Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

AVT2703 - wzmacniacz mikrofonowy

18 Mar 2009 19:49 2746 7
 • Poziom 9  
  Witam,
  Składam sobie do komputera wzmacniacz mikrofonowy na podstawie zestawu AVT2703. Jednak chciałbym go nieco zmodyfikować dlatego proszę o pomoc.

  1) Da się zmienić przełącznik DIP na coś wygodniejszego sterowanego obrotowo ? Potencjometr podobno odpada ze względu na duże szumy własne. Może przełącznik obrotowy ? tylko nie wiem jaki i ile potrzeba rezystorów ?
  AVT2703 - wzmacniacz mikrofonowy

  2) Jaki mikrofon będzie najlepszy pod ten wzmacniacz (dynamiczny czy pojemnościowy) skoro ma on służyć głównie do rejestrowania ludzkiego głosu ? Wkładka Panasonic WM61 będzie ok ?
 • Poziom 18  
  Kup sobie przełącznik obrotowy z jedną sekcją. Może mieć nawet 12 pozycji. Po prostu jeżeli kupisz taki który będzie miał więcej pozycji, to dokup jeszcze kilka rezystorów o wartościach pośrednich do tych co są przed dipswitchem. Będziesz miał wtedy dokładniejszą regulację czułości.

  Dodano po 10 [minuty]:

  Tu masz taki prosty schemat zrobiony w paincie, powinieneś zaczaić o co chodzi, nr oporników to numery przyłączy.
  AVT2703 - wzmacniacz mikrofonowy

  Dodano po 2 [minuty]:

  Dla przykładu za R1 wstawiasz 1,27K za R2 (1270+649)/2=960ohm za R3 649 ohm, itd
 • VIP Zasłużony dla elektroda
  Witam.
  Gdybyś chciał zastąpić przełącznik DIP (8 sekcji) przełącznikiem obrotowym (1 sekcja), to taki przełącznik musiałby mieć ... 256 pozycji (a nie 12 :D ). Wątpię czy taki znajdziesz :|
  Chyba, że zrezygnujesz z tak dokładnej regulacji (rozdzielczości) - wtedy pozycji może być mniej.
  Pozdrawiam.
 • Poziom 9  
  Ok a mógłby ktoś mi wytłumaczyć w jaki sposób działa taki przełącznik ? Gdy ustawie go w punkcie R1 to wtedy ma on 1,27k, w punkcie R2 649 ohm,
  a jak ustawiony jest pomiędzy R1 i R2 ? A jak jest więcej niż 1 sekcja to jak to działa ? Sorry za głupie pytania ale jakoś nigdzie nie mogę znaleźć zasady działania takiego przełącznika.
 • VIP Zasłużony dla elektroda
  Ten obrazek powinien ci pomóc:
  AVT2703 - wzmacniacz mikrofonowy
  Możesz policzyć jakie są wartości Rwy i ile ich jest przy wszystkich kombinacjach ustawień (zwarty/rozwarty) przełączników S1÷S4).
 • Poziom 9  
  Masz 8 wyłączników. Każdy z nich jest połączony z jednym rezystorem.
  Po ustawieniu pierwszego (załączeniu) w pozycji 1 , pozostałe są w pozycji 0, na zaciskach przedstawionego obwodu jest rezystancja 10Ω. (R12)

  Ustawiając drugi w pozycji 1 powodujesz dołączenie równolegle do tych w/w 10Ω (R12) następnego rezystora (R11) i rezystancja zastępcza zmieni się.

  Ilość możliwych kombinacji to 2 do potęgi 8 .
  2 bo dwa możliwe stany (wyłącznik otwarty i wyłącznik zamknięty) do potegi 8 bo 8 wyłączników.
 • Poziom 9  
  Witam,
  Mam kolejny problem z zestawem który składam. Chciałbym dodać sobie małą regulację barwy głosu ... myślałem nad zestawem AVT 2132 (http://www.cyfronika.com.pl/kityavt/avt2132.htm) niestety nie wiem czy będzie odpowiedni (może znacie jakieś lepsze) ? oraz w jaki sposób go podłączyć do AVT 2703 ?
 • Pomocny dla użytkowników
  Na przełączniku 12 pozycyjnym możesz zrobić regulację skokową wzmocnienia co 5dB (to w zupełności wystarcza):

  AVT2703 - wzmacniacz mikrofonowy

  Rg - to rezystory metalizowane z szeregu 1%