Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Drukarka Canon MP 140 nie drukuje po wymianie tuszu

19 Mar 2009 15:44 19668 11
 • Poziom 9  
  Drukarka Canon MP 140 nie drukuje po wymianie tuszu, tzn. głowica chodzi jak by drukowała ale kartka wychodzi zupełnie czysta (a po kilkunastu takich próbach wskaźnik poziomu tuszu spadł do połowy a nie wydrukował nawet literki). Tusz był kupiony nowy nie napełniany, przeinstalowałem cały program oraz sterowniku - dalej bez zmian, w ustawieniach wykonałem automatyczne czyszczenie dysz, ustawienie głowic - dalej bez zmian. Czy może mieć to związek z tym że tusz kolorowy jest pusty (nie wymieniałem go bo drukuje tylko na czarno) ale z tego co pamiętam przy poprzedniej wymianie czarnego , kolorowy też był pusty i nie było problemu. Proszę o pomoc , może miał ktoś taki problem bo nie wiem czy kupić kolejny tusz czy jechać do serwisu.

 • Poziom 34  
  Prawdopodobnie zaschła Ci głowica, lub użyłeś beznadziejnego zamiennika. Proponuje poszukać na forum jak odblokować głowice w Canonach. Ten problem był poruszany kilkadziesiąt razy.
 • Poziom 9  
  Na początku też tak myślałem ale ten sam tusz używałem i wymieniałem już 3 razy i kosztuje 65zł więc powinien być OK. Co do wyschniętej drukarki to: tusz sie wyczerpał tz. w druku zaczęła występować przerwa więc pojechałem po nowy, wymieniłem i stało się to co w tytule. Przerwa w druku około 4 godziny więc wyschnąć chyba nie powinna.

 • Poziom 34  
  Zwilżyj chusteczkę wodą i dotknij do czoła głowicy, tam gdzie wylatuje tusz. Jeżeli zostawia ślady, czyli taki paseczek czarny to oznacza że jest drożna, a jeżeli nie drukuje to jest uszkodzona elektrycznie.
 • Poziom 9  
  Pasek na chusteczce jest, tak więc pewnie jak pisałeś wina elektroniki. A jeszcze jedno, na panelu sterującym miga dioda wskazująca informująca o braku kolorowego atramentu, czy jest możliwość że muszą być oba kolory,
 • Poziom 14  
  a jaki kupiłes?

  pg-37 czy pg-40?

  nowy tzn. oryginał czy zamiennik?
 • Poziom 9  
  Kupiłem PG-37 Black, oryginał made in japan.
 • Poziom 14  
  Kup nowy kolor ale polecam cl-41 - troszke droższy ale wieszka pojemnośc i można regenerować.

  W starym pewnie padła elektronika.
 • Poziom 9  
  aha, czyli jak padła elektronika to chodzi o elektronikę w tuszu a nie w drukarce. Kupie nowy i napisze o rezultatach. Wielkie dzięki.

  Dodano po 1 [minuty]:

  Ale w instrukcji nic nie pisze o takim modelu tuszy, na pewno będzie pasował do tego modelu ?
 • Poziom 1  
  Dlaczego po wymianie tuszu wskakuje mi błąd że niema tuszu w drukarce . powiecie mi