Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Goldstar CFT 9742 rozstraja się

05 Gru 2002 22:50 1635 7
  • Poziom 14  
    Pierwszy podstawowy problem z tym telewizorem, nigdze w ofertach ze schematami nie występuje taki model Goldstara.
    Trafił do mnie na okoliczność rozstrajania się. Programuje się w automacie bez problemu, po wyłączeniu, następnego dnia niektóre kanały odjeżdzają, odstrajają się w górę.
    Wymieniłem już wszystko co uznałem za konieczne.Elementy regulacji napięcia warykapowego, głowicę, kość pcz, indukcyjnosci przy pcz, elementy arcz. I dalej jest żle. Nie mam już pomysłów na naprawę.
    Wydaje mi się, że już ktoś z tym problemem walczył, gdyż wiele z tych podejrzanych elementów było lutowanych.
    Dodam ze jest to płyta MC-92A
    Proszę o jakieś wskazówki.

Marjanko
  • Poziom 17  
    mówisz ,że odstraja się nastepnego dnia po włączeniu-a czy po zestrojeniu gra prawidłowo jezeli nie wyłaczasz?,jak zachowujesie po wyłączeniu tylko pilotem,a jak po wył.z sieci .miałem kiedys przypadek,ze tv się odstrajał jak był zimny, a po nagrzaniu wszystko wraqcało do normy.winny był zasilacz-elki i zenerka
  • Poziom 17  
    Pamietam, ze mialem przypadek tego typu w jakims Samsungu; winny byl niewielkiej pojemnosci kondensator ceramiczny w p.cz.
    Pozdrawiam
  • Poziom 26  
    a czy są w obrębie pcz jakieś kondzioły SMD???
    Wszystkie moje przypadki z odstrajaniem w TV to wina kond SMD w module pcz.....
  • Poziom 14  
    W pośredniej wymieniłem wszystkie ceramiki.
    nie ma tam kond. smd.
    Co do strojenia, nie podoba mi się moment ,kiedy dochodzi do stacji, wtedy strasznie żęzi a na ekranie jest efekt jakby przebijania trafopowielacza.Tak jakby wyrywało linie po czym dochodzi do stacji i jest ok. W góre przestraja się płynnie.
  • Poziom 14  
    Jeszcze pytanie.
    Może ktoś ma schemat tego modelu, lub płyty Goldstar MC-92A
  • Poziom 20  
    A może eepromek?? :lol: Lub bateria jeśli jest?
  • Poziom 14  
    baterii tam nie ma ,eeproma raczej wykluczam , to odstrojenie występuje na różnych kanałach , bardziej na uhf'ie.