Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

wymiana uszczelki+ zamrażarka+pingwi 50

18 Mar 2009 10:19 4552 8
  • Poziom 9  
    Witam
    Prosze o pomoc jak wymienic uszczelke w zamrazarce typ.pingwin 50,
    zalozylem nowa uszczelke,po zamknieciu drzwi magnesy ktore mieszcza sie w uszczelce nie łapia,drzwi sie nie domykaja,jest malutka szpara,dociskam drzwi a te magnesy za nic nie łapią,?????
    Nie wiem gdzie jest problem-co zle zrobiłem.???????
  • Pomocny post
    Poziom 18  
    Polej uszczelkę gotowaną wodą, zamknij zamrażarkę, czymś dociśnij i nie ruszaj przez godzinę.
    Powinno być OK.
  • Pomocny post
    Poziom 26  
    najlepiej zdemontuj drzwi rozkręć jeszcze raz tą uszczelkę i sprawdź czy wszystkie boki mają magnes...
    jeśli tak to zacznij jeszcze raz ją przykręcać ale najpierw połap śrubkami wewnętrzną ściankę i jak wszystkie śrubki złapiesz to zacznij ją przykręcać tak jak uszczelkę pod głowicą czyli śrubki po przeciwległych stronach ....
    załóż drzwi i zobacz czy jest ok...
    jeśli nie jest dobrze to przygotuj sobie czajnik z gorącą wodą i trochę miejsca tak żeby można było położyć zamrażarkę na plecki
    polej uszczelkę wrządkiem , połóż na plecki i obciąż drzwi czymś ciężkim (ok 20 kg) i pozostaw tak jak najdłużej (conajmniej 24h)
    po tym czasie jak wszystko zrobiłeś dobrze(regulacja drzwi) powinno być ok
    powodzenia
  • Pomocny post
    Poziom 15  
    A od kiedy to przewraca się zamrażarki na plecki? Wpłynie olej w tłoczną oraz skraplacz i może być kicha a zwłaszcza jak klient po postawieniu szybko włączy. W żadnym wypadku nie przewraca się lodówek ani zamrażarek na skraplacz ( w tym wypadku plecki ). A może ktoś ma inne zdanie ?

Lepiej nagrzej uszczelkę (najlepiej suszarką do włosów ) zamknij drzwi i zaklej taśmą.
  • Poziom 26  
    a od kiedy w tłoczną rurkę wleci olej skoro są tam zawory??
    jeśli już to olej wleci do rurki powrotu ale jeśli tam wleci to i tak wróci do komory kompresora
    zawsze po położeniu sprzętu chłodniczego trzeba odczekac aż olej ścieknie
    RC-BOY rozcinałeś kiedyś kompresor i oglądałeś go od środka???
  • Poziom 15  
    Nie bawiłem się w regenerację sprężarek , lecz sporo ich wymieniłem po złym przewożeniu bo dla klienta odczekać to tak jak splunąć. Mają Twoje rady gdzieś. Przywozimy chłodziarko-zamrażarkę z naprawy warsztatowej 200 km , tłumaczę po wniesieniu klientowi, że ma odczekać 4 godziny i dopiero włączyć, schodzę z 4 piętra a on się już drze z okna "Panowie nie włancza się", ręce opadają dlatego producenci zabraniają przewozić lodówki na plecach. Po drugie olej zalewa sprężarkę a i przez zawory też czasami przesącza (pamiętaj że to nie najnowsza zamrażarka i swoje luzy już ma), po uruchomieniu zbyt szybkim albo zablokuje tłok ( olej ciężko sie spręża ) albo wepchnie go w skraplacz i w końcu w kapilarę .
  • Poziom 9  
    dzieki,ok ale ta uszczelka wcale nie trzyma ma magnesy z wszystkich stron i jakos kiepsko przyciąga drzwi-ratuj panie Dyzmo
  • Pomocny post
    Poziom 15  
    Prawdopodobnie źle założona od strony zawiasów. Albo trzeba wyregulować zawiasy.Niestety trzeba na spokojnie się przyjrzeć dlaczego nie dolega, to że ma magnesy to nie znaczy ,że drzwi będą na siłę przyciągane do komory. Czasami i jakoś wykonania uszczelki też robi swoje (w końcu to nie oryginały tylko dorabiane przez pryw.) Tak więc trzeba trochę pogłówkować , podgrzać i spróbować ułożyć .
  • Poziom 9  
    ok, dziekuje bardzo,wczoraj tak mnie to wszystko zgiewało ze podgrzałem ta uszczelke na maksa przy otwartych drzwiach,nastepnie ją zamknełem i znowu ogień na całego no oczywiscie z suszarki,docisnołem drzwi i nastepnie zakleiłem tasmą z trzech stron i tak stała do rana .
    Rano zdjełem taśme i drzwi sie trzymają elegancko docisnięte------tylko jedno ALE ! bałem sie je otworzyc i zobaczyć co z tego wszystkiego wyszło.
    Jak wrócę z pracy luknę i zobacze co i jak??????????????
    Wielkie dzieki
    POZDRAWIAM
    W.S.................... elektroda(malpa)elektroda.pl napisał(a):