Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Samsung Le32A330 / sam się włącza

Gilgamesz 18 Mar 2009 23:19 10853 9
  • #1 18 Mar 2009 23:19
    Gilgamesz
    Poziom 9  

Witam,
    pół roku temu kupiłem telewizor jw.
    W poniedziałek telewizor sam się włączył ze stanu spoczynku. Jeszcze nie panikowałem - pomyśłałem, że gdzieś przez przypadek ...
    Jednakże we wtorek znów to samo. Teraz podejrzenie padło na pilot - może jakieś zwarcie czy coś . Wyjałem baterie i był spokój .
    Jednakże dziś oglądałem parę godzin, po czym go wyłączyłem. odłozyłem pilota , a TV sam się włączył . Wyłączyłem i wyjąłem baterie . Jednakże mimo to , sam się włączył ...
    Tv ani pilot nie były zalane, nie upadły ani nic .
    Czy spotkaliście się z taką usterką ? czy to jakieś ustawienia czy coś ? Jest niby gwarancja ale zdjemować to, pakować i wieźć to jest trochę zachodu , dlatego proszę najpierw o Waszą pomoc .
    Z góry dziękuję
    Pozdrawiam

0 9
  • #2 18 Mar 2009 23:41
    mariusz1327
    Poziom 17  

Miałem ostatnio przypadek z samsungiem lcd 32 cale ,który w trakcie grania sam się podgłaszał.Przyczyną były mikrołączniki klawiatury lokalnej.Po ich rozebraniu widoczny był nalot na styku i to było przyczyną usterki.Można wypiąć złącze klawiatury lokalnej i zobaczyć co się będzie działo.Jak tv na gwarancji wołać serwis .

0
  • #3 19 Mar 2009 00:48
    elec
    Poziom 16  

Proponowałbym podstawić pamięć.

0
  • #4 19 Mar 2009 18:38
    zdzich42
    Poziom 40  

Taka "upływność" na mikrostykach da się czasami nawet zmierzyć na wysokich omach. Czyściłeś kiedykolwiek TV jakimś preparatem?

0
  • #5 19 Mar 2009 20:18
    Gilgamesz
    Poziom 9  

Wybaczcie ale ja jestem totalnie zielony w tych sprawach...
    co to jest klawiatura lokalna ?

zdzich42czyscilem jakims preparatem do TV ale powierzchownie tylko obudowe.

0
  • #6 19 Mar 2009 21:31
    zdzich42
    Poziom 40  

No i pewnie trochę w klawiaturę wpadło...

0
  • #7 19 Mar 2009 22:16
    Dominik123
    Poziom 14  

Klawiatura lokalna to przyciski te które masz przy telewizorze. Sprawdź najpierw czy coś ci ich nie blokuje. Czy twój TV jest narażony na wilgoć np. stoi gdzieś w kuchni? Para może być także przyczyną samoczynnego włączania.

1
  • #8 19 Mar 2009 22:36
    CHACA
    Poziom 43  

Jeżeli nie masz jakiegokolwiek doświadczenia z naprawami TV, radze zawezwać serwisanta.

0
  • #9 20 Mar 2009 07:33
    JEDD
    Poziom 29  

Dzwoń do serwisu Samsunga, powinni przyjechać do Ciebie do domu i naprawić na miejscu jeżeli okaże sie klawiatura lokalna, chyba że siedzi coś głębiej to zabiorą go do serwisu naprawią i także go odwiozą.

0