Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Korektor graficzny Diora fs 502 czy warto?

Gokart 20 Kwi 2004 19:22 3682 10
  • #1 20 Kwi 2004 19:22
    Gokart
    Poziom 14  

Witam serdecznie mam pytanko kupiłem właśnie wzmacniacz diora ws 502 i stwierdziłem że na moich małych głośniczkach a są to tonsile 50 watt wyjścowej mocy (niskotonowe 16 cm), jest troszke za mało basu (przy niewielkiej głośności) i zamierzam w tej sytuacji dokupić jeszcze do wzmacniacza korekor diory fs 502 czy warto?
    czy dużo polepszy mi się głębokość basu szczególnie przy nieduzej głośności i czy zyskam na jakości dźwięku nie tylko niskich ale także wysokich tonów.
    Dzięki za odpowiedź

0 10
  • #2 20 Kwi 2004 22:16
    amator
    Poziom 22  

Najogólniej rzecz biorąc sprzęt "Diory" był zupełnie niezły (spełniał wszystkie parametry zapisane w danych technicznych). Tak więc sądzę, że warto do kompletu dokupić i korektor.

0
  • #3 20 Kwi 2004 23:25
    kaem
    Poziom 26  

Jeżeli te kolumny to satelity do kina, to nie ma co spodziewać się basu subwooferowego. Przy monitorach wiele też zależy od ustawienia kolumn względem ścian oraz miejsca odsłuchu. Moje B&W DM302 mają niskotonowe o średnicy 120 mm i tylko gdy siedzę na kanapie przy przeciwległej ścianie, ilość basu jest zadowalająca.
    Niemniej po to są korektory graficzne, żeby właśnie te ograniczenia częściowo obejść. Ponieważ mówimy o polskim sprzęcie z ostatnich lat, cenowo na pewno warto.

0
  • #4 21 Kwi 2004 00:41
    pawelpps
    Poziom 15  

ja bym odradzał bo miałem ten wzmacniacz i do tego też ten korektor i muszę przyznać że przy włączonej fonkcji loud dźwięk jest dużo lepszy niż przy zabawie z korektorem. a wybrać możemy: albo ustawienia tonów na wzmacniaczu albo korektorze. nie da się dać tego i tego. ja miałem korektor ale go nie używałem bo nie warto.

0
  • #5 21 Kwi 2004 10:56
    Gokart
    Poziom 14  

Dodam tylko ze za jakiś miesiąc zamierzam kupić nowe altusy 200 więc moze wtedy bas bedzie o wiele mocniejszy i głębszy i wtedy już korektor będzie zbyteczny.Moze ktoś wie jak to chodzi wzmachol diora ws 502 +altusy.moze w takim zestawieniu bas bedzie zadawalający i wtedy juz dam sobie spokój z korektorem.Dziękuje za wszelkie uwagi.

1
  • #6 21 Kwi 2004 11:14
    diag
    Spec od samochodów

Altusy dają dużo basu, może nie rewelacyjnego ale jest go troche.

0
  • #7 04 Maj 2004 18:18
    altus1
    Poziom 18  

Witam!
    Stary wzmacniacz ws 502 to wielkie g.... Nie pomoże tam ani korektor czy loudnes. Koncówka mocy jest ok. ale z przedwzmacniaczem konstruktorom nie wyszło.Ja bym go sprzedał i kupił wzmacniacz WS504 (najlepszy polski wzmacniacz z tamtego okresu) Duża moc 2x80w zarombisty przedwzmacniacz,super loudnes, korektora już nie trzeba.Ja podłączyłem pod niego altusy 110.Korektora używam tylko do oczyszczenia sopranu bo jak wiesz z altusów jest go dużo ale nie jest za czysty.Jak byś kupił altusy 200 do tego to będziesz miał kosmos w domu i to bez korektora. Na zakończenie sprzedaj ws 502 dołożysz ok. 100-200zł i masz pięknego ws 504 Zapewniam że przeżyjesz szok, bo 502 to marna konstrukcja!

0
  • #8 04 Maj 2004 21:15
    Janooo
    Poziom 13  

Witam.
    Mam dokładnie takie samo zdanie jak Altus1, Ws502 łącznie z korektorem wymięka przy nowszej wersji tego wzmaka. Posiadam cały sprzęt z serii 502, a mój koleś 504 i muszę przyznać że jest duża różnica w odsłuchu prawie przy identycznych kolumnach :cry: A czy warto kupić.....? jeśli nie zamierzasz wymienić na 504 lub jakiegoś Technicsa to zawsze sprzęt będzie się lepiej prezentował z większą ilością gałkologi :twisted:

0
  • #9 05 Maj 2004 08:11
    Boro53
    Poziom 13  

Nie warto kupować do 502 korektora. Lepiej kupiś WS504 - dzień do nocy. Wiem co mówię - miałem WS502 z korektorem a teraz mam WS504 też z korektorem z tym, że .........korektora obecnie uzyam bardzo rzadko. Ten wzmak gra po prostu rewelacyjnie!! Lepiej przeznaczyć te pieniadze na WS504. Na pewno będziesz zadowolony.

0
  • #10 16 Maj 2004 18:22
    renegat...
    Poziom 22  

Podzielam wasza opinie i odradzam kupienie korektora do ws502;( mało co pomoze:( ws504 z korektorem troche wymiatało ale do ws502nie warto kupowac->jak to sie mówi: gra jest nie warta swieczki, pozatym podłaczajac korektor do ws502 odłaczony jest autmatycznie loudnes...osobscie miałem i ws502 i ws504 porównanie 502 do 504 to jak za przeproszeniem porówananie gówno do twarogu :evil: Nie kupuj nie warto lepiej pobaw sie z przedwzmacniaczem bo na tym polu mozna troszke zdziałac modyfikujac oryginał:)

0
  • #11 25 Lip 2004 21:34
    Anonymous
    Użytkownik usunął konto