Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Volvo 940gl - zagadnienie alarmu

20 Kwi 2004 20:36 1314 9
  • Poziom 13  
    Jestem szczesliwym wspolposiadaczem w/w pojazdu, rok 1994 chodzi to jak marzenie ale ostatnio glupieje alarm. Ma coraz częstrzą tendencje to wlacznia sie, w szczegolnosci tuz po zamknieciu z pilota i w czasie... słonecznej pogody. Cechy alarmu:
    fabryczny - "Volvoguard" nie ma czujnikow przy silownikach cenzamku sa dwa detektory przy slupkach przednich i trojkatny minipanel na lewym slupku z migajacymi diodami i przyciskiem. Gdy go sie nacisnie to syrena krotko sygnalizuje. Nie jestem do konca pewien co do obslugi tego alarmu bo sprzedajacy byl Belgiem i srednio sie szlo dogadac. jesli ktos spotkal sie z tym zagadnieniem lub ma taki sam alarm i pojazd i cos wie to prosze o wszelkie uwagi. Pzdr.
  • Poziom 18  
    co to znaczy ze glupieje.jaki masz problem z nim???
  • Poziom 13  
    No poprostu tuz po zamknieciu wozu z pilota po odsawieniu na parking wlacza sie i trzeba ponownie otworzyc i zamknac. Czasem dzieje sie to czesto a czasem wogole. Przewaznie nastepuje to w od5 do 15 minut od zaparkowania i zamkniecia. Tak jak napisalem czesto tez gdy jest cieplo na dworzu. Alarm wyje ok 3 minuty potem miga 5 minut awaryjnymi. Ja sam tego troche nie rozumiem, dlatego pytam. Malo sie znam na zabezpieczeniach samochodow. Pzdr.
  • Poziom 12  
    jak chcesz to wyśle ci opis tego alarmu na skrzynaczke
  • Poziom 16  
    Uszkodzony lub rozregulowany czujnik ultradzwiękowy.
  • Poziom 12  
    panie kolego "kajetan"
    naprawiam volvo od 15 lat i nigdy nie nawaliły czujniki ultra dzwiękowe, w volvo serii 900 ale może mam za kródkie doświadczenie????
  • Poziom 16  
    panie kolego "gp power"
    zajmuję się między innymi alarmami od .... lat i zwykle to właśnie czujniki ultra dzwiękowe sa powodem takiego wzbudzania alarmu (szczególnie w lecie), ale może mam za kródkie doświadczenie????

P.S. To że masz doświadczenia z Volvo to nie znaczy że w tym przypadku tak nie jest. Ja juz dopasowywałem 3 razy ultradzwięki do fabrycznych systemów Volvo a ostatnio w 3 letnim S80. Zawsze kiedyś jest ten pierwszy raz. Widocznie Ty tego jescze nie miałeś. A tak zupełnie na marginesie to ciekaw jestem ile przez te 15 lat przwinęło Ci się samochodów z fabrycznym alarmem......?
  • Poziom 13  
    Kolego gp_power. opis tego alarmu to poprostu dla mnie bomba. Mozesz na PW, albo prosze moj mail:
    slawek_g78(malpa)o2.pl
    Zauwazylem, ze dzialasz w tej marce. Chetnie utrzymam kontakt. (choc na razie wsio jest ok) Aha opis masz po polsku? (Z angielskim moze byc gorzej ale pasuje niemiecki) Ale przesyla to co masz jak leci. moze byc tez instrukcja obslugi calego auta. A kolege kajetana spytam bo nie jestem pewien czy czujnik to to samo co detektor ruchu przy slupku? Akurat alarmy nie sa moja domena. :oops: jeszcze raz dzekuję za zainteresowanie wszystkim kolegom z portalu Elektroda. :D
  • Poziom 16  
    Czujnik ultradzwiękowy i jak to nazwałeś "detektor ruchu" to właśnie to przy słupku. Z tyłu jest maleńki otworek na cieniutki wkretaczek. W środku potencjometr którym się go reguluje. Zakres regulacji jest bardzo duży. Pokręć w lewo (odwrotnie do wskazówek zegara) 2 do 3 obrotów. Jeśli czujnik jest sprawny to powinno pomóc. Zmniejszysz tym sposobem jego czułość i nie będzie reagował np. na wysokie temperatury. W lecie na słońcu deska potrafi się zagrzać nawet do 80 stopni i to powoduje takie działania. Pozdrawiam
  • Poziom 13  
    Kajetan no kurcze fajna wskazowka, regulowac potencjometry to ja umiem w rozmaitym sprzecie robilem takie rzeczy ale tu mam watpliwosc co do pewnosci tej zabawy. Chodzi o to czy jak przesadze z regulacja to nie bedzie jakis skutkow ubocznych, czy moge to robic smialo i pewnie. To jest auto takze mojego ojca i.. wiesz czasem jezdze, sprzatam ale utrzymuje on i jak cos namieszam to moze miec pretensje. Zapytam wiec czy podaczs regulacji nie mozna dokonac w jakims punkcie pomiarow jakiegos paramertu bedacego w zwiazku z czuloscia czujnika? Problem jest tez taki ze czujniki sa dwa, na obu slupkach. dzieki za rady i uwage. Moja wiedza sie poszerza :)