Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

TERMET 0089 NIE GRZEJE WODY

inominatus79 18 Mar 2009 20:56 22128 30
  • #1 18 Mar 2009 20:56
    inominatus79
    Poziom 9  

Witam wszystkich.

Mam problem z piecykiem gazowym Termet 0089.Pozwolę sobie zacytować dokładnie taki sam przypadek jak we wcześniejszych postach:

"Pojawił się następujący problem, zwiekszył się przepływ wody przez podgrzewacz przez co nie jest ona ciepła (gorąca) tylko letnia. Poprzednio było tak, że w kranach po odkręceniu kurka ciepłej wody strumień był słaby ale gorący, obecnie strumień jest mocny, ale letni. Chwilowo ratuję sie w ten sposób, że kurek odręcam bardzo mało, tak aby mało wody przepływało przez podgrzewacz i woda jest OK. Sterowanie zamontowanymi w podgrzewaczu pokrętłami regulacji gazu i regulacji przepływu ilosci wody nic nie daje. Wymieniłem membranę i to też nie przyniosłow efektu. Biorąc problem na słuch, to poprzednio przy maksymalnie odkręconym kranie podgrzewacz był głośniejszy (słychać było że przepływa przez niego dużo wody i spala się dużo gazu) obecnie jest cichy, tak jagby spalał mniej gazu i nie nadążał z podgrzaniem przepływającej wody"
    Płomień palnika działa bardzo jednostajnie tz bez względu na ilość puszczanej wody nie zwiększa się ani nie zmniejsza.Poprzednio działaniu ogrzewacza towarzyszyły odgłosy jakby piski,skrzypienie i słychać było,że woda przepływa przez wężownice,w chwili obecnej tego nie ma a ciepłota wody pozostawia dużo do życzenia ..nawet przy małym strumieniu wody jest niedostatecznie ciepła.
    Gruntowne czyszczenie wężownicy wraz z odkamienieniem,oczyszczenie palnika i dyszy ,wymiana membrany i grzybka w zespole wodnym nie dały żadnych rezultatów.
    Bardzo proszę o jakaś fachowa rade

Post był raportowany.
    Nie używaj wielkich liter w tytule -->REGULAMIN pkt 10.9.
    Popraw błędy i interpunkcję. Użyj przycisku PISOWNIA -->REGULAMIN pkt 15.
    Następnym razem będzie UPOMNIENIE. [hefid]

0 29
  • Pomocny post
    #2 18 Mar 2009 22:37
    krzysztofmatusik
    Poziom 22  

A może sam napiszesz co zrobiłeś?bez cytatów.Jeżeli zrobiłeś to co cytowałeś to znaczy że masz uszkodzony zaworek powolnego zapalania.Wykręć go i wywal plastykowy "dydek" z niego i wkręć ponownie,cofając o 1.5 obrotu.Zaworek siedzi w górnej kopułce zespołu wodnego pod zaślepką po lewej stronie.Klucz 12-stka.Potem wkrętak płaski.Powodzonka.

0
  • #3 18 Mar 2009 22:56
    inominatus79
    Poziom 9  

@krzysztofmatusik
    gruntowne czyszczenie wężownicy wraz z odkamienieniem,oczyszczenie palnika i dyszy ,wymiana membrany i grzybka w zespole - to juz zrobiłem ale bez rezultatu.
    ps:Bardzo dziękuje za szybka odpowiedz,jutro postaram sie zastosować do twoich sugestie i zobaczę jaki będzie efekt.
    dziękuje za wskazówkę,dam znać jaki będzie efekt

0
  • Pomocny post
    #4 18 Mar 2009 23:12
    krzysztofmatusik
    Poziom 22  

Ok.I sprawdź regulator przepływu(pokrętło dolne)powinno być ustawione w lewo na minimum

0
  • #5 19 Mar 2009 14:00
    inominatus79
    Poziom 9  

Witam ponownie.
    Niestety to również nie pomogło i jest bez zmian.
    Oglądając schemat tego piecyka dochodzę do wniosku iz być możne wina leży po stronie układu gazowego a dokładniej iglicy gazowej.
    Jeśli dobrze interpretuje ten schemat to zasada działania tego układu opiera się na współpracy z zespołem gazowym tz:ciśnienie wody oddziaływuje na membranę która to z kolei podnosi iglice wody do góry a ta pod wpływem tej siły styka się w punkcie połączenia obu korpusów z gazową która jak sadzę odpowiedzialna jest za ciśnienie gazu i wielkość płomienia w zespole gazowym...i chyba tutaj jest problem gdyz owa iglica gazowa bardzo cięzko "chodzi" próbowałem wciskać ja palcem do góry i naprawdę trzeba włożyć sporo siły aby unieść ją choć trochę do góry i wydaje mi się,że układ wodny nie jest w stanie przełożyć takiej siły z iglicy na iglice w punkcie łączenia obu korpusów aby oddziaływać na gaz.
    Bardzo proszę o jeszcze jakaś wskazówkę.

0
  • Pomocny post
    #6 19 Mar 2009 16:32
    krzysztofmatusik
    Poziom 22  

Aby sprawdzić jak pracuje iglica należy ją cofnąć a nie pchać.Sprężyna jest dość silna więc palcem nie da rady.Możesz ją wyjąć(zamknij gaz) i przesmarować.Ja zawsze tak robię.I zobaczysz przy okazji czy nie jest skrzywiona. A powiedz mi jeszcze jak wypływa woda ciepła,czy jest reakcja na regulator przepływu? I napisz mi o tym grzybku który wymieniłeś,skąd go masz i czy ta sama wysokość co starego.Bo są dwa rodzaje,do PG-6 i G-17.Nawet jest trzeci ale do termy G-8,7 i składa się z dwóch części nie połączonych,ale nie sądzę abyś nie zauważył różnicy w kształcie i go tam zamontował.

0
  • #7 19 Mar 2009 19:36
    inominatus79
    Poziom 9  

Grzybek i membranę wraz z uszczelkami kupiłem w sklepie z akcesoriami termeta (duzy specjalistyczny sklep z tego typu rzeczami W Radomiu),jest właściwy gdyż na wzór przyniosłem cały korpus wodny i wszystkie części zostały dobrane pod niego właśnie.Co do przepływu to regulacja pokrętłem nie daje właściwie żadnego rezultatu.Gdy piecyk był sprawny odczuwało i słyszało się ta regulacje ..było takie szumienie,skrzypienie..obecnie jest cicho.zawór przepływu nie jest zapieczony,swobodnie się obraca,dodatkowo nasmarowałem go wazeliną techniczna.

Czy wyjęcie i przesmarowanie iglicy gazowej wymaga jakiejś znaczącej ingerencji w układ gazowy?

0
  • Pomocny post
    #8 20 Mar 2009 00:20
    krzysztofmatusik
    Poziom 22  

Cytat:
    Czy wyjęcie i przesmarowanie iglicy gazowej wymaga jakiejś znaczącej ingerencji w układ gazowy?

Wystarczy wyjąć zespół wodny i wysunąć ją w dół.
    Ale problem leży w grzybku,wiesz?! Parę lat kupowałem grzybki bezpośrednio od producenta i powiem Ci czym się różniły.Otóż boczne dwa otwory miały średnicę większą niż stare po kilku latach pracy.Ja wybierałem te z małym otworem i skoro otwór w dolnej części z.w. nie miał luzu między grzybkiem,to woda płynęła mniej więcej tak jak powinna czyli 5l/min przy nastawie przepływu na min.Jeżeli tak nie jest stosuję prymitywną ale skuteczną metodę dławienia przepływu wody przez zespół wodny za pomocą drutu miedzianego o średnicy od 1- 1.8 mm,zależy jakim dysponuję w danej chwili.Jedynkę składam na trzy części o długości ok 3 cm i wkładam w otworek przez który woda wychodzi z zespołu wodnego zaginając go na płask pod membraną i rozszerzając w widełki aby nie popłynął z prądem wody.(zrozum że przez grzybek wchodzi i on reguluje przepływ,ale...zużyty nie bardzo)Zespól trochę głośny ale przepływ i grzanie właściwe.Jeżeli przepływ będzie zbyt wolny zawsze możesz dać dwa druty,albo otworzyć drugi kanał regulatorem przepływu.Drut nierdzewny!
    Taka babcina metoda,ale super pomaga :D
    A najlepiej kupić nowy zespół wodny modląc się aby grzybek miał właściwy przepływ.(rzemieślnicza produkcja) :cry:

1
  • #9 20 Mar 2009 13:50
    inominatus79
    Poziom 9  

Dziękuje za pomoc Panie Krzysztofie.Doszedłem do wniosku iż chyba lepiej będzie pozbyć się już tego piecyka.15lat bez żadnej konserwacji,czyszczenie dopiero kilka dni temu i połowa nie działających rzeczy typu elektromagnes,cofka spalin ,przycisk wyłączający dopływ gazu ...chyba już nie ma sensu reaktywować trupa.Będzie i oszczędniej i zdecydowanie bezpieczniej gdy kupie nowy bo chyba 15 lat dla takiego urządzenia to już trochę jest.
    Postawie na bezpieczeństwo i wygode,i chyba do Termeta nie wrócę bo z tym piecykiem były tylko same problemy sypało się co roku coś nowego i było naprawiane "tańszym sposobem tak na chwile" a to ominięciem a to mostkowaniem kabli itp.Wkładac w niego dalej pieniedzy nie ma sensu a i czasu szkoda.
    Myślę nad piecykiem Necker'a *ok 650 zł.chciałbym Pana prosić o opinie na temat tego urządzenia. http://allegro.pl/item577141174_neckar_n19e_terma_gaz_piecyk_junkers_bosch_fv.html#gallery
    (termetów już nie chce,miałem dwa i ciągle coś im było)
    Dziękuje za dotychczasowe rady i zaangażowanie

0
  • Pomocny post
    #11 20 Mar 2009 18:32
    krzysztofmatusik
    Poziom 22  

No szkoda że taka decyzja została podjęta,bo to nie są takie złe podgrzewacze.Przeżyły wiele innych podgrzewaczy i jak je znam to jeszcze tak będzie!!! Wystarczy wymienić zespół wodny i nagrzewnicę i jest jak nowy!!! Koszt po cenie sklepowej to ok.290 nagrzewnica i 160 zespól wodny.A odnośnie cofki z kanału spalinowego to nie urządzenie winne a szczelne okna lub kanał spalinowy.
    Teraz wyciągnę asa z rękawa i powiem co by można jeszcze zrobić w tym przypadku... Otóż można zwiększyć jego moc poprzez zwiększenie ciśnienia gazu regulując na reduktorze.To takie aluminiowe na tylnej ścianie.Kwadratowa górna część na której jest pokrętło w postaci moletowanego mosiężnego trzpienia.Należy go wkręcić (w prawo)Przepływ gazu się zwiększy co spowoduje cieplejszą wodę.Powinno działać przy nastawie jaka była,ale czasami coś się tam zmieni,a zwłaszcza jak zespól wodny przepuszcza zbyt wiele wody która nie zdąży się ogrzać w tym samym płomieniu.To jest proste,niczego nie musisz rozkręcać.

-1
  • Pomocny post
    #12 20 Mar 2009 22:23
    mirrzo

Moderator na urlopie...

krzysztofmatusik napisał:
    Cytat:

Ale problem leży w grzybku,wiesz?! Parę lat kupowałem grzybki bezpośrednio od producenta i powiem Ci czym się różniły.Otóż boczne dwa otwory miały średnicę większą niż stare po kilku latach pracy.Ja wybierałem te z małym otworem i skoro otwór w dolnej części z.w. nie miał luzu między grzybkiem,to woda płynęła mniej więcej tak jak powinna czyli 5l/min przy nastawie przepływu na min.Jeżeli tak nie jest stosuję prymitywną ale skuteczną metodę dławienia przepływu wody przez zespół wodny za pomocą drutu miedzianego o średnicy od 1- 1.8 mm,zależy jakim dysponuję w danej chwili.Jedynkę składam na trzy części o długości ok 3 cm i wkładam w otworek przez który woda wychodzi z zespołu wodnego zaginając go na płask pod membraną i rozszerzając w widełki aby nie popłynął z prądem wody.(zrozum że przez grzybek wchodzi i on reguluje przepływ,ale...zużyty nie bardzo)Zespól trochę głośny ale przepływ i grzanie właściwe.Jeżeli przepływ będzie zbyt wolny zawsze możesz dać dwa druty,albo otworzyć drugi kanał regulatorem przepływu.Drut nierdzewny!
    :cry:

Można też zrobić kulkę z plasteliny lub silikonu i zakleić

0
  • #13 20 Mar 2009 23:44
    inominatus79
    Poziom 9  

Zakupiłem już Panowie tego Neckar'a.We wtorek będzie montowany i zobaczę jak będzie się spisywał.
    Oczywiście chyle czoła przed wasza fachowością jednak za wyborem Neckera zadecydowały też względy ekonomiczne w szczególności cena o 1/4 niższa niż polecany Termet..a to też miało swoje znaczenie bo marzec miałem bardzo usterkowy :/ same tylko wizyty elektryka i technika do kuchenki mastercooka kosztowały mnie łącznie ponad 600zł i jakoś oszczędności musiałem gdzieś znaleźć.Mam tylko nadzieje ,że wspomniane oszczędności w ogólnym cyklu eksploatacyjnym nowego piecyka nie wyjdą mi bokiem.
    Mam w planie sprzedaż tego Termeta za jakieś parę zł na aukcji ,może znajdzie się ktoś kto poświeci mu więcej czasu niż ja- amator i postawi go na nogi,bo wizualnie bardzo zdrowo wygląda.

@@krzysztofmatusik@@ Jeszcze raz WIELKIE dziękuje za okazaną mi pomoc

Pozdrawiam wszystkich

0
  • #14 20 Mar 2009 23:48
    krzysztofmatusik
    Poziom 22  

Kto nie ma doświadczenia niech się nie odzywa.Idź zakładaj swoje nowe gó... które nie popracują 5-ciu lat i zbieraj chwalę na pohybel sobie.Dobrze wiesz o czym mówię! No chyba że jesteś młody i nie masz doświadczenia zawodowego.To by tłumaczyło wszystkie Twoje odpowiedzi Ha ha Żartowałem ! :-)

0
  • Pomocny post
    #15 21 Mar 2009 00:17
    bro2004
    Poziom 26  

Teraz to będziesz płacił dopiero za serwis i za części :D A nie słyszałeś takiego przysłowia "Tanie mięso psy jedzą"
    Porównanie, które już piszę po raz n-ty. Nagrzewnica do Termet ok 320-340 zł Ten trup co kupiłeś na częściach Junkersa nagrzewnica 650 zł :) O lepszej nagrzewnicy, której nikt w Europie oprócz Termetu nie ma w ogrzewaczach nie będę pisał bo jedynym argumentem widzę jest cena... od razu weź nr od tego fachowca co będzie Ci montował piecyk :D Ja też oczywiście żartuję ;)

0
  • #16 21 Mar 2009 00:45
    krzysztofmatusik
    Poziom 22  

Cytat:
    @@krzysztofmatusik@@ Jeszcze raz WIELKIE dziękuje za okazaną mi pomoc

Nie ma sprawy,co mogłem to pomogłem,a trudno jest pomagać z daleka!
    Wkurzają mnie tylko pseudo-fachowcy po WIELKICH szkoleniach zwanymi "serwisantami" którzy mając dyplom w ramce na ścianie uważają się za super wszystko wiedzących.Upłynie trochę czasu zanim doświadczą tego co ja po 25 latach praktyki.Ja osobiście swoje "frycowe" zapłaciłem i ze spokojem mogę powiedzieć wymień na nowy albo przydław kanał na razie drutem nierdzewnym.Kiedyś też tępiłem podobne praktyki,ale w życiu bywa inaczej(jak opisujesz że wymieniłeś grzybek na nowy i nic nie dało bo bubel)I tak kręci się gospodarka na świecie,bo nie w Polsce.Gdybyś zrobił co mówiłem(wymiana zespołu i ew. nagrzewnicy) cieszył byś się urządzeniem jeszcze dłużej niż tym który kupiłeś czyli nie POLSKI !!!
    Jeżeli możesz oddać go to oddaj.Jeżeli koniecznie chcesz nowy to kup np. Beretta "Idra 11b" bez elektroniki.Znana marka i z dużym serwisem w Polsce.Awarie przy co rocznym przeglądzie to rzadkość. A swojego starego nie sprzedawaj,tylko schowaj we foli do komórki na okoliczność W. :D Przyjdzie czas że go przeprosisz :cry: Wiem co mówię.Ale wybór należy do Ciebie Kolego Serdeczny :wink: Pozdrawiam!

1
  • #17 21 Mar 2009 01:04
    inominatus79
    Poziom 9  

Powiało groza z tych komentarzy:)
    Chyba jednak ich posłucham i jeszcze raz przeanalizuje opcje Termet ..mam niby czas do poniedziałku na zmianę decyzji najwyżej oszczędności będę musiał na piwie szukać a nie na piecyku ;)

Dodano po 2 [minuty]:

Termet - TermaQ electornic 19-02 bedzie dobra opcją?

0
  • Pomocny post
    #18 21 Mar 2009 01:16
    krzysztofmatusik
    Poziom 22  

Cytat:
    Termet - TermaQ electornic 19-02 bedzie dobra opcją?

Sory ale trafiłeś ! :lol: jak kulą w płot!!!Poprzedni model 19-01 ma to samo awaryjne rozwiązanie i w kolejnych mutacjach z super elektroniką nic się nie zmienia.Przy normalnej rodzince z 3 dzieci,po 3 latach pada kopułka i membrana.Jest wyciek wody a po dłuższym czasie zablokowanie i nie gaśnie gaz po zamknięciu wody.Koszty wysokie,a po w/w okresie powtórka itd...itd... Koszmar!
    Zaraz wpadnie tu jakiś serwisant i mi powie że mam się cieszyć bo jest robota.Więc nic już nie napiszę ,narka :|

0
  • #19 21 Mar 2009 12:43
    inominatus79
    Poziom 9  

Posłuchałem dobrych rad i pomysł z Neckarem bezpowrotnie upadł,będzie Termet bo miałem taki wybór..man nadzieje ze dobry.
    Aby uzyskać 3 letnia gwarancje na piecyk koniecznie instalatorem musi być autoryzowany "termetowiec'??Proszę mi napisać jak to jest z ta 3 letnią gwarancją.
    I tak informacyjnie :u mnie w Radomiu koszt instalacji przez service'mana
    z Termetu takiego piecyka wynosi 120-150 zł plus jakieś tam filtry do gazu i ewentualne rurki i przejściówki a zwykły nieautoryzowany gazownik bierze 80-100zł

0
  • Pomocny post
    #20 21 Mar 2009 13:51
    krzysztofmatusik
    Poziom 22  

Jak pisałem wyżej,skończy się gwarancja i zacznie kapać z zespołu wodnego!!! To już norma w tych nowych Termetach.Choć "kultura pracy"bardzo miła.Polecam Beretę Idra 11b choć stare były ładniejsze i działają do dziś bez większych problemów.

0
  • #21 21 Mar 2009 15:14
    inominatus79
    Poziom 9  

Tak wiozłem pod uwagę sugestie z kapaniem.W grę wchodziła jednak tylko zamiana na ten model Termeta.
    Wczoraj poczytałem w rożnych postach o problemie z dostępnością części do Junkersa i faktycznie przeraziłem się ich ceną jak i polityką dystrybucji - wyłącznie przez serwis. I to diametralnie odmieniło moje spojrzenie na to całe zagadnienie.
    Dlatego doszedłem do wniosku ,że nie będę wchodził w takie "monopole", z przykrego doświadczenia już wiem,że to będzie sporo kosztowało i do przysłowiowego dokręcenia śrubki trzeba będzie wzywać fachowca z taką właśnie śrubką:)

0
  • Pomocny post
    #22 21 Mar 2009 16:05
    bro2004
    Poziom 26  

Montaż autoryzowany instalator Termet
    Uruchomienie tzw. zerowe autoryzowany serwisant Termet
    i Przegląd po 1,5 roku

To są 3 warunki, które trzeba spełnić by posiadać 3 letnią gwarancję. Czyli jak wezwiesz do montażu jedną osobę co ma serwis Termetu to i zapewne będzie i instalatorem ;)

0
  • #23 21 Mar 2009 16:37
    inominatus79
    Poziom 9  

Tak właśnie zrobię.Niech przyjdzie jeden fachowiec i zrobi wszystko od razu.
    Dziękuje za odpowiedz

1
  • #24 22 Mar 2009 09:34
    mirrzo

Moderator na urlopie...

Obowiązkowy przegląd między 18 a 20 miesiącem, jeżeli montaż został dokonany przez autoryzowanego instalatora, bądź serwisanta. Wtedy MOŻE być 3 lata gwarancji. To serwisant decyduje, czy da te 3 lata, czy też nie. Czasem odstępuje się od tego, jeżeli pod termą stoi pralka, a w domu są małe dzieci i istnieje przypuszczenie, że pranie jest czynnością codzienną.

0
  • #25 22 Mar 2009 12:22
    krzysztofmatusik
    Poziom 22  

Cytat:
    Czasem odstępuje się od tego, jeżeli pod termą stoi pralka, a w domu są małe dzieci i istnieje przypuszczenie, że pranie jest czynnością codzienną.

Opary wydobywające się z pralki powodują złe spalanie i niszczenie tym bardziej delikatnego urządzenia.Stare podgrzewacze typu PG-6 miały grube blachy i dodatkowo emaliowane,nagrzewnicę z grubej blachy miedzianej powlekanej ołowiem,więc radziły sobie w każdych warunkach. Te obecnie produkowane są tak delikatne i pryśnięte farbą proszkową że muszą mieć specjalne warunki eksploatacyjne.(najlepiej w sypialni pod kołderką :D )
    Miałem nawet przypadki że już po dwóch latach ciekły przy intensywnym eksploatowaniu,a też i takie że starsza pani samotna 5 lat go posiada i sucho.Dziwi mnie jednak fakt że producent znając wadę tego rozwiązania nic z tym nie robi.Może lepszej jakości gumę na oring by zastosował pozbywając się nie chlubnej opinii o swoich produktach?!
    Terma Q bo taką nazwę nosi,kojarzyła mi się na początku ze znakiem jakości "Q" ale teraz żartobliwie mówimy Q-rwa co za g... :D
    Tak czy inaczej masz prawo oddać zakupiony towar do 10 dni w stanie nie naruszonym.I nie ma że możesz jedynie wymienić na inny.A nawet,to niech ściągną taki jaki chcesz i basta.Jesteś konsumentem i masz swoje prawa i rzecznika który je egzekwuje.

0
  • #26 22 Mar 2009 17:44
    mirrzo

Moderator na urlopie...

Podaj producenta, który w "warunkach gwarancji" nie ma napisane, że ZŁA jakość wody, gazu i powietrza oddala uprawnienia gwarancyjne.

0
  • #27 22 Mar 2009 19:58
    krzysztofmatusik
    Poziom 22  

Wszystko się zgadza.Są przepisy i są zalecenia,a do serwisanta należy to co napisałeś i tu się z Tobą całkowicie zgadzam.Ale w tym konkretnym modelu (jest więcej jeszcze gorszych firm) nie ma większego znaczenia jakość wody na regularne awarie tego samego podzespołu i żadna systematyczna konserwacja nic nie pomoże.Gdyby to było tańsze to może inaczej bym podchodził do tematu,ale 130 zł kopułka i membrana to lekka przesada! Wcześniej kupowałem w tym samym sklepie serwisowym za 160 zł,ale podobno cena zależy od kursu euro(taką otrzymałem odpowiedź) Nie długo cena chleba będzie zależna od kursu dolara czy euro :crazyeyes:

0
  • #28 22 Mar 2009 20:19
    mirrzo

Moderator na urlopie...

Raz na 2 lub 3 lata należy się przegląd każdego urządzenia (prawnie, co roku), a że przy okazji awarii, no cóż...

0
  • #29 05 Lip 2010 21:48
    wilu2
    Poziom 12  

krzysztofmatusik napisał:
    Cytat:

A najlepiej kupić nowy zespół wodny modląc się aby grzybek miał właściwy przepływ.(rzemieślnicza produkcja) :cry:

Dzięki za wskazówkę z grzybkiem :please: zastosowałem tak jak napisałeś i jest poprawa, przepływ wody się zmniejszył.

Pozdrawiam.

0
  • #30 06 Lip 2010 20:50
    krisi3
    Poziom 20  

10 lat wytrzymała membrana w termecie 19-01 moich znajomych. Ito jedyny problem jaki był z tym podgrzewaczem do tej pory,dodam jeszcze że podgrzewacz jest regularnie serwisowany.Kto dba ten ma :D

0