Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

lampa błyskająca 220V, mocne światło

18 Mar 2009 10:48 1079 2
 • Poziom 2  
  Witajcie. Od razu zauważycie, że jestem laikiem w sprawach elektroniki, ale pozwólcie, że opisze to czego szukam i prosze doradźcie co będzie najlepsze. Szukam lampy 220V, migającej, o bardzo mocnym świetle. Pewna osoba poradziła mi, że taka lampa nazywa się oscyloskopowa, ale po opisie lampy oscyloskopowej w wikipedii zaczynam mieć wątpliwości.
  Szukam konkretnego produktu, który można by łatwo kupić i zastosować w praktyce. Celem jest wykorzystanie takiej lampy w układzie alarmowym, nie tylko jako urządzenie informujące o włamaniu, ale także jako urządzenie odstraszające ewentualnego włamywacza. Dlatego generowane błyski muszą być na tyle mocne aby były nieprzyjemne dla oka w zasięgu nawet kilku metroów, a jednak aby nie powodowały uszkodzenia wzroku. Czy jest taki produkt? Proszę doradźcie! (Odnośniki do teorii pozwalającej lepiej zrozumieć temat też mile widziane).
 • Poziom 38  
  :D Taka lampa to się nazywa "stroboskopowa" , ktoś cię wprowadził w błąd, w handlu jest bardzo dużo gotowych rozwiązań spytaj np. "google" ,głównie stosowane do oświetlania "dyskotek" i do ustawiania zapłonu w samochodach, ale te drugie to ci się nie przydadzą.

  Link
  Tu masz prosty przykład jak to jest zrobione.
 • Poziom 2  
  Dziękuję bardzo za podpowiedź.
  Od razu mam kolejne pytanie.
  Znalazłem 'żarówki błyskowe' stosowane w fotografice, a ich moc określana jest jako 45Ws, 68Ws... Znalazłem też informacje o żarnikach stroboskopowych, ale tam energia pojedyńczego błysku podana jest w J (dźule), np.Ksenon IFK120 = 120J.

  Jak określić, które z tych dwóch typów mają mocniejszy błysk (pomijając na razie sprawę częstotliwości błysków) skoro ich moc/energia określane są w odmiennych jednostkach?