Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Reset Tonera drukarki Brother HL-2150N

Jacek246 19 Mar 2009 11:33 32397 6
    Jacek246
    Level 12  
    Procedura:

1. Wyłączyć drukarkę i otworzyć pokrywę.
    2. Trzymając wciśnięty przycisk GO włączyć drukarkę. Wszystkie diody świecą.
    3. Puścić przycisk GO. Diody gasną.
    4. Wcisnąć 2 razy (2 krótkie przyciśnięcia) przycisk GO. Poczekać aż wszystkie diody się zaświecą.
    5. Wcisnąć 7 razy (7 krótkich wciśnięć) przycisk GO. Zamknąć pokrywę. Nastąpi reset.

Procedura powyżej opisana kasuje alarm tonera, gdy po wymianie na nowy, drukarka w dalszym ciągu nie widzi tonera.
    Ten toner nie posiada "resetera", a zaklejanie czujników nie pomaga.
    Działa w 100%.
    mpx-fm
    Level 19  
    nie do końca rozumiem czy twoja procedura dziali tylko na oryginalny toner , czy wogóle - w każdej sytuacji umożliwia reset . np gdy toner jeszcze się nie wyczerpał?

utrafiłem taki mechaniczny reseter- powiększacz małego tonera Link

czy ten sposób sprawdzony na HL-2035 dziala tez na HL2140 , 2150 , 2170 ?
    https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic1326705.html
    Jacek246
    Level 12  
    Reset działa w każdej sytuacji, czy to z oryginalnym czy regenerowanym tonerem.
    Nie sprawdzałem z innymi drukarkami, ale być może. Ta drukarka czasem zgłasza błąd tonera mimo wymiany na nowy i tylko reset pomaga.
    monsterg
    Level 11  
    Mi w 2140 pomogło jeszcze zaklejenie na chwilę taśmą przeźroczystych klapek z dwóch stron tonera. Pewnie jakieś czujniki sprawdzają ilosć tonera. Pomaga to także gdy toner się dopiero kończy a my chcemy jeszce podrukować a w srodku proszek jest.
    DOOOMINO
    Level 10  
    mpx-fm wrote:
    nie do końca rozumiem czy twoja procedura dziali tylko na oryginalny toner , czy wogóle - w każdej sytuacji umożliwia reset . np gdy toner jeszcze się nie wyczerpał?
    utrafiłem taki mechaniczny reseter- powiększacz małego tonera Link

Witam
    Co do tego mechanicznego resetera to jest on zamontowany w kasecie z tonerem z prawej strony pacząc od strony wałka. Wystarczy odkręcić 2 śrubki i ustawić go w pozycji startowe.
    Właśnie przed chwileczką uzdrowiłem stary toner w HL-5270DN Co śmieszne to wpadłem na to po tym jak zainstalowałem nowy toner a drukarka go nie widziała. Więc zabrałem stary na testy i go wskrzesiłem ciekawe ile jeszcze pociągnie. W nowym tonerze także sobie już ustawiłem ten "trybik"

Powinno to także działać w modelach:
    Brother DCP 8060 / DCP 8065 DN / HL 5240 / HL 5250 / HL 5270 / HL 5280 / MFC 8460 N / MFC 8860 / MFC 8870 (TN 3130 / TN 3170 / DR 3100 / DR 520)
    Jacek246
    Level 12  
    Temat zamknięty.
    macko85
    Level 12  
    Dodam coś od siebie. Mam tą drukarkę od 9 lat po pierwszym "wyczerpaniu" tonera usunąłem mechanizm mówiący o wyczerpaniu proszku - zębatki. Jednak po takim czasie (9 lat) zaczęła drukarka pokazywać brak toneru, aż w końcu nie dało się nic wydrukować, bo świecił TONER. Dosypałem proszku nic to nie dało. Po procedurze jak w pierwszym poście problem znikł i znów drukuje elegancko:) Tak, że kolego wielkie dzięki:)