Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

ładowarka do skutera elektrycznego.

18 Mar 2009 18:38 4366 6
 • Poziom 19  
  Witam!
  kupiłem skuter elrktryczny 36V 450W bez ładowarki i do wymiany akku. I myślałem nad przełożeniem silnika, sterownika itp do roweru. Czy to będzie dobre czy raczej zostawic to co jest. Akumulatory myślałem żeby wstawic 3 akku od malucha <kupic ze szrotu> ale co z ładowaniem? Czy mógłby ktoś mi podac schemat jakiejś ładowarki, którą bym to naładował? Ponieważ nowa orginalna kosztuje 60zł. :cry: Czy lepiej kupic orginalną. czy to <wymiana akku> powiększy zasięg skuterka?
 • Poziom 26  
  Cytat:
  Czy lepiej kupic orginalną. czy to <wymiana akku> powiększy zasięg skuterka?

  Zależy jakie tam siedzą oryginalnie i jakie chcesz kupić. Podaj konkretne parametry.
 • Poziom 19  
  Siedzą tam 3 x 12V 12Ah. a ładowarka chyba 36V 1,6A. i siedzę i myślę że może jak będą akku kwasowe to odpada problem ładowania <żelowe prąd napięcie> zwykły transformator 40V mostek prostowniczy 50A i jakaś żarówka i heja. Czy się nada transformator 2x25V 120W.?
 • Poziom 16  
  Lepiej kupić oryginalną. Taniej wyjdzie.
 • Poziom 17  
  Ja też bym kupił nową w twoim przypadku 60 zł to nie majątek a masz nową w obudowie a dla 60 zł nie warto się bawić.
 • Poziom 10  
  nowakus napisał:
  Witam!
  kupiłem skuter elrktryczny 36V 450W bez ładowarki i do wymiany akku. Akumulatory myślałem żeby wstawic 3 akku od malucha <kupic ze szrotu> ale co z ładowaniem? czy to <wymiana akku> powiększy zasięg skuterka?


  Zauważ, że akumulator 34Ah (taki jak w maluchu) ma gabaryty nieco inne niż twe akumulatory.
  Na szrocie kupisz ciężki akumulator który kiedyś miał 34Ah a teraz ma ile?
  Jeśli zmieszczą się większe akumulatory niż 12Ah to oczywiście że wydłuży się zasięg skuterka. Ale również wpływ na to ma w jakim stanie są akumulatory- nowe, czy stare. Oraz ile ważysz :D
  Jeśli planujesz wymianę akumulatorów , to najpierw trzeba dokonać wyboru i zakupu akumulatorów a dopiero do nich dokupić czy dorobić ładowarkę.
  Poprzedni zestaw 3x12V 12Ah wymagał ładowarki o parametrach około 40V i 1,6A a jeśli zmieścisz większe akumulatory to ładowarka musi zapewniać większy prąd ładowania .
 • Poziom 19  
  Czy taniej? podłączyłem przed chwilą te zużyte akku do psełdo prostownika trafo 2x25V zarówka 6V 21W mostek na radiatorze 6A i wyszło napięcie w czasie ładowania 43V i prąd ok 2A zobaczymy czy coś z tego wyjdzie. Przed ładowaniem akku bez obciążenia ok 27V. Chyba zdecyduje się na orginalne rozwiązanie ale jeszcze popytam cenowo.