Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Siłownik elektromagnetyczny - elektromagnes

BaGRoS 19 Mar 2009 01:50 1982 2
  • #1 19 Mar 2009 01:50
    BaGRoS
    Poziom 11  

Witam.
    Mam kilka pytań
    1. jaką "szybkość" zadziałania mają siłowniki elektromagnetyczne używane do otwierania drzwi w autach lub klap bagażników?

2. jaką szybkość mają elektromagnesy np. > TUTAJ < myślę o ciągnącym 5.6kg lub 2.2kg

3. jaki skok mogę uzyskać z w/w elektromagnesów (potrzebuję ok. 1cm - 1.5cm)

generalnie wystarczy mi max. 50 pełnych wychyleń na sekundę...

4. jak zasilać dwa takie elektromagnesy aby działały idealnie po połowie czasu z maksymalna prędkością. Tzn. wiem, że musi być prostokąt o wypełnieniu dokładnie 50%, oraz zasilany na przemian jeden i drugi elektromagnes, właśnie jak najszybciej? Potrzebowałbym regulację od 1 do 100Hz (czyli jeden elektromagnes 50Hz) dobrze myślę? Chyba tak jeden cykl to 50% czasu jeden elektromagnes i 50% drugi elektromagnes = 100%. 555 czy jakiś inny prosty generator?

Teraz po co to wszystko - myślę nad czymś takim tylko najpierw chciałbym na miesiąc/dwa zbudować taką protezę i sprawdzić czy warto wywalić >1000PLN aby sobie postać i powibrować...

• #2 19 Mar 2009 09:45
    Mariusz Ch.
    VIP Zasłużony dla elektroda

Witam.

Obrałeś zły kierunek i prawdopodobnie nie dasz rady wykonać tego samodzielnie. Żadne siłowniki nie zdadzą egzaminu. Rozwiązaniem jest silnik i mechanizm korbowy. Prosta zamiana ruchu obrotowego na posuwisto-zwrotny, a częstotliwość regulowana poprzez zmianę obrotów. Nawet skok można regulować!

Pzdr.

• #3 19 Mar 2009 13:59
    BaGRoS
    Poziom 11  

O tym myślałem na początku
    silnik z oddalonym o np. 1cm od osi punktem zamocowania łącznika z platformą powodowałby skok platformy w punkcie mocowania łącznika o skok 1cm.
    Tylko regulator obrotów silnika, najlepiej prądu stałego, 200W powinno wystarczyć.

TME logo Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
TME Logo