Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Re: Dla posiadaczy nawigacji GoClever

=Tesla= 18 Mar 2009 13:39 183388 103
  • #1 18 Mar 2009 13:39
    =Tesla=
    Poziom 19  

zmodyfikowany GpsShell do odblokowania windowsa CE- plik należy nagrać bezpośrednio na kartę SD po kliknięciu na ikonkę nawigacji w menu otrzymamy Windowsa

4 29
  • #2 18 Mar 2009 13:53
    =Tesla=
    Poziom 19  

Informuję że oprogramowanie do urządzeń Goclever używamy :

1. W urządzeniach o numerach seryjnych 4384x200808 oraz 09xxxxx w przypadku zainstalowanej mapy "MAPAMAP" ze względu na przydział pamięci zoptymalizowany pod mapę "viaGPS 30 Goclever Map" inne mapy mogą działać wolno np. kiedy uruchomimy produkt "MAPAMAP" i wciśniemy przycisk GPS czas wejścia przekroczy 3s czyli będzie trwać około 12s należy wykonać aktualizację urządzenia.

2. Jeżeli w urządzeniu system operacyjny ulegnie uszkodzeniu co objawia się zawieszeniem urządzenia na logo startowym w celu odblokowania również należy wykonać reinstalację oprogramowania urządzenia.

3. W przypadku niepoprawnego wyświetlania się Menu głównego urządzenia np. pasy na przyciskach i inne przekłamania graficzne.

4. W przypadku nie możności uruchomienia jakiejkolwiek z aplikacji zawartych w meni głównym takich jak "video, photo, e-book itp."

5. Gdy urządzenie zamiast do menu głównego wchodzi do windows CE należy wykonać reinstalację oprogramowania w celu odzyskania menu.

PLIKI DO POBRANIA:
    http://download.goclever.net/serwis/4384fmupdate.zip - oprogramowanie do urządzenia 4384 FM 200808/09xxxxx (v. OG-71-1U-OZ-OB) ( oprogramowanie nie pasuje do modeli z numerem seryjnym 4384F200810xxxxx )

http://download.goclever.net/serwis/4384fm10update.zip - oprogramowanie do urządzenia 4384 FM 200810xxxxx ( v. HC-A3-43-01-1225081208 ) ( oprogramowanie nie pasuje do modeli z numerem seryjnym 4384F200808 oraz 09xxxxx )

http://download.goclever.net/serwis/4384fmbtupdate.zip - oprogramowanie do urządzenia 4384 FM BT 200808/09xxxxx (v. OG-71-1U-OZ-OB) ( oprogramowanie nie pasuje do modeli z numerem seryjnym 4384B200810xxxxx )

http://download.goclever.net/serwis/438 ... update.zip - oprogramowanie do urządzenia 4384 FM BT 200810xxxxx ( v. HC-A3-43-01-1225081208 ) ( oprogramowanie nie pasuje do modeli z numerem seryjnym 4384B200808 oraz 09xxxxx )

http://download.goclever.net/serwis/3584update.zip - oprogramowanie do urządzenia 3584

http://download.goclever.net/serwis/4330a1update.zip - oprogramowanie do urządzenia 4330A(v. OG-71-1U-OZ-OB) Uwaga nie do urządzeń zaczynających się od numeru seryjnego YFxxxxxx

http://download.goclever.net/serwis/4330a1btupdate.zip - oprogramowanie do urządzenia 4330A BT (v. OG-71-1U-OZ-OB)

http://download.goclever.net/serwis/3550a1update.zip - oprogramowanie do urządzenia 3550A / 3570A Uwaga nie do urządzeń zaczynających się od numeru seryjnego WYFxxxxxx oraz MQN0725xxxxx do tego modelu opis aktualizacji znajduje się :

***********************************************************************************
    INSTRUKCJA WYKONANIA REINSTALACJI OPROGRAMOWANIA URZĄDZENIA GOCLEVER ( 3550A/ 3570A/ 4330A/ 4330A BT/ 3584/ 4384 FM/ 4384 FM BT/

UWAGA - urządzenie musi być podłączone do źródła zasialania !!!!!!!
    Jeżeli jest to możliwe reinstalację oprogramowania proszę wykonać na innej karcie SD jeżeli jednak nie jest to możliwe zaleca się wykonanie kopii karty SD na dysk twardy komputera

1. Pliki po pobraniu należy rozpakować bezpośrednio na kartę sd
    2. Należy zresetować urządzenie trzymając cały czas przycisk power.
    3. Trzymać przycisk należy do momentu aż nie pojawi się ekran z aktualizacją ( białe tło z niebieskim paskiem )
    4. Możemy zwolnić przycisk "power" czekamy parę minut aż urządzenie samoczynnie wejdzie do menu głównego
    5. Ostatnią czynnością jest skasowanie plików które wgraliśmy na kartę SD ( PROSZĘ DOKŁADNIE SPRAWDZIĆ CO USUWAMY ABY NIE USUNĄĆ PLIKÓW APLIKACJI MAPY )

Uwaga!!
    Jeżeli po reinstalacji oprogramowania touchpad działa nieprawidłowo należy wykonać kalibrację ekranu informuję że wyświetlacza taki działa w trybie inwersji czyli dolna ikona odpowiada górnej i odwrotnie.

DLA URZĄDZENIA 3550 O NUMERACH SERYJNYCH ZACZYNAJĄCYCH SIĘ OD MQN072500XXX

Pliki do pobrania :
    Http://download.goclever.net/serwis/update3550.zip

INSTRUKCJA WYKONANIA REINSTALACJI SYSTEMU DO URZĄDZENIA GOCLEVER NAVIGATOR 3550
    ***********************************************************************************************************
    Wymagania:
    -Czytnik kart SD podłączony do komputera PC
    -Karta SD
    -Urządzenie GoClever 3550
    **********************************************************************************************************
    1. Proszę rozpakować pliki a następnie nagrać je na karte sd w systemie plików FAT32 ( w innym wypadku może nie działać )

2. Następnie proszę włożyć karte do urządzenia i przed uruchomieniem trzymać wciśnięte klawisze VOLUME DOWN + Górny prawy ( POWER )

3. Pojawi się automatyczny program przeprowadzający upgrade SD UPADTER zacznie wyczytywać pliki i robić aktualizacje

4. Program zakończy swoje działanie przechodząc do Menu Głównego
    ***********************************************************************************************************
    FAQ

1. Jeżeli program będzie stał na samym początku programu na wyszukiwaniu plików "detecting update files , wait .... " przez dłużej niż 2 min znaczy to że nasza karta sd jest w złym systemie plików.

2. Gdybyśmy posiadali tylko jedną kartę SD należy zgrać wszystkie pliki z karty na dysk twardy np c:\mapa\ następnie zmienić system plików i wgrać pliki potrzebne do wykonania update-u, po skończonej operacji należy po raz kolejny wyczyścić kartę SD i wgrać na nią pliki mapy z miejsca w której wcześniej je przekopiowaliśmy w naszym przypadku będzie to katalog c:\mapa\

2
  • #3 22 Maj 2009 14:27
    paccar
    Poziom 2  

Witam!

Krok pierwszy: "1/4 erase nand flash...", przeleciał pasek postępu do 100% i zwis.

dioda mizernie pomaranczowa jesli odlaczyc zasilanie.
    Niereaguje na power nie reaguje na reset

Urzadzenie jest Tescia (wstyd na maksa :)).
    Jak / gdzie to przywrócic do uzywalnosci?

Pomocy ...

Pozdrawiam!

0
  • #4 22 Maj 2009 14:39
    =Tesla=
    Poziom 19  

Witam
    Powiedz jakie urządzenie posiadasz i jaki soft pobrałeś. I z jakiego powodu robiłeś aktualizację urządzenia??

najczęstszym problemem aktualizacji jest zawis 4/4 100%

całą aktualizację robimy na naładowanym urządzeniu lub podłączonym ładowaniu. Jeśli nie przywrócisz urządzenia do działania, pozostaje tylko serwis oczywiście na gwarancji :)

0
  • #5 04 Sie 2009 17:06
    yakuzja
    Poziom 12  

Ja mam taki problem że przez przypadek usunełem w rejestrze cały folder init (tam gdzie jest GPSShell.exe itp. ) odpala się jest logo, komputer wykrywa urządzenie podaje mu sterownik ale nie działa. Udpate też nic - Co robić?

0
  • #6 01 Wrz 2009 21:40
    Anonymous
    Użytkownik usunął konto  
  • #7 09 Wrz 2009 18:11
    Wally50
    Poziom 12  

Właśnie przed chwilą zreanimowałem 4384FM. Nie będę ukrywał, że to tylko dzięki =TESLI=. Pozostał mi problem zawartości karty SD. GoClever trafił do mnie "ślepy", "głuchy" i z czystą kartą SD. Nawet nie wiem czy do niego był jakiś CD. Czy ktoś by mnie poratował jakąś standardową kopią karty lub CD ? A może jakieś linki ...?
    Z góry dziękuję.

Znalazłem w necie jakieś pliki, mapy . Teraz mam problem z strukturą katalogów na karcie SD...:cry: Gdzie to wszystko wgrać ?

0
  • #8 13 Wrz 2009 20:18
    koala106
    Poziom 39  

Dla wiszących na image Success jest szansa naprawy i reanimacji - trzeba użyć software do programowania chipsetu Atlas Centrality i jest duża szansa na uruchomienie

0
  • #9 04 Paź 2009 16:23
    kamikaze1971
    Poziom 1  

koala106, czy możesz napisać coś więcej na temat naprawy wiszących na Images Success ?

0
  • #10 04 Paź 2009 19:47
    koala106
    Poziom 39  

Musisz mieć program serwisowy do Chipsetu, flasha, podłączasz w trybie serwisowym do kompa, formatujesz pamięć w urządzeniu, następnie flashujesz i wstaje.

0
  • #11 06 Paź 2009 14:50
    yacoob1991
    Poziom 10  

witam!
    ja mam taki problem iz po tapecie powitalnej go clever powinno sie pokazac menu z tymi 6 opcjami do wyboru mi natomiast wyskakuje hardware test version 2,3 i po zrobieniu testu i wcisnieciu ok zawiecha;/;/ i nie wiem jak wrocic zeby spowrotem miec to normalne menu mam goclever 3550A ale jaki nr seryjny to nie wiem bo nie mam na navi napisane;/;/

1
  • #12 10 Paź 2009 17:33
    klama87
    Poziom 1  

Witam tez mam nawigacje goclever 3550a i wisi mi na czerwonym samochodziku i wiatraczku pc go nie widzi wyskakuje ze urzadzenie jest uszkodzone doradzi mi ktos jak,co zrobic zeby to smigalo??? prosze o pomoc dzieki

Pozdrawiam!!!

0
  • #13 10 Paź 2009 19:01
    adamex2222
    Poziom 9  

Witam Kolego Koala106.
    Z twojej wypowiedzi wnioskuję, że posiadasz oprogramowanie i wiedzę potrzebną do naprawy usterki opisanej przez ciebie goclever 4384fm wiszący na 100%. Czy mógłbyś podzielić się wiedzą na ten temat, ewentualnie udostępnić odpowiednie pliki ????
    pozdrawiam adamex2222

0
  • #14 25 Paź 2009 21:23
    lechjaro
    Poziom 9  

Witam,
    Pytanie do kolegi TESLA.
    Czy mogę prosić o wskazówki dotyczące GC 5066 FMBT? Po próbach wgrania nowego menu nawigacja padła. Teraz przy próbie uruchomienia pojawia się tylko ekran startowy i to podczas wciskania przycisku załączenia. Po puszczeniu przycisku ekran znika i nic się więcej nie dzieje.
    A może któryś z innych kolegów udzieli jakiejś wskazówki - jak poradzić sobie z tą sytuacją?
    Proszę o pomoc.
    Pozdrawiam

0
  • #15 26 Paź 2009 09:24
    =Tesla=
    Poziom 19  

Witam lechjaro

Pobierz ten plik http://rapidshare.com/files/298051516/EBOOT.rar.html rozpakuj na karcie, włóż do urządzenia, podłącz zasilanie, uruchom nawigację i tym momencie powinien rozpocząć się proces tworzący nowe partycje, windowsa i nakładkę GoClevera po wszystkim masz sprawną nawigację :)

daj znać jak efekt końcowy :)

pozdrawiam

0
  • #16 28 Paź 2009 18:29
    Żurek--#
    Poziom 11  

Witam.
    Jestem posiadaczem od-4 dni GoClever 5066FMBT PL, więc jeśli chodzi o nawigację jestem laikiem.
    Problem polega na tym, że moja nawigacja nie czyta plików .mp3 i wogóle ich nie widzi.
    Jeśli chodzi o pliki .wma to nie ma problemów.
    Myślałem o zmianie firmware.
    Czy jest mi ktoś wstanie powiedzieć gdzie je znajdę?
    I jak przeprowadzić tę operację bezpiecznie ?

0
  • #17 29 Paź 2009 00:43
    =Tesla=
    Poziom 19  

Witam

nawigacja 5066 nie posiada licencji na odtwarzanie plików mp3 dla tego Ci ich nie czyta.....

1
  • #18 27 Lis 2009 12:12
    paccar
    Poziom 2  

paccar napisał:
    Witam!

Krok pierwszy: "1/4 erase nand flash...", przeleciał pasek postępu do 100% i zwis.

dioda mizernie pomaranczowa jesli odlaczyc zasilanie.
    Niereaguje na power nie reaguje na reset

Urzadzenie jest Tescia (wstyd na maksa :)).
    Jak / gdzie to przywrócic do uzywalnosci?

Pomocy ...

Pozdrawiam!

Dla tych którzy walczą nadal z podobnym problemem:

okazalo się, że do uruchomienia sekwencji ladowania softu (wciśnięcie Reset przy wciśniętym przycisku ON) niekiedy przycisk ON nalezy trzymac dosc długo (do 30 sec.!!) zeby sekwencja wystartowala - u mnie zadzialalo - ostatecznie dzieki pomocy Panów z serwisu GOCLEVER z Poznania :).
    Ogromne podziękowania także dla <Tesla> za wczesniejszą pomoc ..

Pozdrawiam

0
  • #19 13 Gru 2009 20:23
    jarmis
    Poziom 11  

Witam. Mam nawigację 4330A niestety została zawieszona w bliżej nie wyjaśniony sposób. W chwili obecnej mam tylko ekran startowy. Nagrałem plik podany na początku na sd niestety nie reaguje. Czy ktoś zna jakiś sposób na reanimację??

teraz na jest zawis 4/4 100%

co dalej??

0
  • #20 18 Gru 2009 14:42
    =Tesla=
    Poziom 19  

jarmis

Witam jeśli soft staje 4/4 to jedynie reanimacja przez program serwisowy nic nie zrobisz z karty ;/

pozdrawiam

1
  • #21 21 Gru 2009 17:05
    asus1992
    Poziom 9  

=Tesla= napisał:
    Informuję że oprogramowanie do urządzeń Goclever używamy :

1. W urządzeniach o numerach seryjnych 4384x200808 oraz 09xxxxx w przypadku zainstalowanej mapy "MAPAMAP" ze względu na przydział pamięci zoptymalizowany pod mapę "viaGPS 30 Goclever Map" inne mapy mogą działać wolno np. kiedy uruchomimy produkt "MAPAMAP" i wciśniemy przycisk GPS czas wejścia przekroczy 3s czyli będzie trwać około 12s należy wykonać aktualizację urządzenia.

2. Jeżeli w urządzeniu system operacyjny ulegnie uszkodzeniu co objawia się zawieszeniem urządzenia na logo startowym w celu odblokowania również należy wykonać reinstalację oprogramowania urządzenia.

3. W przypadku niepoprawnego wyświetlania się Menu głównego urządzenia np. pasy na przyciskach i inne przekłamania graficzne.

4. W przypadku nie możności uruchomienia jakiejkolwiek z aplikacji zawartych w meni głównym takich jak "video, photo, e-book itp."

5. Gdy urządzenie zamiast do menu głównego wchodzi do windows CE należy wykonać reinstalację oprogramowania w celu odzyskania menu.

PLIKI DO POBRANIA:
    http://download.goclever.net/serwis/4384fmupdate.zip - oprogramowanie do urządzenia 4384 FM 200808/09xxxxx (v. OG-71-1U-OZ-OB) ( oprogramowanie nie pasuje do modeli z numerem seryjnym 4384F200810xxxxx )

http://download.goclever.net/serwis/4384fm10update.zip - oprogramowanie do urządzenia 4384 FM 200810xxxxx ( v. HC-A3-43-01-1225081208 ) ( oprogramowanie nie pasuje do modeli z numerem seryjnym 4384F200808 oraz 09xxxxx )

http://download.goclever.net/serwis/4384fmbtupdate.zip - oprogramowanie do urządzenia 4384 FM BT 200808/09xxxxx (v. OG-71-1U-OZ-OB) ( oprogramowanie nie pasuje do modeli z numerem seryjnym 4384B200810xxxxx )

http://download.goclever.net/serwis/438 ... update.zip - oprogramowanie do urządzenia 4384 FM BT 200810xxxxx ( v. HC-A3-43-01-1225081208 ) ( oprogramowanie nie pasuje do modeli z numerem seryjnym 4384B200808 oraz 09xxxxx )

http://download.goclever.net/serwis/3584update.zip - oprogramowanie do urządzenia 3584

http://download.goclever.net/serwis/4330a1update.zip - oprogramowanie do urządzenia 4330A(v. OG-71-1U-OZ-OB) Uwaga nie do urządzeń zaczynających się od numeru seryjnego YFxxxxxx

http://download.goclever.net/serwis/4330a1btupdate.zip - oprogramowanie do urządzenia 4330A BT (v. OG-71-1U-OZ-OB)

http://download.goclever.net/serwis/3550a1update.zip - oprogramowanie do urządzenia 3550A / 3570A Uwaga nie do urządzeń zaczynających się od numeru seryjnego WYFxxxxxx oraz MQN0725xxxxx do tego modelu opis aktualizacji znajduje się :

***********************************************************************************
    INSTRUKCJA WYKONANIA REINSTALACJI OPROGRAMOWANIA URZĄDZENIA GOCLEVER ( 3550A/ 3570A/ 4330A/ 4330A BT/ 3584/ 4384 FM/ 4384 FM BT/

UWAGA - urządzenie musi być podłączone do źródła zasialania !!!!!!!
    Jeżeli jest to możliwe reinstalację oprogramowania proszę wykonać na innej karcie SD jeżeli jednak nie jest to możliwe zaleca się wykonanie kopii karty SD na dysk twardy komputera

1. Pliki po pobraniu należy rozpakować bezpośrednio na kartę sd
    2. Należy zresetować urządzenie trzymając cały czas przycisk power.
    3. Trzymać przycisk należy do momentu aż nie pojawi się ekran z aktualizacją ( białe tło z niebieskim paskiem )
    4. Możemy zwolnić przycisk "power" czekamy parę minut aż urządzenie samoczynnie wejdzie do menu głównego
    5. Ostatnią czynnością jest skasowanie plików które wgraliśmy na kartę SD ( PROSZĘ DOKŁADNIE SPRAWDZIĆ CO USUWAMY ABY NIE USUNĄĆ PLIKÓW APLIKACJI MAPY )

Uwaga!!
    Jeżeli po reinstalacji oprogramowania touchpad działa nieprawidłowo należy wykonać kalibrację ekranu informuję że wyświetlacza taki działa w trybie inwersji czyli dolna ikona odpowiada górnej i odwrotnie.

DLA URZĄDZENIA 3550 O NUMERACH SERYJNYCH ZACZYNAJĄCYCH SIĘ OD MQN072500XXX

Pliki do pobrania :
    Http://download.goclever.net/serwis/update3550.zip

INSTRUKCJA WYKONANIA REINSTALACJI SYSTEMU DO URZĄDZENIA GOCLEVER NAVIGATOR 3550
    Wymagania:
    -Czytnik kart SD podłączony do komputera PC
    -Karta SD
    -Urządzenie GoClever 3550
    **********************************************************************************************************
    1. Proszę rozpakować pliki a następnie nagrać je na karte sd w systemie plików FAT32 ( w innym wypadku może nie działać )

2. Następnie proszę włożyć karte do urządzenia i przed uruchomieniem trzymać wciśnięte klawisze VOLUME DOWN + Górny prawy ( POWER )

3. Pojawi się automatyczny program przeprowadzający upgrade SD UPADTER zacznie wyczytywać pliki i robić aktualizacje

4. Program zakończy swoje działanie przechodząc do Menu Głównego
    FAQ

1. Jeżeli program będzie stał na samym początku programu na wyszukiwaniu plików "detecting update files , wait .... " przez dłużej niż 2 min znaczy to że nasza karta sd jest w złym systemie plików.

2. Gdybyśmy posiadali tylko jedną kartę SD należy zgrać wszystkie pliki z karty na dysk twardy np c:\mapa\ następnie zmienić system plików i wgrać pliki potrzebne do wykonania update-u, po skończonej operacji należy po raz kolejny wyczyścić kartę SD i wgrać na nią pliki mapy z miejsca w której wcześniej je przekopiowaliśmy w naszym przypadku będzie to katalog c:\mapa\

A jaka jest instrukcja wgrywania firmware do GC 3535?

0
  • #22 21 Gru 2009 18:03
    =Tesla=
    Poziom 19  

Do 3535 nie ma softów, kiedyś zostały wypuszczone jakieś ale niestety ubijały nawigację a z tego co się orientuję jest 5wersji płyty głównej....

0
  • #23 21 Gru 2009 20:20
    asus1992
    Poziom 9  

Nie ma? To co mam do niego wgrać?

0
  • #24 21 Gru 2009 20:45
    =Tesla=
    Poziom 19  

jak wgrać?? a co nie działa Ci?? menu się nie uruchamia, wisi na logo firmowym??

0
  • #25 21 Gru 2009 21:02
    asus1992
    Poziom 9  

Kalibracja sie pozmieniała tak że nie moge nawet wejść w ustawienia i ponownie skalibrować :/

0
  • #26 21 Gru 2009 21:29
    =Tesla=
    Poziom 19  

touchpad nie ma nic wspólnego z softem, podaj przyczyny i okoliczności kiedy touhpad przestał działać prawidłowo a numer seryjny podaj początek bez ostatnich 4cyfer

0
  • #27 22 Gru 2009 16:47
    asus1992
    Poziom 9  

Nie było jakiś charakterystycznych przyczyn, poprostu kiedyś rano chce włączyć GPS a tu zonk :/ i po kalibracji.
    Serial : GC3535200903(2303)

0
  • #28 22 Gru 2009 22:44
    =Tesla=
    Poziom 19  

Niestety ta wersja płyty głównej ma wadę fabryczna konsekwencją której jest niepoprawne działanie Tp. Zgłaszaj reklamację do serwisu i masz naprawę na gwarancji :) Dla zainteresowanych tą odpowiedzią wersja ..200905xxxxx też posiada tą wadę :)

pozdrawiam

0
  • #29 25 Gru 2009 23:35
    rolotomazi
    Poziom 2  

witam .

mam pytanie w jakim celu należy usunąc rozpakowane pliki na kartę,ja pdczas rozpakowywania zamieniłem istniejące pliki,objawy były jak w wiekszości przypadków zawiecha przy ekranie startowym,jeszcze nie przetestowałem jak chodzi ale chyba pomogło narazie się uruchamia , Goclever 4384FM

0
  • #30 30 Gru 2009 09:17
    =Tesla=
    Poziom 19  

rozpakowane pliki z karty usuwamy tylko po to aby przy każdym uruchomieniu nie robiło nam update aplikacji

0