Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

ogrzewanie wentylacyjne

18 Mar 2009 20:16 3001 4
  • Poziom 1  
    Witam serdecznie
    Mam nietypowe pytanie i prosze o opinie i ewentualne doświadczenia w podobnych tematach.
    Mieszkam w 60m mieszkaniu mam 2 piece węglowe, jeden z nich chce zlikwidować. Nie mam sieci gazowej więc wszelkie tego rodzaju rozwiązania odpadają.
    Wpadłem na pomysł by zastosować przewód wentylacyjny w wentylatorem który z pomieszczenia gdzie bedzie piec przenosić ciepłe powietrze do części mieszkania bez źródła ciepła. Chciałbym zapytać czy ma ktoś podobne doświadczenia i czy takie rozwiązanie będzie skuteczne.
  • Poziom 31  
    poszukaj w technice kominkowej, tam sie chyba stosuje min. takie rozwiązania do ogrzewania pozostałych pomieszczeń
  • Poziom 22  
    Jest to możliwe,ale nie zapomnij że moc pieca została wyliczona do ogrzania określonej kubatury i dzielenie na dwa pomieszczenia może spowodować konieczność częstszego palenia w kaflaku zresztą pewnie leciwego.Czy podoła?
  • Poziom 10  
    Istnieje taka możliwość tak jak opisałeś. Jeżeli ilość ciepła oddanego przez piec do powietrza będzie wystarczająca do ogrzania pomieszczenia drugiego to będzie oki. Istnieje taka możliwość (rekuperator). Nasuwa mi się też pytanie czy ktoś będzie chciał oddychać powietrzem z kotłowni :)
  • Poziom 20  
    I słusznie,rekuperator służy do odzysku ciepła.
    Ale jak zastosujemy filtry,nie powinno czuć
    powietrza z kotłowni