Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

problem o nagrzaniu silnika,Mondeo wyłącza sie po 15s

dgrabo1 19 Mar 2009 15:11 3462 4
 • #1
  dgrabo1
  Level 11  
  Witam serdecznie.
  Pragnę zwrócić się o pomoc w związku z defektem mojego nowo nabytego samochodu mondeo mk3 2001 r TDDI, 66kW. Nie mam obecnie starych FAQ wiec nie mam gdzie odnaleźć podobnego tematu.
  Koledzy problem jest następujący: jak samochód ma znikomą temperaturę silnika pali bez zarzuty. Odpalam i jest ok. Nawet na mrozie -20 C.
  Gdy przejadę załóżmy 100 km i jest rozgrzany wyłączę go i powstaje problem. A mianowicie, odpalam go bez zarzutu ( świeci się kontrolka akumulatora ) i po upływie dokładnie 15 s gaśnie ( zawsze po 15 s nie wcześniej ani później. ( w tym czasie pedał gazu nie działa, nie można go przygazować. Jak temperatura trochę spadnie odpala. W ruchu ulicznym stanowi to poważny problem bo jak zgaśnie rozgrzany na ulicy to lipa , trzeba zepchnąć na bok i czekać aż temperatura spadnie. proszę o pomoc .. !!!!
  pragnę dodać że jak załóżmy postoi przez noc i go odpalam , odpala go bez zarzutu, lecz jest przez chwilę słaby i po chwili jakby wchodził na właściwą moc.
  jeden mechanik zasugerował że to może być czujnik położenia wału korbowego, jeśli tak to dlaczego ?? jak uważacie koledzy ??

  pozdrawiam dgrabo1  Dodano po 5 [minuty]:

  pragnę dodać, że na komputerze nic nie wychodzi, żadnych błędów

  Przeniosłem z "Zabezpieczeń" - co on tam robił? [sharp]
 • #2
  dgrabo1
  Level 11  
  dzięki , przepraszam pogubiłem się nie ta lokalizacja
 • #3
  Michu10
  Level 32  
  Co z tego że nie ma błędów porządna diagnostyka potrzebna
 • #4
  dgrabo1
  Level 11  
  Drugi miesiąc MDO biega po elektrykach, wczoraj odebrałem samochód z rąk kolejnego elektryka, trzymał go przez 4 dni. Myślałem, że koniec mojej udręki z upierdliwą wadą, lecz niestety porażka. Elektryk dość optymistycznie wziął się za badanie przyczyny, został zdemontowany alternator i poddany ekspertyzie, wynik badania DOBRY, to samo z regulatorem napięcia, przewody zostały sprawdzone.
  Koledzy w którą stronę teraz uderzyć, czy sądzicie, że przyczyną może być komputer, co może jeszcze powodować taką przypadłość, znalazłem kilka podobnych postów na forum, lecz nikt nie napisał jak się z tym uporał.
  Dalej gaśnie po uruchomieniu gdy się tylko rozgrzeje, wyłączę go i po uruchomieniu dokładnie po 15 s gaśnie i w tym czasie jest niższe napięcie ładowania 11,8, kiedy ostygnie odpalę go bez problemu i napięcie również jest OK 14,4. Może ktoś zadać pytanie dlaczego nie udam się od razu do FSO,odp: nie popełnię takiego błędu gdyż tam za dzień dobry zaczną wymieniać po kolei wszystko po przyjdzie im do głowy, poczynając od czujnika położenia wałka rozrządu ( ten odpada gdyż MDO nie gaśnie w drodze) itd.... a skończą na wymianie cz położenia wału korbowego, który już wymieniłem
 • #5
  poplonyk2
  Level 10  
  Witam
  Mam pytanie czy udało się zdiagnozować uszkodzenie, jeżeli tak to proszę o odpowiedz, mam taki sam kłopot i nikt nawet serwis ASO nie może zaradzić.
  Z góry bardzo dziękuję