Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Program do detekcji ruchu w C++ z wykorzyst.bibl. openCV

lynx86 18 Mar 2009 14:29 2352 5
 • #1 18 Mar 2009 14:29
  lynx86
  Poziom 9  

  Witam sedecznie!
  Potrzebuję pomocy w napisaniu programu, który przy wykorzystaniu kamerki pod USB bedzie w stanie porównywać dwie klatki obrazu( z tego co sie orientuję to zrzuca poszczegolne klatki obrazu do konkretnych komórek pamięci) i na tej podstawie wykryć ruch! Bardzo proszę o pomoc, ponieważ nie dokońca wiem jak się za to zabrać! Z góry dziękuję!

  0 5
 • #3 18 Mar 2009 21:58
  karczas
  Poziom 10  

  Nie tak do końca z tym iloczynem. Weź pod uwagę liczne szumy z kamery itp. Jeden bit różnicy i masz ruch - a to nie będzie dobre.
  Ja to keidyś robiłem tak, że dzieliłem zdjęcie z kamery na kwadraty o eksperymentalnie dobranym rozmiarze -np. 10x10 pikseli i obliczałem średnią koloru pikseli w nich zawartych - taka pikselizacja. Potem porównywałem z poprzednią klatką z pewną tolerancją (również dobraną eksperymentalnie) i jeżeli różniło się więcej niż X przyległych komórek to mieliśmy ruch. Proste ale działa. Ma swoje wady - czułość na cienie i zmiany oświetlenia, ale już coś na początek ;)

  0
 • #4 19 Mar 2009 00:07
  fiflak666
  Poziom 11  

  myślałem że uodpornienie na szumy to oczywista oczywistosc i nie musze o tym pisac :)

  to moje to tylko taki ogolny zarys o co chodzi

  0
 • #5 19 Mar 2009 21:32
  lynx86
  Poziom 9  

  Panowie a czy spotkał ktoś w sieci coś więcej na ten temat? Musze to zrobić najlepiej w ten sposób żeby po wykryciu ruchu zaczął zapisywać na twardego. Tylko teraz pytanie jak będzie najlepiej...czy mam to powiązać z konkretnym programem który po wykryciu ruchu się uruchomi i zacznie nagrywać czy jak to widzicie? Nie znam C++ za dobrze ale podobny w tym to najlepiej zrobić. Proszę Was o rady i pomoc!

  ===========

  Ponawiam prośbę! Czy ktoś jest w stanie pomóc mi w tym temacie?

  Proszę nie pisać postu pod postem. Posty scaliłem.
  [Dr.Vee]

  0
  Szukaj w 5mln produktów