Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Lodówka Whirlpool ARC5714, nowa, dziwny zapach

18 Mar 2009 18:11 6619 10
  • Poziom 10  
    Witam wszystkich,

kupiłem lodówkę taką jak w temacie, niestety jegomość, który ją przywiózł transportował sprzęt w pozycji leżącej. Nie wiem już czy na plecach, boku czy "brzuchu". Po konsultacjach ze sprzedawcą, znajomymi i Internetem postawiłem ją na odstanie przez 24 godziny, i włączyłem. Po kilku godzinach pracy zaczął wydobywać się z niej dziwny zapach, który przy zaciągnięciu szczypie w nosie. Nie potrafię tego inaczej opisać ;) I pytanie, czy jest to przypadłość nowego sprzętu, która ustanie w toku użytkowania? Czy może jest to jakaś usterka kwalifikująca lodówkę do zwrotu? I czy mogła powstać w wyniku nieprawidłowego transportu?

Pozdrawiam!
  • Poziom 10  
    Tak, nawet bardzo ;) na 7-dmio stopniowym termostacie ustawione jest 3,5 a termometr pokazuje ok 6 stopni. Zamrażalnik oczywiście mrozi. Tak sobie pomyślałem, czy może nie jest to zapach nowych plastików, powstały pod wpływem niskiej temperatury? W każdym razie nie jest to przyjemne.
  • Pomocny post
    Poziom 26  
    myślę że ten zapach zniknie ...
    a gdyby to był czynnik chłodniczy to po pierwsze pachniałby jak gaz z zapalniczek a po drugie lodówka przestawałaby chłodzic.....
  • Poziom 10  
    Niestety nie wiem jak pachnie gaz z zapalniczek. :) Dziękuję za szybkie odpowiedzi, będę trzymał rękę na pulsie. Ach, no i zapach roznosi się prawie po całym domu :o
  • Poziom 41  
    Na początek kup zapachy do lodówki w sklepie AGD
  • Poziom 16  
    Chyba pochłaniacz zapachów a najlepiej porządnie wymyć!
  • Poziom 10  
    O aromatach do lodówek pierwsze słyszę ;) a co do mycia, była to pierwsza czynność po rozpakowaniu :] z przyjemnością donoszę, że zapach ustaje
  • Poziom 41  
    ///
    O aromatach do lodówek pierwsze słyszę ///
    No to zapytaj w sklepie
  • Poziom 14  
    Sprawdź czy po zamknięciu drzwi gaśnie światło bo jeżeli nie może to być przyczyną nieprzyjemnego zapachu
  • Poziom 10  
    No i kłopotów ciąg dalszy :-/ teraz okazuje się, że temperatura jest zbyt wysoka. Przy ustawieniu na pokrętle termostatu (od 1 do 7) na 7 czyli na najsilniejsze chłodzenie temperatura w chłodziarce spada ledwo do 6 stopni, w zamrażarce jest -16 (moim zdaniem za ciepło). Lodówka nie stoi przy grzejniku ani nie w gęstym towarzystwie mebli, a temperatura w domu to równe 20 stopni. Był dzisiaj facet z serwisu ale stwierdził, że układ jest szczelny (chociaż ja przed chwilą czułem zapach jak z zapalniczki - może to jakiś efekt psychologiczny). Nadmienię, że nie miał żadnych narzędzi diagnostycznych (nie wiem czy powinien, ale nie miał) pooglądał tylko lodówkę, pomacał i stwierdził, że jest dobra, a ona nie chłodzi tak jak powinna. Sprawdzałem temperaturę też przy pustej lodówie, żeby wyeliminować ewentualne ciepło oddawane przez produkty spożywcze - to samo. Nie wiem już co robić :-/ Sprawdzałem oczywiście kilkoma termometrami, żeby nie było problemów z wadliwym narzędziem pomiarowym ;)