Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Panasonic SA-AK 22

20 Apr 2004 16:37 1257 2
  • Level 16  
    Witam

Mam wieżę Panasonica SA-AK 22 z mechaniką,gdzie płyty są ukladane 1 nad 2 na plastykowych talerzykach i jedną szufladą. Problem w tym,że przestawił się mechanizm i nie wiem jak powinien być prawidłowo złożony. W tej chwili po włączeniu zasilania taca na płytę zostaje wysunięta i cały czas pracuje silnik który ją wysuwa.
    Temat ten był już na forum przerabiany,jednak nigdzie nie dowiedziałem się jak ten mechanizm złożyć.Pisałem e-maile na dwa adresy podane w tematach - jednak bez odpowiedzi.

Pozdrawiam
    Trendy 2021 w branży Internetu rzeczy [Webinar 02.07.2021, g.12.00]. Zarejestruj się za darmo
  • Level 14  
    witam!zabawa taką mechaniką to faktycznie pochłaniające zajecie!spróbuj tak:
    1.laser na dół (pokrecic zebatką od spodu zmieniarki)
    2.otworzyc zmieniarke od góry!na wysuwanej szufladzie ma zostac 1 talerzyk!!
    3.wyjechac szufladą
    4. spradzic mikroprzełączniki pod szufladą!krancowe szuflady!!prawdopodobnie jest którys uszkodzony! i to on powoduje ciągłą prace silnika!!!
    5.co uszkodzone wymienic!
    6.intuicyjnie złozyc mechanike!!!
    mnie tak sie udało!!!!!zycze miłej zabawy!!
    daj znac czy ci ruszyło!!!
    pozdrawiam!!
  • Level 16  
    Witam !
    Dziękuję wszystkim ,którzy próbowali mi pomóc. Szczególne podziękowania dla BarT .
    Zastosowałem się do wszystkich sugestii, po prawidłowym złożeniu mechanizmu i sprawdzeniu wszystkich elementów mechanicznych ,próbowałem po odłączeniu płytki elektroniki od silnika,na sucho pracowało wszystko prawidłowo. Jednak po podłączeniu całości,zostawała wysunięta taca i silnik pracował nadal.
    Okazało się że uszkodzony jest procesor M38B79MFA158. Po wymianie wszystko pracuje prawidłowo.
    Temat z "przykrością" zamykam.

Pozdrawiam