Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Rozdzielenie sygnału anteny siatkowej na 3 TV...

robertowoj 18 Mar 2009 18:37 3808 6
  • #1 18 Mar 2009 18:37
    robertowoj
    Poziom 2  

Witam!

Mam następujący problem:
    Mam 3 odbiorniki TV i jedną antenę siatkową ze wzmacniaczem. Zastosowałem rozdzielacz sygnału na 3 odbiorniki: dwa wyjścia po 7dB i jedno 3,5dB za względu że jeden odbiornik znajduje się od anteny o ok. 10m. Na dwóch odbiornikach nie ma problemu z odbiorem (na tych które są podłączone na 7dB) natomiast na wyjściu 3,5dB mam straszliwie zaśnieżony obraz. Mieszkam ok 20km od Lublina. Czy muszę mieć coś jeszcze podłączone przed wzmacniaczem? Co może być przyczyną słabego odbioru w 3 odbiorniku?

P.S Próbowałem już przełączać 3 odbiornik pod wejścia 7dB ale to tylko pogorszyło jakość obrazu.

Dodano po 2 [godziny] 17 [minuty]:

Bardzo proszę o pomoc...

Dodano po 44 [minuty]:

Czekam na odpowiedzi...

0 6
  • #2 18 Mar 2009 21:24
    bryka1982
    Poziom 14  

Ja sobie robiłem rozgałęźnik w trójniku z tym że tv który znajdował się najbliżej miał połączenie bezpośrednie a resztę separowałem kondensatorami w szeregu z poszczeólnymi kablami. Były tam chyba 4,7pF

0
  • #3 19 Mar 2009 08:42
    grzesiulek5
    Poziom 22  

opisz dokładniej jak to wszystko podłączyłeś to wtedy nam będzie łatwiej Ci pomóc

0
  • #4 19 Mar 2009 08:53
    Micoss
    Poziom 17  

Na tym wyściu 3,3 spóbuj dać wzmacniacz powinno pomóc

0
  • #5 19 Mar 2009 10:03
    ansat
    Poziom 25  

Nie wzmacniacz na wyjściu 3,3 tylko rozgałężnik 1 na 3 aby wszystkie wyjścia były po około 3,5 dB. Można zastosować wzmacniacz np. AWS 143 który wzmocni sygnał na wszystkie wyjścia wtedy nie jest potrzebny rozgałężnik ale to jest koszt około 70 zł.(rozgałęznik koszt ok. 10 zł).

0
  • #6 19 Mar 2009 10:28
    zetdeel
    Poziom 38  

robertowoj napisał:
    ...Zastosowałem rozdzielacz sygnału na 3 odbiorniki: dwa wyjścia po 7dB i jedno 3,5dB za względu że jeden odbiornik znajduje się od anteny o ok. 10m. Na dwóch odbiornikach nie ma problemu z odbiorem (na tych które są podłączone na 7dB) natomiast na wyjściu 3,5dB mam straszliwie zaśnieżony obraz...

Co to jest za "rozdzielacz"? Podaj producenta, nazwę i typ. Jeśli możesz, wrzuć fotki. To jest forum elektroniczne a nie ezoteryczne - nie jesteśmy wróżkami.
    Poczytaj: Biblioteka "Dipola", działy "Anteny" i "TV, TV-SAT".

0
  • #7 19 Mar 2009 18:21
    robertowoj
    Poziom 2  

Dziękuje wszystkim za zainteresowanie tematem... problem rozwiązany, źle podłączony wzmacniacz okazał się przyczyną problemu:)

0