Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Sharp AR-121 - raz blade raz idealne czarne kopie

maly_pl 18 Mar 2009 12:28 1522 9
    maly_pl
    Level 19  
    Witam
    Klient zgłaszał, że kopiarka robi blade kopie- a czasami dobre, co parę stron zmiana, bez jakiejkolwiek reguły.
    Zrobiłem przegląd techniczny, wydawało się, że wszystko jest ok.
    Niestety problem powrócił, bęben jest mocno wyeksploatowany, developer prawdopodobnie też.
    Pytanie - czy takie objawy mogą być przy zużyciu bębna i/lub developera, czy problemu szukać gdzie indziej, np w laserze?
    Najgorsza jest ta zmienność - dobre-złe kopie.
    Elektrody, styki itp. dokładnie wyczyściłem na przeglądzie już wcześniej.

Dzięki za pomoc
    Pozdrawiam
    anty35
    Level 26  
    A ile mają materiały zrobione -Bęben i developer bo w tych Sharpach to na 25tys.kopii
    robwik
    Level 24  
    Sprawdź czy nie przetarł się bęben na filcach i elektrode
    tato56
    Level 30  
    Ta "bladość" jest na całej kartce,czy są to pasy,po dłuższej krawędzi czy po któtkiej "chodzące" mało informacji
    Stasio84
    Level 16  
    Najlepiej zrób wydruk testowy 64-01 i zobacz czy wszystko gra, czy nie ma jaśniejszych obszarów na kopii. Wykluczysz wtedy ewentualne problemy ze skanerem, a dokładnie z CCD. Generalnie obstawiałbym w twoim przypadku developer. Jest już pewnie zużyty i dlatego wychodzą różnej jakości kopie w zależności od tego jak się ten developer "przemiesza" w module. O ile pamiętam nazywa się to AR-150DC i nie należy do najtańszych ale co jakiś czas trzeba to wymieniać. Przy okazji zmień bęben i listwę-te akurat nie są drogie...
    Powodzenia
    maly_pl
    Level 19  
    Odpowiadając na pytania

Wg licznika developer i bęben mają ponad 30 tys. kopii, wydruków.

Nie zauważyłem, aby bęben był w jakimkolwiek miejscu przetarty.

Bladość występuje na całej kartce.

Dzięki za pomoc, dobrze by było żeby to był developer i bęben, bo mam to w planie wymienić.
    anty35
    Level 26  
    Tak jak w pierwszej mojej odpowiedzi bęben i developer są na 25tys. kopii i od razu wymieniaj to zobaczysz różnicę.
    maly_pl
    Level 19  
    Witam
    Mam już wszystko zamówione, będę wymieniał :)
    Mam pytanie jeszcze do toneru - w butelce mieści się 220 gram - czy to wszystko mam wsypać od razu z developerem?

Pozdrówka
  • Helpful post
    anty35
    Level 26  
    Developer wsypuje się osobno -wyjmujesz kasetę z tonerem -wykręcasz jedną śrubkę i wyciągasz wywoływaczkę i tam jest developer -wysypujesz go i odkurzaczem czyścisz całą wywoływaczkę i wałek magnetyczny -zasypujesz developerem -kasujesz licznik to wszystko co do developera.
    Toner jest oddzielnie w kasecie wraz z chipem.
    maly_pl
    Level 19  
    Oki, to już wszystko wiem.
    Dziękuje wszystkim biorącym za udział w dyskusji.
    Dla wszystkich biorących udział w dyskusji 5 pkt, dla kolegi anty35 szczególne podziękowania.

Pozdrawiam
    Temat zamykam