Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Nokia E51 i Radio pioneer DEH-P65BT

miwi 18 Mar 2009 14:28 2362 2
  • #1 18 Mar 2009 14:28
    miwi
    Poziom 27  

Witam posiadam radio samochodowej jak w temacie z bluetooth'em. Problemy zaczęły się po zmianie telefonu na Nokię E51, a mianowicie telefon nie chce się połączyć sam z radiem (poprzedni telefon SE K510i bez problemowo to robił wystarczyło wsiąść do samochodu a praktycznie od razu łączył się z radiem). Telefon został prawidłowo sparowany z radyjkiem, ustawiłem także w telefonie autoryzację oraz dostęp do sim. Próbowałem z innymi telefonami serii E a także z N95 efekt dokładnie taki sam.Sprawdzałem to na innym radiu DEH-P65BT oraz na nowych modelach DEH-P-P-600BT i 800BT na wszystkich było dokładnie tak samo. Co ciekawe jeśli ktoś do mnie zadzwoni i rozmawiam to bywa tak że po chwili telefon sam przełączy się na zestaw głośnomówiący i po rozmowie podtrzymuje połączenie z radiem. Dzwoniłem w tej sprawie do pioneer polska, zwalili winę na nokię z kolei w nokii na pioneera.W instrukcji od radia wymieniono te telefony jako kompatybilne. Od jednego z serwisów dowiedziałem się że problem polega na zabezpieczeniach symbiana w nokii i że serwis powinien coś przestawić lub uaktualnić w telefonie żeby to chciało prawidłowo pracować. Dodał także że nie jest to kwestia aktualizacji oprogramowania telefonu przez stronę nokii. z moich obserwacji wynika że faktycznie problem leży po stronie telefonu. Pytanie tylko czy faktycznie są jakieś specjalne ustawienia zabezpieczeń ?? Ogólnie proszę specjalistów od GSM o jakieś pomysły może ktoś maił podobny problem i udało się go rozwiązać
    Pozdrawiam
    Mirek

0 2
  • #2 18 Mar 2009 17:32
    Marek09
    Poziom 24  

Miałęm ten sam problem z radiem u kolegi. Ten sam Pioneer i ta sama nokia E51. Nie daliśmy rady połączyć tego razem. Po sparowaniu działo do pierwszego rozłączenia połączenie bluetooth. Póżniej już ciężko było nawet to sparować.
    Rozwiązanie jest takie, że trzeba zmienić radio lub telefon. Kolega używa teraz do tego Nokię 6020. Zero problemów.

Acha, dodam, że uaktualnienie oprogramowania w E51 do najnowszego jakie było na supporcie nokii nic nie dało. W/g mnie radio nie lubi nowych Nokii i tyle.

0
  • #3 18 Mar 2009 20:32
    miwi
    Poziom 27  

No tak ale pionieer polska mówi że musi działać skoro jest wymienione na liście współpracujących urządzeń. Denerwuje mnie sytuacja w której każdy umywa ręce a sprzęt nie działa.

0