Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Epson D68 - białe kreski podczas drukowania czarnego koloru.

papatki 18 Mar 2009 10:00 2166 3
  • #1 18 Mar 2009 10:00
    papatki
    Poziom 9  

Witam, chciałbym poradzić się w sprawie mojej drukarki, mianowicie mam problem z drukowaniem koloru czaernego, podczas wydruku normalnego tekstu albo wersji roboczej w tekscie pojawiają się poziome białe kreski ale gdy już przełączę opcję na fotografia, wtedy drukuje bez zarzutu tylko b. wolno. Czy wie ktoś co może z nią być nie tak i jak to usunąć?? :|

0 3
  • #2 18 Mar 2009 11:41
    Mario70
    Poziom 12  

Witam

Miałem podobne problemy w drukarce HP, a przyczyną były pozasychane dysze. Najprościej to wymienić tałatajstwo na nowe albo spróbować wsadzić do miseczki z ciepłą wodą (tylko żeby w wodzie były same dysze a nie całość) i poi paru minutach wytrzeć chusteczką. W moim przypadku takie problemy się pojawiły po napełnieniu tuszem wątpliwej jakości.

Pozdrawiam
    Mario.

0
  • #3 18 Mar 2009 13:30
    wladek83
    Poziom 32  

:arrow: mario70 - a co chcesz wsadzić do wody, pojemnik z atramentem :D ? Ta drukarka ma głowice zamontowaną na stałe, dla użytkownika wymienne są jedynie pojemniczki z atramentem. Poza tym jak zacznie eksperymenty z wodą to w przypadku Epsona ma zagwarantowana wymianę głowicy. Wodą można czyścić głowice HP, Canona i Lexmarka.
    :arrow: papatki - można kupić specjalny pojemnik z płynem czyszczącym, zamontować zamiast słabo drukowanego koloru i przeprowadzić czyszczenie z poziomu programu sterującego drukarki. Można, gdy przesuniesz głowice w lewo, położyć płatek kosmetyczny nasączony płynem udrożniającym na stacji serwisowej po prawej stronie i ręcznym nasunięciu głowicy na ten płatek. Powtórzyć w ten sposób kilka razy, jak głowica nie jest mocno zabita to pomoże. Zamiast płynu udrożniającego można zastosować izopropanol.

Pzdr.

0
  • #4 18 Mar 2009 22:55
    Mario70
    Poziom 12  

Kolego wladek83 ja od początku użytkowałem drukarki HP (choć ostatnio ich jakość się pogorszyła teraz zbijają z ceny i idą na ilość a nie na jakość) i dlatego podałem taki przykład. Dziękuję za informację jak zmienię firmę to może okazać się cenna, ale z zaschniętymi dyszami to trafiłem.

Pozdrawiam
    Mario.

0
  Szukaj w 5mln produktów