Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Re: Dla posiadaczy nawigacji GoClever

=Tesla= 10 Kwi 2010 16:35 183787 103
    lojak
    Poziom 2  
    Witam

Mam navi GoClever Navigator 3550A z Win CE Core 5.0, numer seryjny urządzenia 3550A080600376 Sys info. model GPS - wersja 0G-61-45-0Z-07.

Mam pewien problem, ponieważ ostatnio navi nie była używana i chciałem ją włączyć, uruchomiła się, menu wyświetliło się ale nie reaguje na nic. Zrobiłem test, wyjąłem kartę SD i włączyłem ponownie - wszystko działa poprawnie, skalibrowałem ekran wyłączyłem urządzenie włożyłem kartę i po włączeniu urządzenia nadal nie działa poprawnie - proszę o pomoc

Dziękuję i pozdrawiam
    jednodniowiec
    Poziom 1  
    mam model GC-5010FM BT. Chciałbym zaktualizować mapę Polski i mapy europejskie. Czy jest to możliwe? Jeśli nie, to gdzie je mozna kupic i ewewntualnie ile to kosztuje?
    Pozdrawiam
    dasior591
    Poziom 16  
    Jest to możliwe.
    75 PL a EU 175 jak się nie mylę. Jak nie chcesz płacić o trzeba sobie poszukać.
    fr4n
    Poziom 9  
    witam dziś przyszła paczka z Goclever 3535 problem polega na tym iz wogole sie nie uruchamia. Kontrolka od ładowania ( ta niebieska ) świeci sie jak i świeci się kontrolka od przełączenia przełącznika na pozycje ON gdy wciskam przycisk na górze wydaje sie ze urządzenie zachwile wtstanie ekran jakby chce wystartowac ale nadal jest czarny. dzwoniłem do sklepu z którego go kupiłem pan w sklepie stwierdził ze długo nie był ładowany i mam mieć go pod ładowarka ok 12 godzin i wtedy spróbować. Wspominał coś ze może gdzieś bateria jest zabezpieczona ale ani w instrukcji ani na urządzeniu nie widze czegoś takiego. Domagać sie nowej nawigacji czy jest jakaś kropla prawdy w tym co mówił Pan ze sklepu. Badź może jakimś domowym sposobem da rade go uruchomić ?
    dasior591
    Poziom 16  
    Podłącz do ładowania pod ładowarkę (nie komputer) na kilka godzin ale raczej będzie się trzeba domagać wymiany.
    Bateria nie jest zabezpieczona.
    fr4n
    Poziom 9  
    witam ładowałem cała noc i nic to nie dało. Ekran chce startowac. i zatrzymuje sie. Hmm moze jest jaks kombinacja do restartu bo nie chce mi sie czekac az mi gwarancje zrealizuja ...
    dasior591
    Poziom 16  
    Restart to restart i tyle, tylko jedne jest.
    Logo juz widzisz?? skoro twierdzisz ze chce startować?? ja bym napisał do serwisu.
    fr4n
    Poziom 9  
    nie nie widać logo ekran z czarnego robi się niebieski - tylko tyle. Pisałem do serwisu odpisali mi ze mam go na gwarancje oddać. Ale miecha czekać mi się nie uśmiecha ...
    Pontikos
    Poziom 38  
    Moja subiektywna sugestia - na przyszlosc kupowac urzadzenia z mniej awaryjnej polki (jak np. mio - poczytac dzial forum pt. co warto kupic - tam sa opinie m.in. o awaryjnosci sprzetu -po co byc madrym PO zakupie? ) zamiast plakac ze niskobudzetowe badziewie nie chce dzialac zaraz po wyjeciu z pudelka... ;/
    Oszczedny placi dwa razy, a wczesniej czeka na naprawe gwarancyjna..
    JariP
    Poziom 13  
    Witam
    Próbowałem wskrzesić nawigację Goclever 3550 podanym wyżej sposobem, ale nic z tego.
    Karta sprawdzona (system plików FAT32), zgrane pliki na kartę, nawigacja podłączona do ładowarki, reset + górny prawy przycisk (opcja z dwoma przyciskami również), a system się nie ładuje tzn. stoi na "detecting update files , wait .... "
    Objawy wcześniej były takie ,że nawigacja działała poprawnie, poprostu poleżała w szafie jakieś pół roku (naładowana). Kiedy chciałem ją włączyć stanęła na logo startowym i tak ma do teraz. Co można robić źle mając tak czytelną instrukcję nie mam pojęcia. Czyżby serwis ??
    Czy istnieją inne możliwości naprawy w własnym zakresie?
    Dzięki za wszelkie podpowiedzi.
    Pontikos
    Poziom 38  
    1. odlacz kabel zasilania / USB
    1. zformatuj karte w FAT (max 2 GB!)
    JariP
    Poziom 13  
    1. Karta po raz kolejny sformatowana (1GB FAT)
    2. Kable odłączone
    3. Sekwencja przycisków (oba górne) + reset wciśnięte
    4. Cholernica stoi uparcie na "detecting update files , wait .... " bez znaczenia jak długo trzymam wciśnięte przyciski.

Pozdrawiam
    Pontikos
    Poziom 38  
    Nie zrazaj sie.. GC czasem swiruja ;) Czasem wersja FW zaskoczy tylko dla danego przedzialu SN.. sproboj zmienic fizycznie egz. karty.
    Jesli jest "detecting", oznacza to, ze wszedles w tryb service update - jest dobrze. Teraz kwestia dobrania plikologii. sprobuj ewentualnie tego z mojego chomika..
    JariP
    Poziom 13  
    Próbowałem już na dwóch róznych kartach, systemie plików fat,fat32 i dalej efekt jest taki sam. Co do plików wszędzie gdzie szukałem zapodane były identyczne.
    Przewalalem na Twoim chomiku, ale do Goclever 3550 nic nie znalazlem?
    Pozdrawiam
    kevin88
    Poziom 1  
    Witam,
    jakis czas temu zepsula mi sie navigacja marki GoClever. Zostala zablokowana, mozna bylo ja naprawic tylko poprzez serwis. Po dlugich poszukiwaniach kogos, kto moglby to zrobic, znalazlem uzytkownika Tesla.
    Zaufalem czlowiekowi, wyslalem do niego poczta nawigacje, po paru dniach i swietnym kontakcie mailowym nawigacja wrocila do mnie, odswiezona i naprawiona. Nawigacje testuje juz od 2 tygodni i wszystko jest ok.
    Z czystym sumieniem polecam wam speca od nawigacji Tesle. Jest to facet godny zaufania :)

Jego usluge i caloksztalt oceniam 6/6 :)

Pozdrawiam
    sumik10
    Poziom 9  
    WITAM
    Mam problem z GoClever 5055+komputer nie widzi nawigacji
    próbowałem programem activesync ale bez rezultatu nie może się połączyć Wcześniej wgrywałem auto mape i coś namieszałem w plikach windows
    Da rade to jakoś naprawić bez serwisu
    michalp15
    Poziom 1  
    Wiedza, doświadczenie i rozsądek użytkowników tego forum, przebija często niejeden serwis. Jeśli nikt nie odpowiada warto napisać prywatną wiadomość do jednego ze znawców tematu. Chciał bym tutaj podziękować i jednocześnie polecić użytkownika =TESLA=. Za naprawę mojej nawigacji Goclever 4330A serwis NAVI-EXPERT z Krakowa któremu jednocześnie chciał bym zrobić antyreklamę stwierdził jednoznacznie 180zł programator i wysyłka bo oni na miejscu tego nie robią. Za te pieniądze zrobiłem sobie wycieczkę do Poznania na targi Motor Show.Przy okazji podrzuciłem ją do Tesli a ten naprawił ją w 10 min... mam nadzieję, że nie wiele ludzi daje się im okraść. pozdrawiam
    klubzubr
    Poziom 2  
    Jestem posiadaczem Navigacji Goclever 5066 FMBT HD Pl,generalnie jestem zadowolony, ale mam problem z książka telefoniczną dla telefonu Samsung Duoz C6112 Navi ją wczytuje ale zamiast wyświetlenia nazwy przy numerze telefonu pojawiły się ciąg liczb.Dla telefonu noki tego problemu nie ma i pokazuje nazwę adresata.Podejrzewam ze 5066 nie w pełni współpracuje z ty Samsungiem . Może jest jakieś lekarstwo na to??.
    Damiankca
    Poziom 26  
    Witam panowie mam GoClevera 3570A próba odtworzenia softu zgodnie z zaleceniami
    nie powiodła się
    mam tylko
    "Update process ... 4/4 "
    "Program Images Succes "
    100%
    gdzie można znaleźć program Centrality Atlas do naprawy mojego urządzenia
    proszę o szybką pomoc z góry będę wdzięczny
    Pozdrawiam Wszystkich damiano
    mój kontakt 602 765 684 lub gg : 4828587
    Liczę na waszą pomoc
    andlukas
    Poziom 12  
    klubzubr napisał:
    Jestem posiadaczem Navigacji Goclever 5066 FMBT HD Pl,generalnie jestem zadowolony, ale mam problem z książka telefoniczną dla telefonu Samsung Duoz C6112 Navi ją wczytuje ale zamiast wyświetlenia nazwy przy numerze telefonu pojawiły się ciąg liczb.Dla telefonu noki tego problemu nie ma i pokazuje nazwę adresata.Podejrzewam ze 5066 nie w pełni współpracuje z ty Samsungiem . Może jest jakieś lekarstwo na to??.

te ciągi liczb to nazwy kontaktów zapisane oktetami podobnymi do tych stosowanych w zapisie SMS w trybie PDU. Przed chwilą za pomocą HEXetytora podmieniłem taki zapis z Pliku \ResidentFlash\Dane\BT\contacts :
    Code:

°°0°0°4°1°0°0°7°3°0°0°6°4°0°0°°°°
    gdzie ° to 0x00 
    a w nawigacji wyświetla się jako 00410073006400

na
    Code:

°°a°s°d°°°°°°°°°°°°°°

i w książce nawigacji w odpowiedniej linijce pojawiło się ładne "asd"
    myślę że nie będzie problemu z napisaniem programu do konwersji tych napisów
    klubzubr
    Poziom 2  
    Ciesze się ze ktoś zainteresował się tym tematem i byłbym zobowiązany za pełne rozwiązanie ,czyli jak to przekonwertować (czym) i czy navi to przyjmie.Dzieki za pewne wskazówki.
    mati32
    Poziom 1  
    witam was wszystkich tez mam maly problem z moim GoClever 5066FMBT probowalem wgrac nowego softa i padla nawigacja ekran zrobil sie niebieski potem zgasla probowalem resetu i nic po podlaczeniu do kompa przez usb niewidzi jej wogole wyslalem wiec do poznania do serwisu i wrocila z powrotem z dopiska ze adresat nie przyja przesylki. prosze o jakakolwiek pomoc moze jest jakis sposob na urochomienie jej
    hyskil
    Poziom 1  
    Wielkie dzięki dla kolegi =Tesla=, naprawdę potrafi pomóc, moja nawigacja śmiga jak dawniej
    h4k3r2s1
    Poziom 2  
    Witam. Mógłby ktoś pomóc? Mam nawigacje Goclever i mam lekki problem z oprogramowaniem. Model Navio500, Serial No.: GCN50010112919. Podrzuciłby mi ktoś firmware albo wszystkie pliki które są bezpośrednio w nawigacji? Chciałem wgrać menu i lekko mi się wysypał ;) Udało mi się ustawić aby po włączeniu wchodził do Windows CE a nie szukał softu do zmiany. Chyba że ktoś wie jak zrobić żeby po każdym resecie nie kasował plików które mu wrzucam na pamięć wewnętrzną.
    =Tesla=
    Poziom 19  
    Do modelu Navio500 czy 400 nie znajdziesz oprogramowania, nigdzie nie wyciekło w sieć, a jeśli ktoś Ci coś podrzuci to wiedz że na 99% uwalisz swoją nawigację taki sam motyw jest z 5066 i uczulam przed wgrywaniem softów w tych nawigacjach jest jakieś 12 różnych płyt głównych na dodatek podzielić to przez FMBT i na te bez więc razy dwa wszytko. Dlatego jednej osobie soft działa na modelu 5066 a drugiej już nie. Pomyśl zanim wgrasz coś bezmyślnie.

hyskil proszę, ciesz się nawigacją jak najdłużej, zawsze do usług :)
    wrobeleczek
    Poziom 1  
    Witam serdecznie wszystkich. Wprawdzie posty już dawno się skończyły, ale znalazłem w sieci rozwiązanie problemu gubienia lub nie znajdowania satelit przez GoClevera. Proszę poczytać sobie tu-> http://www.my-navia.pl/viewtopic.php?t=19189
    Ewentualnie plik do GC 3535/4335 jest tu-> http://download.goclever.net/serwis/viagps/3535and4335viagpsfix.zip
    Sorki jeżeli komuś to nie odpowiada, że temat jest z innego forum, ale ważne, że daje to pomoc w rozwiązywaniu problemów z gps'm. W swoim GC zastosowałem fix'a i po ponownym uruchomieniu musiałem zmienić jedynie język bo kontaktował się ze mną w języku z wysp. :) Poza tym zaczął znajdować satelity szybciej i w większej ilości (pogoda była "ciężka" więc może to być złudne).
    Pozdrawiam wrobeleczek
    lojak
    Poziom 2  
    Witam,

mam problem z urządzeniem, po uruchomieniu się wyświetla się menu ale nic nie można wybrać, po wyjęciu karty SD i resecie urządzenia, menu działa, przywracałem już ustawienia fabryczne z poziomu urządzenia ale to nie pomaga. Gdy włożę ponownie kartę to nic się nie dzieje. Nie mogę też zrobić HR, z włożoną lub wyjętą kartą wciśnięcie power + reg. głośności w dół nie odpala okna aktualizacji - jakieś pomysły ?

S/N 3550A080600376

Pozdrawiam
    jarecki01
    Poziom 10  
    Witam

Posiadam Navio 500 plus fmbt .Próbowałem zmienić menu ..Wszedłem w ścieżke- nawigacja,potem wybrałem kartę i był plik" Menu".Kliknąłem na to i wyszedłem z ustawień.Po chwili pojawil sie napis:nie wylaczaj urzadzenia.Po odpaleniu navi pojawil sie identyczny ekran jak u koleżanki Kasiulec w 5066 fmbt.Jasny ekran UPDATE w którym jest kilka możliwości: Calibrate,Update,Search,Rebot.Reaguje tylko na Rebot i na Calibrate. Dioda miga caly czas na czerwono.

Czy to oznacza:oddanie do serwisu?czy mozna to jakos przywrocic do stanu pierwotnego?

Pozdrawiam
    Przemqu
    Poziom 2  
    Wszystkim dziękuję bardzo za wypowiedzi.
    Ten temat bardzo mi pomógł lepiej poznać urządzenie GOCLEVER 4384FM BT ver.200810 .

Podziękowania dla @Tesla za pomocne materiały i opisy.

Nie udało mi się jednak zrobić upgrade'u oprogramowania, wiem że instrukcja jest jak dla dziecka, lecz u mnie wcale nie pojawia się biały ekran z niebieskim paskiem, karta SD OK, sys plików FAT po formacie, kopię mam jakby co, pliki wypakowałem na kartę SD resztę usunąłem z karty - tylko update.
    Po resecie zgodnie z instrukcją "ślepa cisza", trzymałem przycisk power i kliknąłem reset rysikiem i nic.
    Spróbowałem 3 razy, po wyjęciu karty i restarcie zasilaniem, wstaje normalnie i przywracam do fabrycznych ustawień.
    Wgrałem nową Auto mapę Europy, zobaczymy jak śmiga.
    Ogólnie wydaje mi się że działa 2x szybciej :D
    myrsik
    Poziom 9  
    klama87 napisał:
    Witam tez mam nawigacje goclever 3550a i wisi mi na czerwonym samochodziku i wiatraczku pc go nie widzi wyskakuje ze urzadzenie jest uszkodzone doradzi mi ktos jak,co zrobic zeby to smigalo??? prosze o pomoc dzieki

Pozdrawiam!!!

Witam. Mam podobny problem, wisiało na ekranie startowym GC, zaktualizowałem softem 3550a1update.zip, poszło ładnie, ale po resecie jest ekran z samochodzikiem i wiatrakiem. Komp nie widzi navigacji - wywala błąd, że urządzenie podłączone pod USB jest uszkodzone.

Z góry dziękuję za sugestie i pomoc;)