Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Unimor UPB 2062

rav.k 20 Kwi 2004 21:02 774 4
  • #1 20 Kwi 2004 21:02
    rav.k
    Poziom 13  

Witam,
    Telewizor jak w temacie.
    Po włączeniu przechodzi w stan czuwania przy próbie włączenia kanału zaczyna się rzeźnia. Ćwierka jakby w nim zamknęli świerszcza, wydaje mi się że to trafo WN, ale przy takiej wysokiej częstotliwości ćwierkania nie jestem pewien co tak właściwie ćwierka.
    Napięcia przy płytce lampy kineskopowej: R,G,B - 118V; S1 - 0V, S2 - 261V; H - 71V; na linii opisanej 200V jest 123V
    Czy wymiana trafo WN pomoże czy może szukać usterki gdzie indziej, elektrolity przy WN chyba też powinienem wymienić.
    Proszę o pomoc.

0 4
  • #2 20 Kwi 2004 22:01
    lampa
    Poziom 18  

dociśnij srubokrętem rdfzeń trafa jak przejdzie to już Wiesz

0
  • #3 22 Kwi 2004 15:56
    rav.k
    Poziom 13  

Docisnąłem i nic. Jeszcze raz obsłuchałem wszystkie elementy i wydaje mi się że to chyba jednak trafo przy zasilaniu. On też ma parę odczepów, a może jakieś elektrolity albo jest tam jakiś specjalny kondensator na bardzo wysokie częstotliwości. Co myślicie??
    Najgorsze że przy tak wysokiej częstotliwości nie można jednoznacznie stwierdzić co tak właściwie ćwierka, na elementach nie ma żadnych wibracji które by ułatwiały identyfikację kierownika zamieszania.
    Proszę o kolejne podpowiedzi.
    Rafał

0
  • #4 22 Kwi 2004 20:50
    Telo
    Poziom 39  

Elektrolity po pierwotnej w przetwornicy nie zaszkodzi wymienić,ja mam metodę piszczących elementów nasłuchuję rurą od odkurzacza naprawe polecam świetny patent.(najlepiej taką starą plastikową)Ostatnio tak lokalizowalem piszczący element L dokładnie dławik sieciowy w takim małym Sony jak był na czuwaniu to klient zgłaszał ,że co jakiś czas mocno piszczy w nocy i częstotliwość piszczenia zmieniała się jak ruszała winda w bloku,ciekawe co?Zalałem dławik lakierem i cisza.

0
  • #5 27 Kwi 2004 15:47
    rav.k
    Poziom 13  

Wymieniłem 4 elektrolity (przy trafo, i przy WN), popodgrzewałem wszystkie luty przy pozostałych elektrolitach oraz podgrzałem luty tranzystora BUZ93 przy układzie TDA 4605 i przeszło!
    Dzięki.

0