odnośnie samych ustawień i kilka problemów.

Otóż.
    Jak pod taką kartę można podpiąć zestaw 7.1 ??
    Jak ma tylko 3 wejścia, i dlaczego jak podłącze głośniki nie w zielone gniazdo tylko np. oznaczone numerkiem "2" to nie grają głośniki, tak ma być ?? Z ustawień oczywiście wybieram 4.1 bądź 6.1, 7.1 i ja puszczam test, to pojawia dźwięk najpierw w jednym głośniku potem w drugim, ale włączę winampa i nie gra. To dopiero zadiała jak się podłączy specjalnym seztaw co ma już wyjście 2 lub 3 wtyczki, np. Subwoofer volume mam nie aktywne, i wkładam wtyczkę do różnych gniazd i cały czas nie aktywna jest ta funkacja, chciałem podłączyć te moje głośniki i słuchawki i chyba się nie da ??

Mam aktywną za to funkcję Bass Boost - bardzo fajna funkcja, wzmacnia bass, szczególnie przydatna jak się bardzo cicho muzyki słucha wybiera się Level i Cutoff Frequency.
    Nie wiem co to za bardzo znaczy??
    A znalzłem też Device Cotrol, Sampling Rate mogę wybrać 48 albo 96 kHz, na 96 kHz widać różnicę jak to sie przełączy, jest też Bit deph 16 i 24 tutaj nie mogę dostrzeć różnicy w dźwieku po zmianie.

Gdyby ktoś mógł mi rozjaśnić o co chodzi z tymi wyjściami, jak to powinno działać to będe wdzięczny. I te subwoofery, mam głośniki 2.1 no ale 1 wtyczkę, czyli nie mogę regulować samego suba? No ale czy nie powinny działac głośniki na innych wejściach niż na zielonym tylko ??
    No i mikrofon nie działa.

A może coś jeszcze da ustwiać o czym nie wiem ??
    Chyba że karta jest uszkodzona, no ale jak daję test i po koleji sprawdza głośniki, to jak dojdzie na tylny prawy i tylny lewy to pojawia sie głos, więc powinno działać chyba?
    Chciałbym to sprawdzić wszystko, i ewentualnie mógłbym reklamować gdyby coś było nie tak.
    Krzychu7
    Level 40  
    Quote:
    Natomiast podłączam mikrofon do Audigy, i nic, suwak na MAX i nic, chcąc jednak sprawdzić czy faktycznie jest zero reakcji, dałem MAX Mikrofon i na MAX podgłośniłem głośniki

Oczywiście mówisz o "suwaku" mikrofonu w opcjach nagrywania a nie odtwarzania. Musi być też zaznaczony.
    piotrek power
    Level 27  
    Krzychu7 wrote:
    Oczywiście mówisz o "suwaku" mikrofonu w opcjach nagrywania a nie odtwarzania. Musi być też zaznaczony.

Tak, ten w opcjach nagrywania zaznaczyłem i dałem na MAX.

Może muszę inny mikrofon kupić ?

A mam taki ze słuchawkami:
    Karta muzyczna SB Audigy SE, problem z mikrofonem, i inne...

Może on dostosowany jest do starych kart ?

Próbowałem instalować również zmodyfikowane sterowniki, tutaj o nich wyczytałem:
    http://forum.purepc.pl/Sterowniki-and-Biosy-f...-se-ls-Live-24bit-Mod-Na-fi-Extr-t264306.html

Ale po zainstalowaniu ich wysyakaują mi jakieś błędy, przestaje działać equalizer i mixer. A jakość się nie zmienia, mikrofon tak samo nie działa.
    A gdy odinstaluję stare, to potem zainstaluje te od X-FI i wykrywa mi kartę jako X-fi ale dźwięk nie jest lepszy, trochę inny niż na oryginalnych, ale nie mogę zainstalować potem miksera i dodatków, więc wróciłem do oryginalnych sterowników.

A czy faktycznie te modyfikowane poprawiają jakość? Może teraz te oryginalne poprawili i nie ma różnicy ??

No ale jakość wydaje mi się dobra, tylko mikrofon żeby jakoś tam działał, i również te wyjścia, mam zielone, czarne i takie różowe, i jedno mikrofon/line-in. I czy jak podłączę do czarnego wyjścia głośniki to nie powinny grać jak puszczam muzykę ??
    piotrek power
    Level 27  
    Chyba jednak nic się nie da zrobić, najpierw kupię inny mikrofon.
    Taki do 30zł, może będzie działał.

A te wyjścia to wydaje mi się, że dopiero jak kupię zestaw 5.1 i jak podłącze wszystkie 3 wtyczki to zacznia funkcjonować prawidłowo ??

A tak w ogóle to jest możliwość podłączenia zestawu 5.1 pod 1 wejście ?
    piotrek power
    Level 27  
    Od czasu kiedy miałem SB Audigy SE trochę czasu upłynęło, między czasie sprzedałem tę kartę i powróciłem do fatalnego dźwięku z zintegrowanej karty (brak bassu).

Wczoraj jednak przyszła mi z allegro używana karta Sound Blaster Live SB0220
    Kupiłem bez sterów, i jak zawsze na początek musiałem wszystko spartolić, jeśli chodzi o sterowniki.

Zainstalowałem KXy potem oryginalne, ale niestety instalacja nie przebiegła poprawnie, i oryginalnych nie dało się odinstalowac ani zainstalować ponownie.
    Zainstalowałem spowrotem KXy i działają.

Ale przynajmniej nie mam problemów z podłączeniem większej ilości głośników, mogę spokojnie podłączyć 5 głosników + subwoofer, zaś na Audigy SE niby 7.1 a tylko 2 głośniki dało się podłączyć.
    Dlaczego tak było? Pisałem o tym w pierwszym temacie, nikt jednak nie był w stanie tego wyjaśnić.

Teraz pod jedno wyjście zielone podłączam Logitechy X-210, zaś pod czarne radyjko.
    I skąd zapragnę słuchać dźwięku z tego słucham.

Ciekawe jest to, dlaczego nie działały pod Audigy SE.
    W opcjach wszystko ustawione i tylko zielone wyjście było aktywne, nawet mikrofon nie działał, a KXy z tamtą kartą mi nie działały.

A i oczywiście z tą kartą co teraz kupiłem mikrofon działa elegancko, a i nie jest to że działa bo mam teraz KXy, gdyż przed KXami zainstalowały się sterowniki automatycznie z windowsa i już wtenczas mikrofon działał jak należy.
    Może nie działa jakoś rewelacyjnie, ale można normalnie użytkować i rozmawiać przez internet.

W KXach nie ma dodatkowego eqalizera, ale jest regulacja BAS TREBLE, i tam kilka opcji, dużo nie aktywnych gdyż pewnie karta nie obsługuje.
    Może tą kartę co miałem Audigy SE była uszkodzona, i nie można było podpiąć dodatkowych głośników. Nie miałem zestawu 4.1 więc trudno było reklamować, teraz też nie mam oryginalnego zestwu 4.1 ale wieża i Logitechy X-210 działająz dwóch osobnych wyjść.

No ale ta moja karta jest tymczasowa, więc będę miał za niedługo pytania, przede wszystkim jaką kartę ale myślę że nie będzie to Creative.