Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Pendrive pqi i828 - nie wykrywa poprawnie system

18 Mar 2009 16:39 3362 14
  • Poziom 20  
    Witam,
    zakupiłem ostatnio trzy takie same pendrivy takie jak w tytule. Jeden którego używam na Ubuntu i Windowsie przestał działać. Objaw polega na tym że na kompie z Vistą pamięć jest wykrywana normalnie, próbowałem ją formatować z pod Visty na różne systemy plików ale dalej XP nie wykrywa poprawnie pamięci. Pozostałe dwie pamięci działają bez zarzutu.
    Pozdrawiam
  • Poziom 21  
    mlody91 napisał:
    ...
    próbowałem ją formatować z pod Visty na różne systemy plików
    ...

Tzn. na jakie ?
    A jaki system występuje na działających Penach ?
  • Poziom 20  
    FAT32, formatowałem na ten system plików z domyślnymi ustawieniami i po podłączeniu tylko raz wykrywa na winXP
  • Poziom 21  
    Wjedź we właściwości <Mój Komputer> -> Zarządzanie -> Zarządzanie dyskami - spójrz czy tam jest widoczny Twój Pendrive - może trzyma go przypisanego do jakiejś litery dysku - która już była/jest użyta do czegoś innego ?
  • Poziom 20  
    OK, mój ojciec ma identyczny i działa bezproblemowo. Włożyłem dwa razy pamięć do portu i działała w miarę poprawnie. Teraz już wcale go nie wykrywa na winXP, wyskakuje komunikat Nie rozpoznano urządzenia USB. Sformatowałem go na linuxie gparted na system plików FAT który jest kompatybilny ze wszystkimi systemami i problem na win dalej pozostaje na lunuxie działa w miarę poprawnie. Znajomy informatyk mówił że trzeba jakieś tablice stawiać czy coś. Wydaje mi się że problem leży w samym systemie plików bądź braku jakiegoś windowsowskiego pliku. Pozdrawiam
  • Poziom 21  
    Rozumiem że testujesz na Portach USB bezpośrednio z Płyty ?
    Czy może na przednim panelu ?
  • Poziom 20  
    Na wszystkich, na całkiem innym kompie (winXP) wcale go nie wykrywa, dziwna sprawa.
  • Poziom 20  
    Czy jest ktoś w stanie mi pomóc?
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 20  
    ale na Ubuntu i Systemie winVista działa normalnie
  • Poziom 21  
    mlody91 napisał:
    ale na Ubuntu i Systemie winVista działa normalnie

a patrzyles to co pisalem w drugiej odpowiedzi ?
    Chodzi o Menadzera Urzadzen.
  • Poziom 20  
    tak patrzyłem nie wykrywa, tylko na jednym kompie z XP wykrywa
  • Poziom 21  
    mlody91 napisał:
    tak patrzyłem nie wykrywa, tylko na jednym kompie z XP wykrywa

To znaczylo ze raczej Pendrive jest ok.
    Tylko cos na tym kompie chyba. :|